תרגום: סבירות גבוהה למלחמה בין צה"ל לאוצר בתקציב הקרוב 418343
תרגום: סבירות גבוהה למלחמה בין צה"ל לאוצר בתקציב הקרוב 418475
להערכתי פחות צה"ל ויותר "התעשיות הבטחוניות". (ראה גם תגובה 418269 ו תגובה 418335)
תרגום: סבירות גבוהה למלחמה בין צה"ל לאוצר בתקציב הקרוב 419117
זה בדיוק הדבר הראשון שקפץ לי לראש.
נראה לי שבשלב מסויים ההתנהלות של הצבא תפגע כל כך באמינות שלו שלא ניתן יהיה לסמוך על הערכותיו כלל. אני ממש מקווה שמקבלי ההחלטות יודעים בדיוק מה הכוונה מאחורי ההצהרה הזאת, כי אני לא יודע.
תרגום: סבירות גבוהה למלחמה בין צה"ל לאוצר בתקציב הקרוב 419127
אני אמנם לא חושב שלאמ"ן יש כלים יותר טובים מלסתם מתעניינים לדעת להעריך אם כן או לא תפרוץ מלחמה בקיץ הקרוב, אבל ההערכה כשלעצמה נשמעת די סבירה.
האם אתה חושב שהערכה זו לא סבירה ?
אם כן, מדוע ?
תרגום: סבירות גבוהה למלחמה בין צה"ל לאוצר בתקציב הקרוב 419138
כל העניין הוא שלא קראנו את הערכת אמ"ן אלא את הידיעה העיתונאית. אם זו באמת הערכת אמ"ן -בקיץ תפרוץ מילחמה עם סוריה-אז אני מודאג יותר. זה מראה על יומרנות ושחצנות. במקומם הייתי אומר שהסורים החליטו להניע תהליך מדיני אפילו במחיר מילחמה ואבדות עצומות; לא הייתי אומר בקיץ.
תרגום: סבירות גבוהה למלחמה בין צה"ל לאוצר בתקציב הקרוב 419153
לא הבנתי למי אתה מייחס יומרנות ושחצנות. לסורים, או לאמ"ן?
תרגום: סבירות גבוהה למלחמה בין צה"ל לאוצר בתקציב הקרוב 419155
לאמ"ן. הסורים יכולים לומר שהם מוכנים להקריב הרבה קרבנות כדי להתניע תהליך מדיני שיוציא את צה"ל מהגולן. ב-‏73 זה לא הצליח להם- הצליח לסדאת. מה שמתמיה אותי , אם באמת זו היתה הערכת אמ"ן ולא "העצמה" עיתונאית, איך הם מעיזים להיות כל כך מדוייקים.
תרגום: סבירות גבוהה למלחמה בין צה"ל לאוצר בתקציב הקרוב 419164
"המלחמה תהיה בקיץ" היא העצמה שלך, ולא של הכתבה העיתונאית. בכתבה נכתב: "הסכנה מגיעה לשיאה בקיץ". ראשית, מסיבות אופרטיביות, צה"ל נדרש לאיזשהו תאריך יעד. כנראה אמ"ן נדרש לספק את אותו תאריך. התאריך הזה, הוא, מן הסתם, אותו זמן שהסכנה תגיע לשיא. זה ממש לא אומר שאמ"ן מעריך שהמלחמה תהייה דווקא בקיץ.

שנית, בהחלט אפשר לחשוב על סיבות הגיוניות למה הסכנה מגיעה לשיאה בקיץ. על אחת מהן נרמז בכתבה: נסיגה צפויה של ארה"ב מעיראק (מעריכים שפחות סביר שאסד יתקוף בזמן שיש צבא אמריקאי בעורפו). גם חובבן כמוני או כמוך, יכול לחשוב על סיבות מדיניות או צבאיות אחרות. מכיוון שבאמ"ן יושבים אנשים שעבודתם היא ללמוד את התחום המדיני והצבאי על מנת לספק הערכות כאלו, לא הייתי ממהר לקבוע שההערכה הזו היא שחצנית או יומרנית.
תרגום: סבירות גבוהה למלחמה בין צה"ל לאוצר בתקציב הקרוב 419196
אני לא יודע, אך זו גם לא הנקודה. הנקודה היא המצב האבסורדי שבו אני לא מאמין לצבא, כי אני חושב שיש לו אינטרסים צרים יותר מאלו של המדינה בתחום עליו הוא מופקד.
תרגום: סבירות גבוהה למלחמה בין צה"ל לאוצר בתקציב הקרוב 419259
באופן כללי אני יכול לומר בצער שאתה צודק. הצבא מוביל מדיניות והדרג הפוליטי מאשר אותה כבר שלושים שנה. הצבא מחמם גזרות וכו' ולא קל לעקוב אחרי הדברים הללו. קצינים גבוהים מקושרים לעיתונאים ומשפיעים באמצעות הדלפות ולדרג הפוליטי כמעט אף פעם לא היה הכוח והרצון לשרש את התופעה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים