סיפור מהמילואים האחרונים 418686
היה לי יום אימון שבו בין השאר עשינו היכרות עם הימ"ח של הגדוד. בימ"ח נמצא כל הציוד האישי של החיילים, למעט נשק, וכן הציוד היעודי של גדוד חילוץ בפיקוד העורף. מסתבר שהציוד מסודר במעין מכולות קטנות. בשביל להביא את המכולה ליעדה צריך רכב - כל טנדר מסחרי פתוח מאחורה יתאים. כמו כן יש גם ציוד שמותקן על נגררים, אותם יכול לגרור כל רכב שמצויד בוו גרירה. על פי הפקודות, יש צורך בעשרות כלי רכב לכל גדוד. כאשר מגייסים גדוד אחד, שוכרים עבורו את צי הרכב הדרוש להעברת הציוד מחברת השכרה. כאשר מגייסים הרבה גדודים, אין מספיק כלי רכב בחברות ההשכרה ויש צורך לגייס כלי רכב מהציבור.
לפי מה שסופר לנו, הרצון להמנע מגיוס כלי רכב, מנע גיוס מילואים נרחב של פיקוד העורף במלחמה האחרונה והסתפקו בגיוס גדוד אחד בלבד, שהוחלף כל שלושה שבועות.

דרך אגב, אחרי המלחמה היתה כתבה (נדמה לי בערוץ 2) על השימוש של צה"ל בכלי רכב של חברות ההשכרה שכלל העברת תחמושת וציוד כבד בכלי רכב פרטיים לכוחות בשטח, מה שגרם לנזקים חיצוניים ופנימיים לרכב.
סיפור מהמילואים האחרונים 418693
אני חייב להודות שמעולם לא שמעתי על מישהו שמכוניתו גויסה פרט למערכון ההוא של הגשש.
סיפור מהמילואים האחרונים 418697
זה בגלל שלא היית במלוא חושיך ב- 67 (דומני שב 73 כבר לא גייסו רכב פרטי, אבל ייתכן שאני טועה).
לך תזכור, שלושים שנה 418700
בסדר, בטח גם ב56 גייסו, אבל הנקודה היא שהחוק הזה לא מיושם כבר שנים ויש לי תחושה שאפילו אם היו רוצים ליישם אותו מחר אי אפשר היה כי כבר לא קיים לכך מנגנון. הסיפור של איזי איכשהו מוכיח את זה.
לך תזכור, שלושים שנה 418719
אז בשביל מה להרחיב עוד יותר את סמכויות הממשלה ליישומו?
לך תזכור, שלושים שנה 418720
אני באמת תמה על כך. יכול להיות שכמו שאתה אומר, יש כאן מגמה של סריקת כל החוקים המותנים בקיום מצב החירום, והסרת ההתניה. במקרה הסריקה נתקלה בחוק שהיה עדיף לבטלו, אבל אולי לפקיד הזוטר שמונה לסרוק את כל החוקים אין סמכות לבטל את כל החוק, רק לבטל את כל סעיפי 46 בחוקים.
לך תזכור, שלושים שנה 418723
קרא לי נאיבי, אבל אני נוטה לקוות שתהליך קבלת ההחלטות הוא קצת יותר מורכב מזה (מה גם שהצעת החוק הזו כוללת עוד סעיפים רבים, כך שלפחות עוד פקיד אחד רב סמכויות נתקל בה לפני שהיא הגיע לתיבת הדוא''ל שלי).
לך תזכור, שלושים שנה 418775
''נתקל בה'' לא אומר ''קרא אותה''.
מר חסון מגיע בצורת שופל 418910
פרטי לא, אך כלים הנדסיים פרטיים (שופלים וכאלו) גויסו גם בשל"ג1 וכמדומני גם בחומת מגן.
סיפור מהמילואים האחרונים 419093
אתה טועה מאד. היה בפלוגה שלנו פולקסוואגן קבינה כפולה מגוייס ששירת אותנו עד כלות.
סיפור מהמילואים האחרונים 419104
היית בנח"ל?
סיפור מהמילואים האחרונים 419106
במילואים במלחמת יום הכיפורים.
סיפור מהמילואים האחרונים 418778
אם הבלגן בצה''ל יימשך כפי שהוא, ייתכן מאוד שהמלחמה הבאה תוביל לשינויים נרחבים בחלוקת המשאבים במדינה, חברות ההשכרה יוכלו להשכיר טנקים לכל דורש, ותותחים יוחזרו במקום גרביים.
סיפור מהמילואים האחרונים 421735
בתור אחד שבמלחמה האחרונה ישב קרוב מאוד לנק' קבלת ההחלטות של פיקוד העורף, אוכל לספר לך כי זוהי אגדה אורבנית.

הקצינים ברמת מפקדי המחוזות בפיקוד העורף נאבקו על מנת למנוע גיוס מיותר של אנשי מילואים... זה היה המאמץ השני הכי גדול אחרי המאמץ העיקרי שהיה מציאת תעסוקה לאלו שכבר גוייסו ללא סיבה....

דרך אגב, גוייס יותר מגדוד אחד...היו מספר גדודים מגוייסים לאורך כל ה''לחימה'' וגם זה היה הרבה יותר מדי, כך שהסיפור על כך שלא גוייס יותר מגדוד אחד בשל מחסור ברכבים, מופרך לחלוטין...

דרך אגב, גם כך אם גדוד מגוייס אחת לשלושה שבועות ניתן להעביר כלי רכב מגדוד אחד למשנהו (גיוס גדוד מלא אורך יומיים-שלושה ימים במקרה הרע, זיכוי גדוד לוקח יום)...
סיפור מהמילואים האחרונים 421739
זה מה שטען המג''ד שלי.
ברור שכלי הרכב עברו מגדוד לגדוד כאשר הם התחלפו.
סיפור מהמילואים האחרונים 421758
אחת הבעיות‏1 היא שמילואימניקים נוטים לשכוח שגם המג"ד שלהם הוא מילואימניק בדיוק כמותם, עם תפיסה פוליטית וחברתית, עם ביקורת על הצבא מפה ועד להודעה חדשה, ומקבלים כל אמירה שלו כפירסום רשמי של (דובר) צה"ל.

___
1 וניתקלנו בזה גם לא מזמן בכתבה עיתונאית על גדוד שנקרא לאימון, ונתקל בבעיות לוגיסטיות קלות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים