חוק דרעי ושו''ת 42196
רבותי, מדובר בחקירה פרסונלית שהיא פסולה במדינה דמוקרטית. ניסוח החוק אינו מדבר על ''פגיעה בעובד ציבור בשל מילוי תפקידו'' למשל, שגם זה ניסוח בעייתי (לך תוכיח שהרצח היה בשל מילוי תפקידו ולא בגלל שעובד הציבור ''חתך'' אותו בכביש לפני שבוע), אלא מכוון לאישיות ספציפית (רה''מ) ולמקרה ספציפי (יגאל עמיר). ככזה, הוא פסול בעיני כמו חוק דרעי וכל חקיקה פרסונלית.

אני אישית מקווה שהחוק לא יעבור את הקריאה השניה והשלישית, ושלא נאלץ להגרר להליך ששנוא עלי לא פחות (וגם אליו אני מתנגד) - מבחן בג''ץ.
מסכים 42307
ומקווה שאתה באמת חושב כך, ולא אומר זאת כדי להשיג מטרה מסתורית איזו שהיא :)
אהה. אתה לא פוליטיקאי. לא אמרתי כלום . . .
וברצינות, לגבי החלק האחרון של דבריך. את מבחן דורנר זה יעברו בקלי קלות. אני מוכן להמר על כך.
מסכים 42310
קשה לי להאמין שבניסוח הנוכחי ("רצח ראש ממשלה") זה יעבור, בלי קשר לשופט. זה פשוט צועק "פרסונלי". כפי שאמר מיכאל קליינר, ומה אם זה נשיא? או יו"ר הכנסת? או שר?
לדעתי יש סיכוי שהגרסא שהצעתי ("עובד ציבור בעת מילוי תפקידו") תעבור את מבחן בג"ץ (הרי יש סעיף ספציפי של "העלבת עובד ציבור" למשל) אבל גם אז, זהו קיצוץ בסמכויות הנשיא (not that there is anything wrong with it) ו"קצת" חמור יותר - זה מאסר *לכל* *החיים*.
חוק דרעי ושו''ת 42311
לפי מה שדווח ברדיו, הצעת החוק מציינת בפירוש שמדובר על רוצח שרצח ראש ממשלה ממניעים פוליטיים, כך שאם בכוונתך לרצוח את שרון במהלך שוד מזוין, אין לך ממה לחשוש.
חוק דרעי ושו''ת 42316
זה לא סותר את העובדה שמדובר כאן בברור בחוק פרסונלי.
חוק דרעי ושו''ת 42332
ביקשתי לחזק את דבריך, לא לסתרם.
אה, וואלה. 42338

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים