שובו של הג'די 428434
מה מתאים יותר לישראל של המאה העשרים ואחת מאשר להחזיר את גלר למרכז הבמה? מסתבר שנגמרו בארות הנפט שאפשר לגלות בכוחות טמירים, והטלפאט הדגול צריך להשלים הכנסה בערוץ מסחרי במדינה קטנה ומטומטמת.

ב- http://www.youtube.com/watch?v=SDHSCKxYXDY הוא מזיז מצפן, ומי שיעצור לרגע 52 שניות אחרי תחילת הסרטון יראה שלא מדובר בסתם טלקינזיס המוני אלא בתופעה מדהימה הרבה יותר: מסתבר שמגנט קטן שמולבש על האצבע מסוגל לשנות את השדה המגנטי של כדור הארץ כולו, אם נמצאים מספיק אנשים שמעודדים אותו!

אם אתם כבר שם, אך תמנעו מעצמכם את התענוג לצפות במשהו כביר באמת. בסרטון http://www.youtube.com/watch?v=M9w7jHYriFo&NR שומעים במפורש את קולה‏1 של אלוהים, מתקשרת בגלים קצרים למרפא (גוי, למרבה הבושה) בשם פופוב ומוסרת לו פרטים מעניינים על המתרפאים שלו. מאז הסנה הבוער לא נחזה פלא כזה.

והנס הגדול מכולם: אחרי כל אלה, עדיין יש קטני אמונה שמסרבים להאמין למראה עיניים וממשיכים לאחוז בסקפטיות המטופשת שלהם. המחלה של אלה, חוששני, חשוכת מרפא.
____________
1- הידד לפמיניסטיות. אני תמיד חשבתי שהן צוחקות.
שובו של הג'די 428490
עפ''י האמונה הנוצרית (חלקים ממנה, לפחות), יש לקול האלוהי פרסונה משלו, המכונה מטטרון, ולכן זו אינה כנראה האלוהות, אלא הדוברת מטעם, תא''ל רגב.
שובו של הג'די 428505
המטטרון (Metatron) הוא שם של מלאך לפי *היהדות* (הוא מוזכר עוד בתלמוד), חלק מהתיאולוגים הנוצרים מכירים בו, אבל האמונה בו היא יהודית במקורה. http://en.wikipedia.org/wiki/Metatron
שובו של הג'די 428508
טוב, נו, אז זה רק מוכיח.
שובו של הג'די 428512
כלום. רק לידע כללי.
שובו של הג'די 428510
לא קראת את זה

לאחרונה, נכון?

(מתברר שיוטיוב הורידו את הסרטון שבו ג'וני קארסון זצ"ל משפיל את גלר. נכון שהם מספקים את השירות בחינם ושוק חופשי וכל זה, אבל זה עדיין קצת מרגיז.)
שובו של הג'די 428525
הסרטון עם המצפן הוסר בגלל "זכויות יוצרים": "This video has been removed at the request of copyright owner Keshet Broadcasting Ltd. because its content was used without permission" אבל זה של ראנדי עוד שם. מהרו פן תאחרו.
שובו של הג'די 428526
זה באמת פתח לדיון זכויות יוצרים מעניין - האם בזכויות יוצרים שמורה הזכות למנוע מהצופים לראות איך עובדים עליהם בעיניים.
שובו של הג'די 428536
זה לא מקרה בודד, שחוק שמיועד להגנה על זכויות מסחריות משמש בפועל לכפיית אג'נדה תרבותית שבינה לבין הרווח הצפוי מהזכויות המסחריות אין דבר וחצי דבר.

טכנית, כן, הזכות שמורה. אם הסרט שלהם, אז הוא שלהם. מה זה משנה מה התוכן שלו? אני מניח שאפשר אולי להעביר אותו או את חלקו כ"שימוש הוגן"; זה יכול להיות משעשע, אבל זה יפתור לכל היותר את המקרה הספציפי הזה.
שובו של הג'די 428538
אי אפשר להצמיד את המילה ''הוגן'' לשום דבר שקשור בסרטון הזה.
שובו של הג'די 428541
למה לא?
שובו של הג'די 428543
אני אתרכז עכשיו ואגרום לך, ממרחק של אלפי קילומטר, לזהות את הבדיחה של השוטה.
אחת, שתיים, שששלושששש!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים