תמיהה תמימה. 424220
מדוע לא תמכו הסיעות הערביות בגינוי?
תמיהה תמימה. 424225
פרוטוקול הדיון נמצא באתר הכנסת http://knesset.gov.il/plenum/data/06013206.doc מתוכו:
ג'מאל זחאלקה (בל"ד): "בדיוק כשאני יוצא נגד הכינוס והשימוש הפוליטי בעניין הזה, אני חושב שבארץ ומעל הבמה הזאת נשמעים דברים שהם פגיעה בשואה כשעושים אינסטרומנטליזציה של העניין הזה, עושים בזה קרדום פוליטי לחפור בו, לתת תירוצים לפעולה הזאת ולדבר הזה ולעמדה הזאת ולעמדה האחרת."
אחמד טיבי (רע"ם-תע"ל): "הודעת סיכום, אדוני היושב-ראש, מטעם סיעת רע"ם-תע"ל. הכנסת דוחה את תופעת הכחשת השואה. השואה היא תולדה של הנאציזם בגרמניה ובמערב. השואה ורצח העמים באירופה הם פשע נתעב נגד האנושות. הכנסת מגנה את הפאשיזם והגזענות על כל צורותיהם בכל מקום ברחבי העולם, לרבות באזורנו. אנו קוראים להפסקת האלימות, ההדרה והגזענות, שנאת הזרים והכחשת האחר ולפעול למען שלום אמת בין כל עמי האזור, המושתת על ערכים הומניים ואוניברסליים, המקדשים את החיים ולא את המוות."
תמיהה תמימה. 424227
לפי הפרוטוקול, היו שם שתי הצעות, של טיבי (מטעם סיעת רע"ם-תע"ל) ושל אביטל (של הסיעות עבודה-מימד, קדימה, הליכוד, מרצ, ישראל ביתנו, יהדות התורה, ש"ס, גיל, האיחוד הלאומי - מפד"ל). בעד ההצעה של טיבי הצביעו 10 ח"כים ונגדה הצביעו 8 ח"כים (3 נמנעו). בעד ההצעה של אביטל הצביעו 24 ח"כים, ואף אחד לא הצביעה נגדה (אחד נמנע). לא ברור לי על סמך מה נאמר שהסיעות הערביות התנגדו להצעה.
תמיהה תמימה. 424530
מעניין על מה מסתמך MRP כשהוא טוען שהסיעות הערביות סרבו לגנות את הכחשת השואה.
תמיהה תמימה. 424539
זה היה כתוב בעדכון, וזה כתוב בהארץ http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/799968.html
תמיהה תמימה. 424714
אני עדיין מחכה שMRP יפרוץ בקריאות צהלה או לפחות אנחות רווחה על כך שהסיעות הערביות בניגוד למה שחשב דוקא כן גינו וגו'.
*אנחות צהלה מתובלות בקריאות רווחה* 424718
MRP לא חשב כלום, הוא הסתמך על מה שנכתב בידיעה.

וברצינות, אני לא באמת מבין למה אתה מצפה ממני? הבעתי תמיהה על כך שהם לא נהגו כביכול, כמצופה מהם. מכיוון שהתברר שהמידע שהובא כאן היה שגוי, אני לא רואה טעם להמשיך ולדון בעניין.
תמיהה תמימה. 424541
אולי הוא התבלבל בינם לבין אבו מאזן, שהכחיש את השואה בדוקטורט שלו.
כשהוא אומר ''להשמיד'', למה הוא מתכוון 424640
הכחשת השואה היא עלבון למתים, לניצולים, לצאצאיהם, ולכל שוחרי האמת באשר הם.
אבל מה שמדאיג אותי באמת הוא זה: כשאחמדינג'אד אומר לפחות פעם-פעמיים בשבוע שצריך להשמיד את ישראל, האם כדאי להתחיל להאמין לו שזה מה שהוא רוצה לעשות. ואם כן- האם הוא זה שקובע דברים כאלה באיראן. ואם כן- האם אפשר לנסות להינצל מהשואה העתידית הזאת. ואם כן- איך בדיוק. (תאונת מטוס פתאומית ומצערת תתקבל בברכה,למשל.)
כשהוא אומר ''להשמיד'', למה הוא מתכוון 424648
הכחשת השואה במידה רבה ניזונה ומתקיימת מן ההתיחסות אליה. לכן אולי צריך למזער את רמת התגובה אליה ככל האפשר. למשל את המשפט ''הכחשת השואה היא עלבון למתים, לניצולים, לצאצאיהם'' הייתי מצמצם לשליש ועל ההמשך הייתי מוותר לגמרי (העולם כל כך מלא בשקרים ועיוותים ששוחרי אמת הנעלבים מכך שמישהו בוחר לשקר לא היו יכולים לחיות בו).
לגבי אחמדינג'אד, נראה שהשאלה המהותית היא לא אם הוא רוצה להשמיד את ישראל אלא אם הוא יכול (או יוכל). אני מניח שגם אבו-מאזן ואחמד טיבי היו רוצים להשמיד את מדינת ישראל (לעיתים מזומנות בעת האחרונה גם אני הייתי רוצה בכך (בגלל סיבות אישיות כמו למשל תפקוד מערכת הבריאות)) ואני לא סבור שזה צריך להדיר שינה מעיניו של מישהו). חשבי כמה רב המרחק בין הרצונות וההבטחות של ראש ושרי הממשלה שלנו לבין הביצוע. אני לא מניח שהמרחק קטן יותר אצל אחמדינג'אד שמעמדו ויכולת ההוצל''פ שלו באיראן אינם עולים על זה של ראש ממשלתנו ואולי אפילו פחותים מכך.
כשהוא אומר ''להשמיד'', למה הוא מתכוון 424662
אבל איחולי החלמה מהירה מותר, אני מקווה :)
כשהוא אומר ''להשמיד'', למה הוא מתכוון 424665
הבהרה: האיחולים הם לך כמובן. (ולאחמדינגאד נאחל שיזדקק למערכת הבריאות של מקום-גלות כמו סודן למשל. וישא"ק).
כשהוא אומר ''להשמיד'', למה הוא מתכוון 428990
בני מוריס כותב על השואה הבאה, שתחסל את ישראל:
כשהוא אומר ''להשמיד'', למה הוא מתכוון 424704
אני חייבת להודות שתאונת המטוס המצערת לא תצער גם אותי - זאת על אף שהתבשרנו שאחמדינג'אג הריהו משתלב (כצפוי).
הרבה קרח נמס בקטבים מאז 425372
ולאבו מאזן קרה בזמן הזה משהו טוב: http://www.memritv.org/search.asp?ACT=S9&P1=1340...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים