תהיה 427907
למה השימוש ברטט ללא צילצול הוא כל כך נדיר עד שכותבי הסקר אפילו לא העלו אותו?
תהיה 427910
כי השאלה עוסקת בצלצול?
תהיה 427923
ארבעת האפשרויות האחרונות לא עוסקות בצלצול, אלא בהסברים למה זה לא קורה (אני תמיד מקפיד לכבות או לא לקחת את המכשיר, לפעמים אני שוכח לכבות, אבל עד כה היה לי מזל, אין לי סלולרי והתשובה ההומוריסטית) באותו אופן, אפשר היה להוסיף את האופציה ''זה לא קורה לי, אני תמיד מקפיד לשים את המכשיר על רטט''. אבל, מה שבאמת לא מובן לי זה לא הסקר, אלא זה שנראה לי שכמעט אף אחד לא עושה את זה (חוץ ממני).
תהיה 427925
זהו, שאנשי הרטט בטוחים שהם מה-זה מתחשבים בסביבה. תנו לי לחדש לכם משהו - לרטטים יש היו עוצמה בלתי נסבלת, כווווווווווולם שומעים אותם, וזה רק נדמה לכם שאתם בסדר.

אתם לא.

______
העלמה עפרונית וגשם
תהיה 427926
אם טלפון מצלצל בהרצאה כולם שומעים, מהמרצה ועד זה שיושב בשורה האחרונה עם אזניות‏1 סנדביץ' ועיתון. אם יש רטט על השולחן שומעים אנשים ברדיוס של שתי שורות מקסימום. אם יש רטט בתיק או במכנסים‏2, שומע רק השכן.

1 וזאת הזדמנות לסקר נוסף, מה הדבר הכי "למה הגעת בכלל?", שראית מישהו עושה במהלך הרצאה? אני ראיתי מישהו צופה בסרט על גבי הלפטופ, לא הצלחתי להבין אם ישנה אזניה שאני לא רואה או שהם (הוא ושכניו) מסתפקים בתרגום.
2 דרושה בדיחה גסה.
תהיה 427931
סרט בלפטופ זה כבר לא מעורר השתאות אפילו (מסתפקים בתמונות).

וחוצמזה, מה זאת אומרת, למה הגעת בכלל? אפשר להקשיב למרצה בחלקים המשעממים של הסרט, ולראות את הסרט בחלקים המשעממים של ההרצאה. חלוקת קשב - יותר מוצלח מפופקורן.
תהיה 428069
עדיף על לא להיות בהרצאה בכלל. אם משהו דרמטי קורה, אתה תשים לב. ואם בכל מקרה יש סרט שאתה רוצה לראות או תרגילים להכין, אולם ההרצאות זה מקום לא רע לעשות את זה, במיוחד אם אתה ממילא באוניברסיטה.
תהיה 427934
___________
בהחלט גשם.
והיום אהבתי אותו.
תהיה 427961
אני לא משתמש ברטט (רק) בגלל התחשבות בסביבה, אלא (גם) בגלל שאני לא מסוגל להבדיל בין הצלצול של הטלפון שלי, לצלצול של 200 הטלפונים שמצלצלים מסביבי...

אבל, גם שאני בישיבות של שלושה אנשים, הטלפון שלי רוטט, ואני מוציא אותו לבדוק מי זה, כולם בטוחים שאני בודק מה השעה (ואני צריך להסביר שזה לא נכון)...
כשאלוהים אמר בפעם הראשונה 427984
בסרט או הצגה או מחול, קצת מפריע לי שמישהו עושה משהו עם הסלולרי וזה מאיר - אפילו בלי צלצול או רטט. זה הריצוד הזה של האור שמושך קצת תשומת לב אפילו כשמנסים להתעלם, וכנראה זה גם ההפרעה לאשליה הנחוצה כאילו אתה וכל שאר הצופים באולם נעלמים, ורק מה שעל הבמה או המסך קיים. אולי זה אפילו ההפרעה לידיעה שנמצאת ברקע, ואולי היא מרכיב בהנאה, שכל הצופים מעייניהם נתונים ליצירה והם מושפעים רגשית בערך כמוני.

מעניין אותי לכמה עוד אנשים זה מפריע, ו(בהתאם לכך) האם אפשר להגדיר זאת כחוסר נימוס.
Count me in 427987
Count me in (כה"ב) 427988
כשאלוהים אמר בפעם הראשונה 427992
אפשר.
כשאלוהים אמר בפעם הראשונה 428051
מילא זה, לי גם מפריע שאנשים נושמים לידי.
כשאלוהים אמר בפעם הראשונה 428059
אני תמיד מפחד שאפריע עם איזה נחירה, כזו שנפלטת בלי שליטה כשמתעוררים בחטף מתרדמה עמוקה באמצע הקונצרט, בסגנון מיסטר בין בכנסיה. ולאלון - מהתרשמות מאד מצומצמת ולא מחייבת, האם אין שיעור המשתעלים בקונצרט משתנה גם עם הסביבה התרבותית/חברתית?
כשאלוהים אמר בפעם הראשונה 428066
סביר שהוא משתנה במיוחד גם לפי העונה...
בהחלט מפריע 431553
בהופעת המחול האחרונה שראיתי, אישה בשורה לפני רצתה לצלם את המופע בפלאפון. אי לכך, הסלולרי שלה שלח לי קרן אור עזה ישר לתוך העין, עד כדי כך שהייתי צריכה לחסום את הקרן עם היד כדי לצפות במופע. חיכיתי בנימוס כמה דקות בתקווה שהיא תפסיק לצלם, אבל כשהבנתי שהיא כנראה רוצה לצלם את כל המופע ביקשתי שתפסיק והיא אכן עשתה זאת. בכל אופן, זה מאוד לא מנומס.
תהיה 428226
לא כל מה שאפשר לשמוע מפריע באותה המידה.
נכון, 428380
אבל כשמבקשים "לכבות/להשתיק פלאפונים" צריך להבין שלשים על רטט לא עונה על ההגדרה הזו.
תהיה 428382
אני חושב שזה קורה כשמשאירים את הסלולרי בתיק או שמים אותו על שולחן או משהו כזה. אם הוא בתוך ג'ינס צמוד לירך, הוא לא נשמע בכלל.
תהיה 428420
אבל שומעים את הגניחות
תהיה 429926
לרגע היה נדמה לי שאתה מתלונן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים