תחית המתים 42858
סיפור ששמעתי ברדיו (רשת ב'. ראיון עם ח"כ גמליאל) וקראתי אודותיו בעיתון (לא זוכר איזה) על אם תימניה שבאה לבקר את בנה בבית החולים ושם הודיעו לה שהוא נפטר. היא התחילה להשתולל, תפסה את העובדת הסוציאלית ואיימה שתהרוג אותה ואז... הפלא ופלא, נס! קיבלה את בנה בריא ושלם. חי.
הועדה סירבה לבדוק את הסיפור הזה, כי בסמכותה לחקור ילדים שנעלמו ולא ילד שחזר לחיק משפחתו כמו במקרה דנן.

באופן כללי הועדה היתה מאוד מנומסת ולא השתמשה בסמכויות החוקיות שיש לה לחקור עובדי מדינה, ביניהם בכירים ולאתר חומר ארכיוני סודי במשרדי משרד הרווחה (אז- משרד הסעד).

הועדה גם לא פסלה את מהימנותם של ניירות אנונימיים, חסרי חתימה ותאריך. האם ראוי שניירות אלה יהיו קבילים יותר מזעקות המשפחות?

כיצד אתם מצפים שהמשפחות יאמינו לועדה שלא מבססת את ממצאיה ובעצמה מסייגת את ממצאיה ולא נותנת תמונה בהירה כל צרכה? חוסר הביסוס של ממצאי הועדה ואף חוסר הכבוד שהיא נוהגת במשפחות משכנע אותי שהצדק עם טענות המשפחות.
ב/ האייל המרושע 43211
בנה של אותה אם באמת מת. התינוק שניתן לה היה תינוקה של מישהי אחר, קצת פחות אלימה - שגם היא קיבלה עד מהרה הודעה דומה אודות מות בנה, כי לא הייתה ברירה.

איך אני?
ב/ האייל המרושע 43252
כל התימנים נראים לך דומים אז אתה חושב שגם האמהות לא מבדילות בינהם?
ב/ האייל המרושע 43542
אני חושב שכל התינוקות נראים אותו דבר, בלי קשר למוצא שלהם (טוב, יש להניח שתינוק כושי יראה שונה מתינוק שוודי, אבל אתה יודע למה אני מתכוון).

חוץ מזה, אני רוצה להפנות אותך לכותרת התגובה, כדי להבין מאיפה הגיע הרעיון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים