חד מיניים יקרים, למה לכם את זה? 421018
חד מיניים יקרים, למה לכם את זה? 421026
למשל - בלי זה, אי אפשר לשכור מעונות לזוגות בטכניון.
חד מיניים יקרים, למה לכם את זה? 421089
כמה זה שווה, בהשוואה לשכירת דירה מקבילה?
חד מיניים יקרים, למה לכם את זה? 421091
לא יודע, לא בדקתי בעצמי. דירה לזוגות בטכניון זה בסביבות 1,200 ש"ח לחודש. לא יודע כמה זולות הדירות האחרות בסביבה (שהן בכל מקרה מחוץ לטכניון, ולכן פחות נוחות).

אבל כל זה לא רלוונטי. נניח שזה לא שווה כלום. אז מה? למה שזוגות חד מיניים יוגבלו באספקט הזה? במה הם פחות טובים מזוגות רגילים?
חד מיניים יקרים, למה לכם את זה? 421118
אין לי מושג במה הם יותר טובים, או פחות טובים מזוגות מעורבים.
הייתי מצפה שאנליסט כמוך יפרש את הכותרת כביקורת על מוסד הנישואים, לא על זוגות חד מיניים.
מדינה יקרה, למה לך את זה? 421119
למה החד-מיניים ירצו את זה - אני מבין. מה שלא ברור לי הוא למה למדינה כל הבלגן הזה. למה היא עוסקת ברישום נישואין. אדם א' ואדם ב' אוהבים זה את זה ורוצים להכריז על אהבתם ומחויבותם הנצחית בפני חבריהם ויקיריהם - נפלא. למה פקיד של מרשם האוכלוסין צריך להיות מעורב בענין?
מדינה יקרה, למה לך את זה? 421122
דיון 471.
מדינה יקרה, למה לך את זה? 421136
אם אתה מבין, אנא הסבר.
מדינה יקרה, למה לך את זה? 421138
למה הם ירצו את זה? כי אם לסטרייטים יש, למה להם לא יהיה. עוד צעד (וצעד די מרכזי) בדרך לשוויון זכויות מלא. כמו כן, עד כמה שידוע לי, בישראל נישואין הם תנאי להגשת בקשה לאימוץ ילדים.
מדינה יקרה, למה לך את זה? 421141
את עניין האימוץ אני יכולה להבין, אם זה החוק. בכל מובן אחר זה לא ברור לי (גם לא לגבי הטרוסקסואלים).
מדינה יקרה, למה לך את זה? 421144
לפעמים אדם רוצה זכות מסוימת גם אם בפועל השימוש בה לא יקנה לו יתרונות כלשהם וגם אם אין בכוותו לנצל אותה - פשוט מפני שהיא זכות ואין סיבה שאחרים יקבלו אותה והוא לא. אני, למשל, איני מתכוון לרוץ לתפקיד ציבורי כלשהו, אבל אילו מישהו היה קובע שרק גולשים שכינויים מתחיל באותיות א'-ש' יכולים להיבחר לכנסת הייתי מנסה לשנות את הקביעה הזו.
מדינה יקרה, למה לך את זה? 421149
אני מניחה שאינך מעוניין במיוחד גם להיות מצחצח נעליים. האם במידה שמישהו היה קובע שרק איילים כאלה יכולים להיות מצחצחי נעליים היית טורח לנסות לשנות את הקביעה?
חד מיניים יקרים, למה לכם את זה? 421162
את הכותרת אפשר לפרש בשתי דרכים. כשהיא נותרת סתומה ואני לא מכיר את הכותב, אני מעדיף לדבוק בגרסה הפשוטה יותר.

מה הביקורת שלך על מוסד הנישואים? לדעתך (דוגמה) הטכניון צריך לאפשר לכל שני אנשים שאומרים "אנחנו זוג" לקבל מעונות לזוגות?
חד מיניים יקרים, למה לכם את זה? 421172
בעולם אופטימלי - כן, בהחלט.
אני מניח שהיצע החדרים מוגבל, ושמי שמנהל אותם דורש חותמת ממשרד הפנים כדרך לויסות הביקוש. אז זה יוצר אפליה מסוימת - נניח שחלקיק האחוז מהמיסים של חד מיניים מסבסד מעונות שהם לא רשאים להתקבל אליהם מסיבות ביוקרטיות. אפשר לחיות עם זה.
חד מיניים יקרים, למה לכם את זה? 421187
אנחנו לא בעולם אופטימלי.

אפשר גם לחיות עם שלט ''הכניסה לכלבים וחד מיניים אסורה'' בכניסה לפאב שממילא מלא הומופובים. אפשר גם לחיות עם מושבים נפרדים באוטובוס. אפשר גם לחיות עם טלאי ורוד על הבגד. השאלה היא אם אלו החיים שראוי לחיות.

אני חושב שדווקא דוגמת הדירות של הטכניון היא דוגמה טובה לסיטואציה שבה יש פגיעה לא מבוטלת בציבור המסויים הזה. אם בני הזוג רוצים לחיות בייחד, אין להם ברירה אלא לגור מחוץ לטכניון, ובתשלום גבוה יותר - ופירוש הדבר פגיעה ישירה באיכות החיים, הרבה יותר מהפאב ההוא שממילא לא רוצים להיכנס אליו.
אם כל הפריבילגיות 421295
הוי, תודה לך. מזמן לא צחקתי ככה...
אם כל הפריבילגיות 421336
תודה, אבל הייתי רק חצי הומוריסטי - אני לא באמת יודע על איזו הטבת על שבגללה ''כדאי'' להינשא, אבל אני גם לא חושב שצריך לזלזל בזו שהבאתי כאן.
אם כל הפריבילגיות 421337
יוסי, רוץ תקנה מכונית! מצאתי חניה!
אם כל הפריבילגיות 421340
התחכמות נאה, אבל יש אנשים שרוצים לגור ביחד גם אם אינם נשואים, להבדיל מאלו שרוצים חניה למרות שאין להם מכונית.
אם כל הפריבילגיות 421365
אני לא מזלזלת, אני מנסה להכיל. אתה ברצינות טוען שחלומו של אותו זוג נשוי חד-מיני, שהתחתן בשביל הסרטיפיקט, הוא לגור במעונות? של הסטודנטים? בחיפה?

(כן, אני יודעת, חוסכים שם 200 שקל לחודש ויש הנחות בחשמל).
אם כל הפריבילגיות 421400
לא. אני טוען שאם יש לנו זוג חד מיני שלומד בטכניון ורוצה לגור יחד (אני מנחש שקיים לפחות אחד כזה), ייתכן שהוא היה מעדיף לגור במעונות של הזוגות, אבל לא ייתנו לו. לא דיברתי על "חלומות". הנקודה הבסיסית היא שאם יש זוג שאינו נשוי, נמנעים ממנו דברים שניתנים לזוג נשוי. עכשיו, מכיוון שאף אחד לא מונע מזוג שכזה "להתחתן" בכל צורה שימצא לנכון ופשוט לא תהיה מוכרת על ידי המדינה (והטכניון, לצורך זה), מן הסתם החתונה ה"רשמית" היא "בשביל הסרטיפיקט". אז?
אם כל הפריבילגיות 421404
...מאידך גיסא, אתה מכיר זוגות (מאלה שיכולים להתחתן כרצונם, אשה וגבר יהודים ורווקים, למשל) - שהתחתנו לצורך דירה במעונות? קשה לי להאמין שיש הרבה כאלה.
אם כל הפריבילגיות 421406
חס ושלום. אני לא חושב שזוג יתחתן לטובת מטרה ספצפית זו או אחרת. אם כבר, הוא יתחתן בגלל שהוא מודע לכך שהיחס של החברה לזוגות שאינם נשואים אינו חיובי כמו היחס שלה לזוגות נשואים (וזה בא לידי ביטוי, *לדוגמה*, בעניין המעונות).
אם כל הפריבילגיות 421412
מה ז'תומרת "אני לא חושב שזוג יתחתן לטובת מטרה ספצפית זו או אחרת"? שמלת חתונה וצילומים על רקע הטיילת אינן מטרות ספציפיות נאות בפני עצמן?
אם כל הפריבילגיות 421418
אם כבר אז עדיף פשוט *רק* שמלת כלה וצילומים על רקע הטיילת - בלי כל הבלגאן של אורחים, דיג'יי, רב, מקווה...
אם כל הפריבילגיות 421458
אני חולקת עליך. המקווה הוא עיקר העניין.
אם כל הפריבילגיות 421467
לא לזלזל, לא לזלזל - אומרים שגם בבריכות ארצנו אפשר לחטוף כמה פטריות רגליים חינניות! (ויש גם מקפצה שאין במקווה)
אם כל הפריבילגיות 421468
את ממש לא רצינית. מהי מקפצה לעומת בלנית?!
אם כל הפריבילגיות, בלנית ליומולדת 421469
עד עכשיו היתה לי חולשה לנערות אוריינטליות (האורגינל היה אמור להיות מסין אבל מסתפקים במה שיש - פיליפיניות ותאילנדיות) דקות גו וארוכות שיער. הייתי מתאהבת בן ללא תקנה, שוב ושוב מחדש, אך ברגע זה, בעקבות תגובתך - באתני אורה גדולה:

הבו לי אריזת מתנה כי אפתחנה, ויחממו את ליבי ויהממו את גופי גולגולת מגולחת, שמלה ארוכה-ארוכה, גרבונים נוזליים - והנה בתוכם הפתעה למהדרות - א יידענע בת שישים!!!
אם כל הפריבילגיות, בלנית ליומולדת 421472
שמלה ארוכה ארוכה וגרבונים נוזליים - כן, אבל גם תחתוני חוטיני אדומים. ממקורות מוסמכים שמעתי שזוהי האופנה האחרונה בקרב נשות בני ברק החסודות.
אם כל הפריבילגיות 421436
יש הרבה זוגות שאחד המניעים לחתונתם הוא קבלת פריבילגיות כאלה, פרויקטים לזוגות צעירים וכדומה. פשוט הצחיק אותי ששלפת, מכל המקומות בעולם לגור בהם, דווקא את מעונות הטכניון.
אם כל הפריבילגיות 421506
כל אחד כותב על מה שקרוב לו - נתקלתי בזמן האחרון לפחות בשני זוגות שעסקו בדיוק בעניין הזה...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים