אורי גלר בחדשות 422524
בדיקה של עיתוני סוף השבוע מראה שכתוצאה מהתוכנית הרייטינגית שלו בערוץ 2 אורי גלר חזר להיות סלבריטאי כפי שלא היה מאז 1975 ( כאשר בעברית הופיעו שני ספרים שונים עליו עדות להיותו אז שם מוכר ביותר ) . שמו מוזכר בעיתונים בכל פינה ,ולא רק במדורי הרכילות והבידור שם הוא ממש דומיננטי,אלא גם בהקשרים אגביים שונים אפילו במאמרים פוליטיים ועל בני סלע.
וכמובן אתמול הוא זכה לחותמת האולטימטיבית של סלבריטאיות עבור סלבריטאים מינוריים בימים אלה כאשר הפך לדמות פארודית ב"ארץ נהדרת ".
נראה שלטובה או לרעה לכתבה זאת יש יד כלשהיא בהחזרתו של גלר מהכפור של הסלבריטאים לשעבר ,בעת צילומי הסרט על חייו דיווחו לי אגב אורחא שכתבה זאת ברשת שהיא מקור המידע העיקרי היום לכל מי שמחפש בגוגל פרטים על אורי ( וזה פחות או יותר רוב הציבור כיום ) שימשה כמקור השראה למיתוגו החדש של אורי כדמות שיצאה מחוברות קומיקס.
ואין זה מפליא שהרי תסריטאים ומפיקים כיום מקבלים חלק ניכר מהשראתם מחיפוש ברשת .
אולי כדאי גם להזכיר בהקשר זה ,שידוע לי על שני פרוייקטים מוסרטים שונים שמחפשים מימון כיום על חייו של משה קרוי ,בעקבות כתבה על חייו של ב"אייל " ,אחד מהם הוא דוקומנטארי והשני עלילתי .פרטים בהמשך כאשר אחד מהם או שניהם יגיעו למימוש כלשהוא.
מה יצא לאייל מזה? 422526
חוץ מהאיזכור השולי כאן?
אורי גלר בחדשות 422528
אורי גלר הוא מכופף כפיות - עניין מגוחך למדי, כשלעצמו. הוא מושך תשומת לב גדולה אך ורק בזכות כישוריו הדרמטיים-יחצ''ניים היוצאי דופן, (וקרוב לודאי בזכות העסקת צוות משובח ומקצועי לעילא), ורק בכך הוא שונה מקוסמים אחרים. עד היום לא הוכח כי יש בו משהו מעבר לכך - ''כוחות'' כאלו ואחרים או משהו ''על טבעי'' וכיו''ב. כך שהשאלה איך יגבר הפרסום שלו, איך הוא ייהפך מסלבריטאי למגה-סלבריטאי וכמה אתה אישית תרמת או תתרום לפרסומו, אינה חשובה או מרתקת במיוחד.
אורי גלר בחדשות 422534
אכן תובנות מקוריות ומדהימות מאין כמוהן שאיש עוד לא העלה אותן על דעתו אפילו לא בכתבה הנ"ל ובדיון המצורף אליהן והרשה לי לברך אותך על החדשנות ובהירות המחשבה חסרות התקדים בחריפותן .
ואגב אתה בכלל טרחת לקרוא את הכתבה או את הדיון המצורף אליה ?
ולגבי השאלה מה יוצא לאייל מזה (ואפשר לשאול גם מה יוצא לי אישית מזה ?) שאלה טובה .נראה שהתשלום הוא רק לטווח ארוך והוא לא דווקא כספי .אבל אחרי הכל אף אחד לא נמצא באייל כדי להרוויח מזה כסף אפילו לא טל כהן.
אורי גלר בחדשות 423923
תתפלא... תגובה 423922
אורי גלר בחדשות 423964
אתה בטח אחד מהעורכים הטירונים האלה שלא מקבלים תשלום קבוע, ואני מוכן להתערב שמכרו לך את הסיפור שככה זה עם שאר העורכים. ברקת אמרה לי שפראיירים לא מתים, אבל לא האמנתי לה.
אורי גלר בחדשות 423974
פראיירים לא מתים, שוטים כן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים