עוד פרט או שניים 419485
מקריאת הלינק אני רואה שכתב העת שדרש את מחיקת שם האוניברסיטה הוא של מונה באקר (ולא בייקר, כמו שכתבו בטעות בויינט. הגברת מונה היא ממצריים. היא אולי לא מתקנת את מי שבטעות מבטא את BAKER כבייקר, אבל לדעתי כדאי שיהיה ברור במי ובמה מדובר).
זו אותה מונה באקר שכבר הסתבכה בעבר בשערוריה כאשר פיטרה שני עובדים מכתב העת שלה בעוון ישראליותם. אחת המפוטרים היתה מריים שלזינגר, שהמאמר שלה הוא זה שנדחה גם עכשיו. כך שלפחות במקרה שלפנינו, מדובר במערכה ב' של אותו מחזה, עם אותן נפשות פועלות. לא שצריך לזלזל חלילה בעקביות ובעקשנות של אלה שמנסים לארגן חרם אקדמי נגד ישראל, ובאפשרות שהם יצליחו, כך או אחרת.
תגובת אימון, לא לקחת באופן אישי: 419510
אז מה נכנס בפרופסור(?) שלזינגר שהיא שלחה את מאמרה דווקא לאותו כתב עת? עד מתי נתרפס בפני הגויים? חבל שפרופסור(?) שלזינגר לא שיגרה את מאמרה לעיתון יהודי גאה במקום לרקוד מה יפית בפני הפריץ. שישתו האנטישמים את הדיו שלהם!
תגובת אימון, לא לקחת באופן אישי: 419511
כשבייקר פיטרה אותה היא כתבה לה: "ככל שזה תלוי בי אתייחס אליכם תמיד כאל ידידים במישור האישי". http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtTower.jht...

(חוץ מזה, היא פרופ' http://www.biu.ac.il/soc/se/in-service/faculties.htm)
תגובת אימון, לא לקחת באופן אישי: 419514
אלה הכי גרועים.
היא פרופסור, נודניק. 419537
אולי פרופ' שלזינגר שלחה מאמר דווקא לשם בדיוק כדי /לחשוף/ את החרם השקט. אם לא שמת לב, "המועצה לחופש אקדמי" היא גוף שמאורגן ומנוהל ע"י אוני' בר-אילן שהיא, במקרה או לא, מקום עבודתה של הפרופ.
[ואגב, נא להקפיא בינתיים את עניין הבאקר. המונה היא אכן מצריה, ולכן הנחתי שהיא מגיעה עם שם ערבי, אבל אולי היא נשואה. ואולי בעלה הוא בייקר..]
בכלופן, אני לא מצליחה להיבהל מכל העניין כל עוד שמדובר באותם ארבעה-חמישה יוזמי-חרם קבועים -מונה ב, סוזאן בלקוול, סטיבן והילארי רוז, (וסליחה אם שכחתי אנטישם אחד או שניים), וכל עוד שרוב אלה שמחרימים את ישראל הם ברובם או ערבים או יהודים.
היא פרופסור, נודניק. 419556
סליחה, לא שמתי לב שבידיעה כתוב ''פרופסור''.
היא פרופסור, נודניק. 419583
אויובוי, מעיזים לבקר את המדיניות הישראלית ולהילחם בה ואת מייד נזעקת עם האנטישמיות.
היא פרופסור, נודניק. 419584
אבויואוי, אני מעזה לבקר את הבקורת על ישראל ואתה מיד נזעק שאני נזעקת עם אנטישמיות. ואני לא. (ההערה בסוגריים היתה בדיחה- אם שכחתי שם.. אם שכחתי אנטישם.. הה-הה, הבנת?)
היא פרופסור, נודניק. 419799
כל עוד מחרימים את אקדמאי ישראל, ללא הבדל דת, גזע, מין והשקפה פוליטית, בעוד שלא מחרימים כלל אקדמאי ארצות אחרות שעושות מעשים גרועים בהרבה, זו אנטישמיות.

מכיר את משל השור ומועצת החיות של קרילוב?
היא פרופסור, נודניק. 419802
נו, ספרי.
עוד פרט או שניים 419570
מונה בייקר נשואה לבחור אנגלי בשם קן בייקר.
עוד פרט או שניים 419572
אתה מכיר אותה/ו/ם?
עוד פרט או שניים 419575
ממש לא.

קראתי את הקישורים של אורי פז (תגובה 419525) ושם הגעתי ל(http://www.omedia.co.il/Show_Article.asp?DynamicCont...) ומשם התגלגלתי ל(http://www.israel-academia-monitor.com/index.php?new...) ושם פשוט היה מתבקש לחפש את שלזינגר, ולהכנס למאמר התחתון (http://www.israel-academia-monitor.com/index.php?typ... ) "היתה זו פנייתה של פרופסור מונה בייקר, ידידה ותיקה, תושבת בריטניה ילידת מצריים, וחוקרת בעלת שיעור-קומה בדיסציפלינה המשותפת לשתינו. בשנת 1995, יסדה פרופסור בייקר כתב-עת, The Translator: Studies in Intercultural Communication אשר אותו ערכה והפעילה במו ידיה. כתב-העת הצטיין ברמתו המדעית ובעריכתו המוקפדת, וזכה להכרה כאחד המובילים בתחום. גם בית-ההוצאה "סיינט ג'רום", שיסדה הפרופסור בייקר עם בעלה הבריטי, צבר מוניטין". מכאן פשוט לחפש בגוגל את מונה בייקר ובעלה (http://www.google.com/search?hl=en&rls=GGGL,GGGL...), ומגלים ששמו הוא קן (http://weekly.ahram.org.eg/2003/622/cu4.htm).
עוד פרט או שניים 419576
תודה שרלוק :)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים