שאלו את שמעון פרס 425781
איך הוא עזר לראשי הכאילו "דת" הזאת לרקום עסקה עם המדינה .
איזו מדינה הייתה מוכנה לוותר על מיליוני דולרים ?
הבהאיים יושבים על קרקע שהארנונה שלה (יעשה כל אחד את החישוב שלו.
המדינה וויתרה על מיליוני דולרים ולמה זה קורה ?כי מי שממן את המדינה זוהי ארצות הברית וממי אנו מקבלים את רוב הכסף?נכון חמודים ,מארצות הברית .
אם הכאילו דת הזאת הייתה משלמת מיסים כמו כל אחד אחר אז ניחא הם היו מצליחים להסתתר יותר טוב ,אבל,יש יותר מידי פירצות בסיפור של הדת הזאת ומי שמנהל אותה ואיך שהיא מנוהלת מול מדינת ישראל .
משהו מסריח שם בהר הכרמל. ויש מישהו שדואג להסתיר באופן מוחלט מה מתרחש מתחת לאפם של תושבי חיפה ומדינת ישראל .
שאלו את שמעון פרס 427948
לא יודע לגבי שאר הקשקשת שלך, אבל לגבי הארנונה בחיפה: למיטב זכרוני הרעוע, לפני כמה שנים עיריית חיפה החליטה לגבות ארנונה על שטחי המקדש הבהאי. הבהאים הודיעו שאין בעיה, אבל במקרה כזה הם לא יאפשרו כניסה של תיירים לגנים, אלא של מאמינים בני הדת בלבד. חישוב זריז של ההכנסה מתיירות בשל הגנים לעומת הכנסה צפויה מארנונה הובילה את העיריה לשינוי מהיר בדעתה. כיום, אאל"ט, הגנים משלמים על פינוי אשפה בלבד (כלומר ארנונה חלקית מאוד), ומצד שני יש הסכם חתום המחייב אותם לפתוח את שערי הגנים לתיירים (למספר מסוים של שעות ביום).

ואם תאמר: אם כך, מדוע לא מאפשרים לכל אטרקציה תיירותית לזכות בפטור מארנונה? משום שאטרקציות אחרות בבעלות פרטית מתפרנסות, בד"כ, מתיירים, ולכן אינן יכולות לאיים בסגירת שעריהן ("אם תחייבו אותנו לשלם ארנונה אנחנו... אנחנו... נפשוט רגל!" לא נשמע כמו איום אמין).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים