משטרת אנגליה בפעולה! 415088
ילדה אנגליה בת 14 שביקשה מהמורה להעביר אותה מקבוצת העבודה שלה לקבוצה אחרת, בטענה שהיא לא מבינה מה הם אומרים (ארבעה מהילדים דיברו רק אורדו, והחמישית ידעה קצת אנגלית ותרגמה להם את דברי המורה), הואשמה בגזענות, ונעצרה ע"י המשטרה. היא טוענת שנאלצה למסור את שרוכי הנעליים, והתכשיטים, ושלקחו את טביעות האצבעות שלה, צילמו אותה, וכלאו אותה בתא ריק לגמרי לשלוש וחצי שעות. המשטרה מכחישה את עניין התא, אך לא את שאר הפרטים.
באותו מחוז (מנצ'סטר רבתי) הוגשה לפני חצי שנה תביעה משפטית נגד ילד בן 10 שקרא לילד אחר במגרש המשחקים בשם גנאי גזעני.
השופט שלפניו הובא הילד אמר ש"זו תקינות פוליטית שיצאה מדעתה", וחטף ביקורת ציבורית על דבריו אלה. התיק נגד הילד נסגר בסופו של דבר.
ובעיר וינדזור היו במשך השבוע האחרון התכתשויות בינ-גזעיות רציניות בין מוסלמים לגזענים לבנים , ובין כולם למשטרה, והעניין /לא/ דווח במדיה הרשמית אלא רק בבלוגים. [מעניין למה].
משטרת אנגליה בפעולה! 415116
שכחת להזכיר שהורי הילדה גרושים והיא חיה עם אביה, מה שיכול להסביר את העובדה שבתור ילידת אנגליה היא הגיעה לגיל 14 בלי לדעת מלה באורדו. נראה לי שהמשטרה צריכה להתחשב בעניין זה.
משטרת אנגליה בפעולה! 415120
האמא פרודה מאביהם של שני ילדיה, אבל לא מהם עצמם. (הניסוח שם באמת מבלבל בפוטנציה).
משטרת אנגליה בפעולה! 415811
הפסקה שמציינת שהורי הילדה גרושים (ושהאמא גרה עם החבר שלה, ומה המקצוע של החבר) מנותקת לחלוטין מכל הקשר נוסף. בתור מי שמכירה את המוסר הבריטי, את חושבת שהם מנסים להעביר איזה מסר סמוי באשר לאופי המשפחה?
משטרת אנגליה בפעולה! 415825
אני חושבת שעיתונים מוסיפים פרטים כאלה כי זה מה שבני אדם רוצים לדעת (מי ההורים? מה הם עושים? כמה הם מרוויחים?...)
הדיילי מייל הוא טאבלויד, אם כי רציני בהרבה מטאבלוידים אחרים, והכתבות בו הן בפירוש בסגנון לא יבשושי, כדי למכור יותר עותקים.
ולמקרה שהחמצת- ההורים לא היו נשואים, ולכן הם לא גרושים אלא פרודים. (איך אני יודעת? כי האמא היא miss סטוט, ולא .mrs סטוט. אבל למה לא מספרים לנו מתי ולמה הם נפרדו, ומה האב הביולוגי עושה?! :)
משטרת אנגליה בפעולה! 415714
זה נראה לך מוזר אולי כי לא שמעת את אמא שלי מספרת על היחס שקיבלה בבית הספר שלה באנגליה כילדה יהודייה.
אנחנו כבר מבינים שקיצוניות מביאה לקיצוניות הפוכה.
משטרת אנגליה בפעולה! 415768
אני מסכימה שקיצוניות מולידה קיצוניות נגדית. אבל במקרה הזה מדובר בסוגים שונים של קיצוניות: קיצוניות פרטית במקרה של היחס לאמך, מול קיצוניות /ממשלתית/ במקרה הנוכחי. הפעלת נוהל מעצר מלא על ילדה בת 14, והבאת ילד בן 10 לפני שופט, בגלל הערות גזעניות- הם לגמרי לא סבירים.
באותה מידה זה ''בית-הספר האנגלי בפעולה'' 415810
לא יאומן שהמורה הזו הגיבה על תלונת הילדה בפנייה למשטרה, ולא יאומן שאחרי שכל הסיפור הזה התפרסם, מנהל ביה"ס עוד מצדיק את המורה,והשאלה הנשאלת שם היא אילו צעדים נוספים יינקטו במסגרת ביה"ס נגד *הילדה*, ולא נגד המורה כפי שאפשר היה לצפות.
באותה מידה זה ''בית-הספר האנגלי בפעולה'' 415817
אם הילדה אכן אמרה את הדברים כפי שתוארו, והעיתונאי/ת לא מצא/ה לנכון להתערב בעניין (מה שקורה לא מעט בארץ, לפחות), זה באמת אבסורד. מאידך גיסא, ייתכן בהחלט שהיא אמרה "הפקיסטנים המלוכלכים האלה מגעילים אותי ואני לא מבינה מלה ממה שהם אומרים", שאז זה קצת יותר בעייתי. אם כי גם במקרה זה, נראה לי שהמסגרת המתאימה להתייחס לעניין היא שיחת משמעת עם המנהל, לא מעצר משטרתי.
באותה מידה זה ''בית-הספר האנגלי בפעולה'' 415827
והכי לא יאומן- שיש בביה"ס הזה שוטר במשרה מלאה!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים