החלטה מוזרה 423305
עד עכשיו כל אדם בישראל היה שייך לדת כלשהיא, דבר מוזר בפני עצמו. אבל עכשיו לא רק בני אדם אלא גם אגודות שיתופיות הן דתיות? ולא סתם אגודות שיתופיות, אלא אגודות שהוקמו על בסיס אנטי דתי במובהק?
החלטה מוזרה 423329
הקיבוץ הוקם על בסיס אנטי-דתי מובהק? או שמא היה זה בסיס דתי במובהק?

תגובה 420680 :-)
החלטה מוזרה 423331
יפה.
החלטה מוזרה 423334
יפה את משננת את תורתו של סמיילי.
החלטה מוזרה 462520
טוב, בסוף גם בפרקליטות קיבלו שכל. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3468901,00.h...
החלטה מוזרה (כדה''ב) 462541
זו הפעם הראשונה בה אני שומע על מישהו שניצח בבית המשפט, אבל ויתר על נצחונו כשהצד השני ביקש לערער.
החלטה לא מוזרה 462573
אלע''ד, אבל אני משוכנע שזה לא הפעם הראשונה שזה קורה. עד כמה שאני יודע לפרקליטים של המדינה יש מחוייבות אתית גם לצדק, ולא רק ללקוח שלהם, פרקליט מדינה לא יכול לבוא לבית המשפט ולתבוע אזרח במדינה רק בגלל ששר מסויים החליט שהוא לא אוהב את אותו אדם. אם אין בסיס לתביעה, חובה על המדינה לסגת ממנה, ואם בית המשפט בערכאה נמוכה והפרקליט הקודם טעו (מה שקרה במקרה הזה באופן די מובהק) זה לא בהחלט מחייב את הפרקליט החדש, להפך, עקרון הצדק מחייב אותו לסגת מהתביעה הקנטרנית מהרגע שברור לו שהיא כזאת.
462576
או שהוא סתם לא רוצה שיקבע תקדים בעייתי.
החלטה לא מוזרה 462595
פגשתי פעם תובע צבאי כזה-איש מילואים- שהגיש כתב אישום נגד צעיר שזרק אבנים. תוך כדי המישפט הוא שמע והתרשם שקצת התעללו בצעיר. בהפסקה הוא ניגש אליו והציע לו לא לוותר ולהתלונן על מה שעשו לו. לא שהוא האמין שזה יעזור, אבל חוש הצדק החלקי שלו בכל זאת עבד. בכל זאת: עצם קיומם של המונחים "נצחון" ו"הפסד" במישפט, מכניסים להתנהלות ענייני אגו מאד חזקים שמעוותים את ההתנהלות לאור מושגי הצדק.
החלטה לא מוזרה 462638
אני מופתע מכך שנראה לך מובהק שהפרקליט הקודם טעה. בית הדין בערכאה הנמוכה פסק לטובת הקיבוץ, בית הדין הארצי הפך את ההחלטה ופסק שהקיבוץ חייב בדין. איך אתה מבין מכאן שהתביעה קנטרנית?
החלטה לא מוזרה 462683
חשבתי שהתביעה טועה ברגע ששמעתי עליה, חשבתי שבית הדין הארצי לעבודה טעה ברגע שהוא פרסם את עמדתו, ואפילו נימקתי למה באייל (כאן, במעלה הפתיל) ומאז לא קרה שום דבר שיגרום לי לשקול מחדש את דעתי. מה כאן מפתיע, זה שלא שיניתי את דעתי, או הדעה עצמה?

"איך אתה מבין מכאן שהתביעה קנטרנית?" זהו, שאני לא מבין רק מכאן, אני חי בארץ הזאת כבר איזה שבוע, ומכיר את הנפשות הפועלות, את החוקים, ואת הנורמות. מההכרות הזאת אני מסיק שתביעה כל כך מופרכת, כל כך מנוגדת לחוק עצמו, לרוח החוק, להגיון הבריא ולנורמות הקיימות, תביעה שמוגשת, במקרה, דווקא כשעל משרד העבודה ממונה שר מסויים, ומוגשת דווקא כנגד אנשים מסויימים ששייכים לאוכלוסיה מדויימת במקום מסויים, לא יכולה שלא להיות קנטרנית.
החלטה לא מוזרה 462786
אם היא כל כך מנוגדת גם לחוק וגם לרוחו, איך אתה מסביר את העובדה שבית המשפט קיבל אותה?
החלטה לא מוזרה 462789
אם היה לי הסבר, לא הייתי חושב שהיא מוזרה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים