ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429131
(או שאני האוויל האחרון בארץ שממשיך לשלם משכורת לציפר)
ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429135
אני מעדיפה לקרוא את ''הארץ'' באינטרנט. יותר זול ולא מלכלך את הידיים...
ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429144
יורת זול, אבל לא כל כך נח. קשה לקרוא במחשב במיטה (וניסיתי, בחיי שניסיתי), קשה לדעת מהכותרת בלבד אם כדאי לקרוא את הכתבה, וקל מאד לפספס משהו.
ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429150
הפתרון הוא מחשב נייד. מנסיון.
ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429153
וזה נח לך? תהיה בריאה.
ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429212
ניסית גם כשהנייד למעלה?
איך למעלה? 429213
על הרגלים כששוכבים על הגב 429297
ככה אני גולש במיטה, אבל מחוסר ברירה, הרשת האלחוטית האלמונית שאליה אני מתחבר, מופיעה רק כשהמחשב מוגבה. כשהוא מונח על המיטה אין קליטה.
על הרגלים כששוכבים על הגב 436447
אתה גונב לי הסיגנל. בוש והכלם.

ולכבוד שבת, הצעת טיפ!

תגיד לחבר שלך מלמעלה שיקרא עיתון מקוון ושישלם לך עבור חיבור לאינטרנט, במקום לצ'יפר.
ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429139
לאור זה, אולי באמת הגיע הזמן להפסיק?

ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429145
(זה נראה כמו פארודיה מביכה)
ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429147
גם אני חשבתי כך - ודי בכמה שזה מביך כדי לשבור את מטה לחמו של ציפר - אבל הבנתי שזו לא הפעם הראשונה שהוא עושה משהו מהסוג הזה. או שיש לו חוש הומור דפוק משהו, או שמשהו אחר דפוק.
ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429148
ובשבירת מטה לחמו של ציפר, אני שובר את מטה לחמם של כמה וכמה כותבים. דילמה.
ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429154
לא הבנתי מה כל כך חריג.
זה לא מאמר, זה כולה בלוג. בלוג נועד לתת לגיטימציה ל''דעות'' שיזרימו טוקבקים. נכון ששהבדל הממשי בין מאמד ''אמיתי'' לבין בלוג בעיתון מכובד בעיני עצמו הוא זניח, אבל ברגע שהם שמו למעלה את הכותרת ''בלוג'' - מותר לכתוב כל מה שרוצים, וכמה שיותר פרובוקטיבי, יותר טוב.
ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429178
הזכות לפרובוקציה אינה הזכות לאידיוטיזם.
ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429192
אבל מה יעשה אידיוט שרוצה לייצר פרובוקציה? אתה רוצה שימנעו ממנו את הזכות הטבעית לכתוב בעתון?
ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429193
לא, אבל אני לא רואה סיבה לקנות עיתון שנותן לו לממש אותה.
ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429197
למה? הסיבה היחידה לקרוא עיתון היא כדי להתעדכן בדעות‏1 של אנשים אחרים. כדי להתעדכן בדעות של עצמך אפשר להישאר בבית ולהמהם.

או שמא אתה מעדיף להעניש כלכלית כל עיתון שנותן במה לדעות גזעניות? זה תמוה בעיני בדיוק כמו מי שמחרימים את "הארץ" בגלל שמעצבן אותם לקרוא את סייד קשוע או גדעון לוי. בעיני דווקא הנהירה לקונצנזוס של "מעריב" ו"ידיעות אחרונות" גרועה יותר, מאחר והיא בבירור מגבילה את אופקיהם של הקוראים, ודוחקת הצידה כל מי שלא מתאים לשבלונה של "הרוב". אפילו "ישראלי" הלאומני והמיליטנטי עדיף בעיני על האפרוריות הצבעונית של שני העיתונים הגדולים.

להבדיל, סיבה הגיונית בעיני להחרים עיתון היא אם נדמה לך שהמערכת רואה לעצמה למטרה לקדם מדיניות שאתה מתנגד לה. אתה חושב ש"הארץ" מנסה לקדם מדיניות אנטי-מזרחית?

---------------------------------

1 - בהנחה שברור לכולנו שממילא נקבל בעיקר דעות ומעט עובדות.
ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429199
הבעיה היא לא בגזענות של הדעות שלו, הבעיה היא בחוסר ההגיון שבטיעונים שלו. כשאני רוצה לשמוע טיעונים של ילד בן חמש, אני מקשיב לילד שלי.
ספרות ומגזינים כולל עיתונים? 429206
כשאני פותח עיתון, אני לא רוצה לקרוא אידיוטיזם. אם הבחירה היא בין ''השבלונה של הרוב'' ובין אידיוטיזם, אני מעדיף את האפשרות הראשונה. למזלנו, אלו לא שתי הבחירות היחידות.
באין ציפור שיר 429210
זה כבר גובל בהטעית הציבור, לא?

זה לא שאתה ששילמת במיטב כספך על מנוי לעיתון או שקנית אותו בחנות, ואתה מעלעל בו לתומך ולפתע, הופלה מה זה? ציפר מצפרר!

לא ולא. אתה צריך לנקוט בסידרה של פעולות מודעות ומכוונות כדי לקרוא - בחינם - את הגיגיו של ציפר באינטרנט. כך, בכל שלב ושלב הברירה עומדת בפניך לעצור, לסגת, לא להקליק, לגלוש לכתבה אחרת, עיתון אחר (תמיד יש ת'אייל).

אז על מה בדיוק אתה מתלונן?

שהכתיבה של ציפר כל כך מפתה אותך - או שהיא יפה, חכמה ועמוקה, או שהיא פרברטית דוחה וגסה - ואתה? אתה כנראה לא יכול לעמוד בפני הצורך העז לראות מה הוא כתב הפעם.

(בפעמים שאני כבר מגיע לבלוגו, קודם כל אני סוקר בזריזות את התגובות ולפי זה אני מחליט אם לקרוא ת'בלוג או רק לרפרף עליו).
באין ציפור שיר 429211
הבלוג של ציפר הובא בתור דוגמה להגיגיו ולסיבות שבגללן כדאי להפסיק לקרוא גם את העיתון.
באין ציפור שיר 429214
סיבה אחרת היא אפעס. אחרי גיליון אחד שבו הביאו תחת הכותרת "רייטינג" את נעם שליט, אורי גלר וגב' ראדה; וגיליון שני שבו הספידו את מתי השבוע - סדאם חוסיין, אורי דן וקולק - כבר לא ברור לי אם ציפר איננו עדיף עליהם.
באין ציפור שיר 429216
אני רוצה שלא הרבה השתנה מאז תגובה 296272...
באין ציפור שיר 429221
לא, רק ירד נמוך יותר.
באין ציפור שיר 429405
אני השבוע ביטלתי את המנוי שלי להארץ אחרי שקראתי (מזעזע אותי לכתוב "קראתי", זה מכבד מדי את ה"מדור" הזה) מה שהם כתבו על קובע קסקט: "זה לא נראה טוב על הילד מגטו ורשה, זה לא יראה טוב גם עליך". זה באמת היה הקש האחרון אחרי התדרדרות ארוכה מאוד של העיתון.

ואני לא אתחיל לדבר על גדעון לוי וחבריו... יש לי חבר שטוען שצריך לחלק דגלים צהובים (חמאס) עם העיתון. האמת, לא כך כך רחוק מהמציאות.
באין ציפור שיר 429427
לא-לא. צהוב זה פת''ח. חמאס זה ירוק.

לעשות את הטעות הזאת כאן זה משעשע ויכול אפילו משכיל, אבל נסה את זה בעזה ומהר מאוד תמצא את עצמך קשור מהרגליים עם הראש למטה מתורן באיזה כיכר, ועם לחץ-דם נמוך בכמה סדרי-גודל מההמלצה הרפואית המקובלת.

זה לא יראה טוב עליך, ותהיה בטו-בטוח במליון אחוזים שזה גם לא נראה טוב על הילד בגטו ורשה.
באין ציפור שיר 429613
לפי מה שאני רואה בטלוויזיה, צהוב בשטחים זה ג'יהאד איסלאמי ובלבנון חיזבאללה.
פת''חיסטים בדרך כלל לא אוהבים את האופנה של מסכת סקי שחורה וסרט צבעוני שאופיינית לאיסלאמיסטים.
דעת מיעוט 429436
1. אותי אפעס מצחיק כמעט תמיד. אני ממש לא מבין מה אתה רוצה ממנו.

2. נראה לי לא מוזר (שלא לומר מצחיק) מאד להתיחס להומור בשיפוטיות כזאת, לא הצחיק אותך, תעבור הלאה. לא מצחיק אותך אף פעם, אל תקרא.

2. לא לקנות עיתון בגלל שאתה לא אוהב את אחד המדורים שלו או את אחד העיתונאים שלו זה כמו לא לקנות פופקורן בגלל שלא כל הגרעינים שלו פתוחים. לעולם לא תמצאו עיתון שכל מה שכתוב בו מוצא חן בעינך, אבל כשאתה שוקל עם לקנות עיתון (או כל מוצר אחר), אתה צריך לבדוק אם אתה מקבל תמורה לכסף שלך, ז"א, אם מה שאתה כן קורא שווה את הכסף שאתה עומד לשלם.
דעת מיעוט 429444
2. נראה לי שקצת התפספס כאן שציפר ואפעס הם רק דוגמאות למצבו הגרוע של העיתון. אני הפסקתי לקרוא אותו כי כל מה שהצלחתי למצוא בו (למעט דברים נדירים פה ושם) הם ציפרים ואפעסים.
דעת מיעוט 429450
אתה באמת לא מוצא בו דברים שמעניין אותך לקרוא?
דעת מיעוט 429495
כשעוד קראתי אותו - לא מספיק שיצדיק את הקניה והעיון היומיומי בו.
דעת מיעוט 429496
אז לא אפעס וציפר הם הסיבה, אלא המחסור בחומר קריאה שהוא לא אפעס וציפר, לא?
דעת מיעוט 429498
ניחוש: הבעיה היא המינון של אפעס/ציפר ודומיהם, והמינון הוא החלטה מערכתית שמשפיעה על אופי העיתון. לא מדובר ב"דפים האדומים" של ידיעות אחרונות, שאם תולשים אותם לא מרגישים בעצם שינוי ניכר בעיתון, אלא ברוח כללית (המנשבת על פני הדפים!).
דעת מיעוט 429504
רציתי להגיד שבזמן שהגישה של גדי נראית לי הגיונית, הגישה שלך נראית לי מוזרה.
דעת מיעוט 429506
מדוע?
דעת מיעוט 429508
אני חושב שאני אשאר עם הדוגמא של הפופקורן. מציעים לך ולגדי כוס של מאה גרעיני פופקורן, שרק חצי מהם נפתוח תמורת 20 שקל. גדי אומר: "בשביל 50 גרעיני פופקורן אני לא מעוניין לשלם 20 שקל, ולכן לא אקנה". את אומר: "הייתי קונה כוס של חמישים גרעינים פתוחים ב20 שקל, אבל ה-‏50 הסגורים משפיעים על אופי הכוס, ולכן לא אקנה".
דעת מיעוט 429509
אני אומרת: "ערבבו לי 20 פתיתי במבה בתוך הפופקורן, אני לא סובלת במבה, והיא משפיעה על הטעם של גרגרי הפופקורן, ולכן לא אקנה".
דעת מיעוט 429510
ז"א, הנוכחות של ציפר משפיעה על ההנאה שלך מהקריאה ב(נגיד )רוזנבלום? לזה אני קורא מוזר.
דעת מיעוט 429544
לא לי אישית - הסברתי את העמדה הזו כפי שאני מבינה אותה.
לו ציפר היה באמת-באמת מטריד את מנוחתי, הייתי ודאי שואלת מי העורך שנתן לו לפרסם טור כזה. אותו העורך שמקבל החלטות אחרות לגבי העיתון/אתר ובונה לו קונספציה שלמה. ציפר (כדוגמה) לא מתפרסם בחלל ריק.
דעת מיעוט 429549
בסדר, העמדה הזאת, שהיא לא שלך, נראית לי מוזרה.

לפי אותו הגיון, אפר גם להחרים את כל העיתונים בעברית, את כל האתרים הגדולים בישראל, את האייל הקורא, את כל ערוצי האלויזיה והרדיו. נראה לי קצת משעמם.
דעת מיעוט 429572
זה נראה לא פחות מוזר להמשיך לתמוך פיננסית בכלי תקשורת שאתה מתעב.
''שעמום'' אינו פקטור כאן - כל הספקטרום התקשורתי הרחב לרשותך, והבחירה בידך.
דעת מיעוט 429817
"מתעב"? ז"א עכשיו את‏2 מתעבת את כוס הפופקורן בגלל הגרעינים הסגורים?

זהו, הספקטרום התקשורתי הרחב כבר לא עומד לרשותך‏2. את‏2 מחרימה את רשת שוקן בגלל ציפר‏1, את נמרודי בגלל דנקנר‏1, את מוזס בגלל ג'ודי‏1, את רשת בגלל אורי גלר‏1, את רשת בגלל דיין‏1, את ערוץ 10 בגלל דני רופ‏1, את הוט בגלל פינס‏1, את יס בגלל קיסוס‏1, את רשת חן בגלל שפילברג‏1, את סטימנסקי בגלל אוסטר‏1 וכו'. לי עולם בלי עיתונים, טלויזיה, קולנוע, ספרים ורדיו, נשמע קצת יותר משעמם מעולם עם עיתונים, טלויזיה, קולנוע, ספרים ורדיו. אבל, זה רק אני...

1 השמות לא חשובים, ובטח גם התבלבלתי, מה שחשוב זה העיקרון.
2 לא את באופן אישי, כמובן.
דעת מיעוט 429819
לא בגלל גרעינים סגורים, אבל אם אמצא חתיכת חרא בשקית, יש להניח שכל החבילה תעורר בי בחילה. גם אם אני יכול לבודד את החלק הנגוע ולהיות בטוח שכל השאר גם כשר וגם אינו מסריח, לא יהיו לי יותר מדי לבטים לפני שאשליך הכל לאשפה.

אתה מציג עולם מעניין: ראשית אין הבדל בין מוצרי צריכה מקטגוריות שונות (פיזית ו"רוחנית", למשל), שנית אין גווני ביניים (או שמחרימים הכל או שלא מחרימים בכלל) ושלישית כל מוצר עומד בפני עצמו ובמנותק מההקשר. אני בהחלט רואה הגיון אצל מי שמחרים שמפו שנוצר תוך התעללות בבעלי חיים, בלי שהוא רואה עצמו מחוייב להחרים שמפו שנוצר תוך זיהום הסביבה (ולהיפך).
דעת מיעוט 429821
אני מבין את מי שלא קורא את ציפר בגלל שהוא חושב שציפר הוא חרא. אני לא מבין את מי שלא קורא את רוזנבלום בגלל שהוא חושב שציפר הוא חרא. זה לא שהמילים של ציפר נדבקות לטקסט של רוזנבלום.

במילים אחרות, אני דווקא כן מנסה להציג עולם עם גווני ביניים (את הקטע עם הקטגוריות השונות לא הבנתי), ומנסה להסביר למה כן צריך להשתמש בהם. גם אני (''רואה הגיון ...'' וכל שאר המשפט המסכם).
דעת מיעוט 429825
כלומר, אתה לא היית משליך את כל השקית לפח. ניחא.

אני הייתי, והייתי מחרים את החנות כולה ולא קונה שם גם קולה.
דעת מיעוט 430028
המלים של ציפר (מבחינתי עוד יתור - המלים של אפעס) לנדבקות לאלה של רוזנבלום, אבל עתון שנותן במה לשניים הראשונים לא יקבל ממני פרוטה אחת.
דעת מיעוט 430031
ובעל חנות ספרים שנותן להם (או לדומיהם) במה? ובעל הוצאת ספרים? ובעל בית קולנוע? ובעל תחנת טלויזיה?

(בעקבות שיחה לא קשורה שהיתה לי הבוקר, ובעקבות התגובה שלך, אני שואל את עצמי אם יכול להיות שיש קשר בין איבוד הומור לאיבוד פרופורציה?)
דעת מיעוט 430034
לשאלות בשורה הראשונה: לא. הציפרים לא יקבלו ולו פרוטה אחת של תמלוגים ממה שאני משלמת על ספר/סרט שאינו שלהם.

ולא כל פרובוקציה מטומטמת היא הומור.
דעת מיעוט 430035
סופרים (גמאים, תסריטאים, מחזאים...) לא מקבלים כסף רק (או אפילו בעיקר) מתמלוגים.
דעת מיעוט 430037
אלא?
דעת מיעוט 430038
משכורת, תשלומים מראש...
היר היר 430039
יוחזר ההומור לאלתר! אבל מה היתה השיחה בבוקר?

שמתי לב פעם לכך שברמה הלאומית, הבדיחות על הפלסטינים‏1 היו נפוצות מאד בשנות התשעים וכמעט נעלמו עם גלי הפיגועים הקשים של תחילת האלף. בערך באותה מידה נעלם גם חוש ההומור של השמאל הציוני ב-‏1995. מוסף הארץ פרסם לפני כמה חודשים כתבה על ההומור הפוליטי במדינות ברית המועצות לשעבר, ונדמה לי שנטען שם שמאז הקריסה (ולמרות העליה לכאורה בחופש הביטוי) גם ההומור בקריסה.

מה שמזכיר לי: בתקופת ההתנתקות יצא לי לשמוע הצעה שהתגלגלה בקרב חבר'ה דתיים, לערוך לשרון כנס תמיכה בכיכר שרון. סליחה, רגע, עוד לא. כיכר רבין. או אולי כבר נקרא לה כיכר מלכי ישראל וזהו?

הומור פוליטי שומר על שפיות.

--------------------------

1 - שחיתות וחלמאות ברשות, ערפאת הומו, כאלה.
היר היר 430045
פלסטיני: אוי, עוד מעט תהיה לנו מדינה עם כל הדרעק הזה - מס הכנסה, דו"חות חניה, קופת חולים...

ישראלי: *אתה* בוכה? אנחנו סובלים את זה כבר למעלה מחמישים שנה!

פלסטיני: אבל אתם כבר רואים את הסוף ואצלנו הייאוש רק מתחיל...
דעת מיעוט 429820
נו, הרי אמרנו שמדברים לא על כתב/אלמנט יחיד, אלא על כזה שמשפיע או אופייני לאותו כלי תקשורת. אבל אל תתן לזה להפריע לך.

אני (הלא-אישית) לא מחרימה את רשת בגלל אורי גלר - אני מחרימה בגלל שיש להם תוכניות מפגרות ומעצבנות עם פרומואים נפוחים ויותר מדי פרסומות, וגלר הוא בסך הכל דוגמה טובה לזה.

פינס אגב הוא לא נציג של הוט. פינס הוא טאלנט של ערוץ 3. לו הייתי מתעבת את תוכניתו וחושבת שהיא משקפת את רוח הערוץ, בהחלט הייתי מחרימה את הערוץ. למה לא? מה הבעיה?
אם תוכניות מסוג זה לא אהובות עלי ולא מעניינות אותי, בלעדיהן יהיה לי יותר *מעניין* (שכן אמצא זמן ואפשרויות לעשות דברים מועילים יותר) ולא יותר משעמם כפי שאתה מנסה להציג.
דעת מיעוט 429822
(לא יודע איפה אמרנו את זה, אבל) איך כתב/אלמנט יחיד משפיע על אותו כלי תקשורת?

פינס הוא "טאלנט" של הוט, כמו שציפר הוא "טלאנט" של הארץ, הבהרתי שאני לא מדבר על אנשים אלא על העיקרון. למה לא להחרים את הערוץ? פשוט בגלל שזה מנוגד להגיון. זה לא שאת מחרימה "תוכניות מסוג זה" (אחרת זה היה מאד הגיוני, כמו שלא הגיוני לא לקרוא את הארץ בגלל שאת לא אוהבת את סוג הכתבות בעיתון, או לא לקנות כוס עם גרעיני פופקורן סגור), אלא שאת מחרימה תוכניות *לא* מסוג זה, תוכניות שאת רוצה לראות, בגלל שיש בעוד שעתיים תוכנית מסוג זה. בלעדיהן יהיה לך מעניין? בלי ספרים, טלויזיה, עיתונים, קולנוע, ורדיו? כאן הייתי מצפה לנימוק (דברים מועילים יותר זה לא נימוק).
דעת מיעוט 429826
אמרנו את זה כאן: תגובה 429498

הכתב לא "משפיע על כלי התקשורת", אלא הוא נציג נאמן של אותו כלי תקשורת. לא סביר שבערוץ ארטה תופיע פתאום תוכנית של אורי גלר, נכון? הוא חי, קיים ומשגשג ברשת דווקא, מפני שזו רוחה של רשת. זה העיקרון אם תרצה. מי אמר לך שיש תוכניות אחרות ברשת שאני רוצה לראות? הכל אותו חרא, ואורי גלר תוכנית הדגל, וחוץ ממנו יש רוקדים עם כוכבים ועוד איזה ליאור שליין (נדמה לי. לא צופה בזה), וכולם נראים לי אותו הדבר, ובכולם יופיע לפחות 3 פעמים הפרומו של גלר. למה אתה מניח שהתוכניות עד כדי כך שונות זו מזו?
ואתה יודע מה, יכול להיות שכל יום בשעה אחת בלילה ישדרו שם תוכנית על יהלומי הכתר של זמביה או גמביה שמאוד-מאוד מעניינת אותי. לו זה היה אפשרי טכנית, כלומר לו רשת היה ערוץ נפרד בתשלום והייתי יכולה לבקש לנתק אותי ממנו, ייתכן בהחלט שהייתי שוקלת לוותר על תוכנית יהלומי הכתר כדי להביע מחאתי על כך שכל השאר שם זבל. במקום אותו ערוץ עלוב אזפזפ לי להופ קטנטנים או לערוץ התורכי ואמצא מזור לנפשי.

אה, הבנתי - אתה חושב שבגלל שבטח בכל ערוץ יש לפחות תוכנית אחת שלא מוצאת חן בעיני, אני אחרים את כל הערוצים? זה מה שרצית לומר ברשימת הניים דרופינג הארוכה ההיא? אז למה אתה לא שואל ישירות? אל תתבייש.
ובכן, התשובה היא, שלא זו היתה הטענה ואתה יכול להירגע.

לגבי מה ש"מנוגד להיגיון" - הפוסל בהגיונו פוסל.

אפרופו חרמות, פרסומת עצמית: http://www.notes.co.il/aviva/27008.asp
דעת מיעוט 429827
כמעט נפלתי בפח בפרסומת שלך, אבל נזכרתי שאני מחרים את notes בגלל כמה בלוגרים שאני ממש לא סובל.
דעת מיעוט 429828
אהה. אז עכשיו (אני חושב ש)הבנתי מה את אומרת. את בעצם אומרת שכמעט כל הכוס היא של גרעינים סגורים, ושזה פשוט לא כדאי. נכון?

(אני מניח שלא קראת את http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?... הייתי מצטט, אבל אני לא רוצה שיאשימו אותי אחר כך שאני מלכלך אותכם בחרא)
דעת מיעוט 429830
לא. אני אומרת מה שאמרתי קודם, זה לא גרעינים סגורים אלא במבה (אני אמנע מהדימוי הבוטה של השוטה הסוטה), והבמבה מלכלכת את הפופקורן באבק בלתי נסבל לטעמי.
דעת מיעוט 429831
אז אני לא מבין.
דעת מיעוט 429834
אז אני מוותרת.
בתיאבון.
נסביר את זה ככה 430104
כשברקת קונה עיתון, היא מחפשת מוצר עיתונאי ומוצר עריכתי.
היא רוצה שיהיו כתבות טובות, ושהם יהיו מסודרות בצורה מרוכזת ונוחה לקריאה.
הבעייה כאן היא לחפור בפופקורן כדי למצוא את הגרעינים הטובים, ולהתאמץ למצוא דרכים יצירתיות לטפל בכתבות של ציפר שלא ניתן למסגר ולתלות על הקיר.
בנוסף החרמה של הארץ יכול לעודד החלפה של המשבצת שציפר תופס בעיתון במשבצת של חומר איכותי- באותו מחיר!
נסביר את זה ככה 430106
הבלוג של ציפר מופיע גם בעיתון המודפס?
נסביר את זה ככה 430129
כתבות טובות - ודאי, זה הגרעינים הפתוחים שלנו. ברקת הסכימה שיש שם כתבות טובות.

שיהיו מסודרות בצורה מרוכזת ונוחה לקריאה - רגע, אז ציפר לא קשור לעניין? זה פשוט שהעיתון לא "מסודר" טוב? הכוס לא נוחה? טוב, זאת טענה אחרת לגמרי.

"הבעייה כאן היא לחפור בפופקורן כדי למצוא את הגרעינים הטובים", בפופקורן אין בעיה כזאת (ידעתי למה בחרתי בדוגמה הזאת), ברגע שאתה נוגע בגרעין או ברגע שאתה רואה אותו, אתה יודע ישר אם הוא פתוח או סגור. גם בעיתון אין בעיה כזאת (בגלל זה הדוגמה שלי מוצלחת), ציפר נמצא תמיד רק באותו מוסף קטן ביום שישי, יותר מזה, על כל כתבה שמתפרסמת בעיתון כתוב מי כתב אותה. אם את יודעת את מי את לא רוצה לקרוא, ממש אין לך בעיה.

"ולהתאמץ למצוא דרכים יצירתיות לטפל בכתבות של ציפר שלא ניתן למסגר ולתלות על הקיר." לא הבנתי. אפשר פשוט לא לקרוא, זה הרי השורה התחתונה גם של החרמת העיתון.

"בנוסף החרמה של הארץ יכול לעודד החלפה של המשבצת שציפר תופס בעיתון במשבצת של חומר איכותי- באותו מחיר!" לא בהכרח. מכתבים זועמים למערכת אולי יכולים לגרום לעורכים לעשות את זה. אבל החרמה של העיתון? איך בדיוק?
נסביר את זה ככה 430132
כשאתה מודיע על הפסקת המנוי הם מתעניינים בסיבות שלך. אני מניח שהם מעניקים להן יותר משקל מאשר לסתם מכתבים למערכת.
נסביר את זה ככה 430133
אני מניח שלא (אחרת, גדעון לוי לא היה מועסק שם).
נסביר את זה ככה 430135
לא אמרתי שהם מחליטים *רק* על סמך זה (למרות כל הביקורת, "הארץ" אינו "מעריב"‏1)
_____________
1- אה, עכשיו אני נזכר שאפילו מעריב פרסם פעם משהו בזכותו של איזה עבריין למרות הפגיעה האפשרית בפופולריות שלו. שמו של הנוכל, אם זכרוני אינו מטעני, היה נמרוד עופרי או משהו כזה.
נסביר את זה ככה 430136
אתה מסוגל לתת שם של עיתונאי שנזרק מהארץ (או מכל עיתון אחר) בעקבות ביטול מנויים? זה נראה לי מהלך לא הגיוני כלכלית מצד המו"ל (בדיוק מאותן סיבות שהחרם בעקבות נוכחות של עיתונאי נראה לא הגיוני כלכלית מצד המחרימים).
נסביר את זה ככה 430138
אינני חבר מערכת שם, אבל למה זה לא הגיוני? האם אתה מניח שכנגד כל מבטל מינוי יש מישהו שחותם על העיתון בזכות אותו עיתונאי?

מעבר לכך, מה שהגיוני ביותר הוא שרוחו הכללית של העיתון נקבעת גם בהתייחס לטעמו של ציבור היעד. אולי לא יפטרו את גדעון לוי, אבל בהחלט ייתכן שידחו את המועמד כה"נ מתוך המחשבה שהם רוצים למתן את הקו השמאלני. את סעיד קשוא לא פיטרו, אבל לא אתפלא בכלל אם כשהוא ימצה את עצמו הם לא ימהרו לחפש ערבי מחמד אחר.
נסביר את זה ככה 430144
1. פרובוקציות מוכרות עיתונים. פרובוקציות גם יוצרות התנגדות. אם הוצאת עיתון ולא יצרת התנגדות, אתה יכול להסיק שלא עשית מספיק פרובוקציות ושפגעת במכירות שלך.

2. יותר מזה, זה יוצר לעיתון תדמית רעה של מי שנכנע ללחצים, ותדמית רעה של מי שנכנע ללחצים זה לא טוב לעסקים. זה מזמין עוד לחצים, למשל ביטול מנויים של אוהדי ציפר, ביטול מנויים של שונאי ציפר ששונאים גם את מרקוס (ואם תפטר את מרקוס, ביטול מנויים של שונאי ציפר שאוהבים את מרקוס) וכו'. לא תצא מזה עד שלא תעשה עיתון שכל כולו דבש וסוכריות. אבל דבש וסוכריות לא מוכר עיתונים (ע"ע 1).

3. שלא נדבר על לחצים כלכליים או פוליטיים (שגם אם לא תכנע להם, את האמינות שלך כמי שלא נכנע ללחצים איבדת, ובעקבות זה, את הקוראים שרוצים עיתון אמין).

נכון שרוחו הכללית של העיתון נקבעת גם בהתייחס לטעמו של ציבור היעד, אבל זה עובד לשני הצדדים. לא יפטרו את גדעון לוי, אבל בעקבות גל ביטול המנויים בגלל נוכחותו של גדעון לוי, ציבור היעד השתנה. עכשיו אם ישקלו אם להעסיק את כה"נ, כבר לא ממש יתחשבו במי שכבר אינו מנוי.
נסביר את זה ככה 430228
אתה חוזר וטוען שהגישה שהצגתי "לא הגיונית", ועכשיו אני מתחילה להבין שהתכוונת ל"לא רציונלית". מעבר לזה שאני כן חושבת שהיא רציונלית, אשאל גם: האם בעיניך חרם חייב להיות צעד רציונלי, אחרת אין לו צידוק? האומנם אין טעם להחרים אם לא יהיו לזה השלכות על הגוף המוחרם?
נסביר את זה ככה 430240
מה הקשר לרציונלי? אם לחרם אין השלכות על הגוף המוחרם, אפשר לכל היותר לומר שהוא לא אפקטיבי. אין שום דבר לא רציונלי כאן.

דוגמה לאי רציונליות: אם בתור מחאה על המדורים הגרועים של העיתון היית מקפידה לקרוא אותם כל שבוע, הייתי אומר שזה נראה לי קצת לא רציונלי ושאת לא סגורה על עצמך.

עוד דוגמה לאי רציונליות: e (סליחה, זו הקדמת תרופה למכה).
נסביר את זה ככה 430242
e? התכוננת ל- e-ratiional?
נסביר את זה ככה 430254
סמיילי טוען שאם אני מחרימה את ציפר, אני מפסידה בכך גם את רוזנבלום, וכיוון שאותו אני כן אוהבת לקרוא, החרם הוא ''ירייה ברגל'' - צעד לא רציונלי.
נסביר את זה ככה 430335
בדיחות קרש מהטכניון הן בד''כ הקדמת מכה לתרופה.
נסביר את זה ככה 430341
כשיפסיקו לרמוז שאנשים כאן לא מבינים את הדיון אם הוא לא בנוסחה עם אותיות יווניות, אני אסכים איתך.
נסביר את זה ככה 431893
χχχ (חי חי חי)
נסביר את זה ככה 431911
לא נורא, γνψχ.
נסביר את זה ככה 432227
"גם אנו פסיכי"?
נסביר את זה ככה 432240
אפשר לבטא את ν גם בתור "נו" וגם בתור "ני" (בדומה לכך שאת z אפשר לבטא גם כזד וגם כזי, תלוי מאיפה אתה).
נסביר את זה ככה 432242
אה.
נסביר את זה ככה 431900
טאגליין.
נסביר את זה ככה 430247
התכוונתי להגיד שאני לא מבין את ההגיון מאחוריה.

לדעתי, חרם לא חייב להיות צעד רציונלי. מה שכן, אני חושב שמי שמחרים צריך לחשוב על ההשלכות של החרם עליו (ועל הגוף המוחרם, אבל זה פחות חשוב) ולהיות כנה עם עצמו באשר לסיבות שמניעות אותו.
נסביר את זה ככה 430256
נאמר שחשבתי על ההשלכות ואני שלמה איתן. מה העניין עם "כנה עם עצמו"? איזה סיבות נסתרות יש לי להחרים? (אולי סתם אין לי כסף ואני נתלית בציפר כתירוץ? לזה התכוונת?)
נסביר את זה ככה 430261
להיות כנה זה להגיד: "אני מחרים את הארץ בגלל שהבדיחות באפעס מגעילות אותי, ואני לא יכול להשלים עם העובדה שאני משלם בשביל להכניס את הגועל נפש הזה הביתה"‏1. להיות לא כנה זה להגיד "אם אני אחרים את הארץ אז שוקן יתקשר אלי וישאל אותי למה אני מחרים, ואחרי שאני אסביר לו הוא יבין, יתנצל, ישנה את דעתו, יפטר את הכותבים של אפעס בבושת פנים, יכתוב מכתב לכל המו"לים שלא יעסיקו אותם לעולם, יוציא את כל הגליונות של השנה האחרונה כשאפעס מחוץ להם, ובמקומם יופיע המיטב של יאיר לפיד, וידאג לתת לי מנוי חינם לכל החיים"‏1.

הרבה פעמים כשאנשים נעלבים, מתעצבנים או כועסים‏2 הם פועלים באופן לא רציונלי. אני חושב שזה קורה לכולנו. השאלה היא מה עכשיו. יש כאלה שעושים רציונליזציה לההתנהגות הלא רציונלית שלהם (כלפי עצמם), ולכן ממשיכים להתנהג באופן לא רציונלי הרבה אחרי שהסיבות הראשוניות לפעולה שלהם כבר לא רלוונטיות.

1 לא שאני חושב שאת אומרת דבר כזה.
2 או מתאהבים, אבל זה לא שייך לכאן.
נסביר את זה ככה 430266
חרם צרכנים הוא דבר רציונלי ויעיל כאחת.
נסביר את זה ככה 430269
לפעמים כן, לפעמים לא.
נסביר את זה ככה 430277
רציונלי הוא תמיד.
נסביר את זה ככה 430282
לא נכון.
נסביר את זה ככה 430285
אז לא.
נסביר את זה ככה 430267
1 אכן לא אמרתי דבר כזה, ומלכתחילה תמכתי בגישה הראשונה. אתה צודק שהגישה השנייה מעט נאיבית. לא יודעת אם היא לגמרי לא רציונלית (אחרת לא היה טעם בשום חרם צרכנים, ואולי גם לא בהצבעה בבחירות).
נסביר את זה ככה 430270
לפעמים יש טעם בחרם צרכנים, לפעמים אין. לפעמים יש טעם בהצבעה בבחירות, לפעמים אין. חרם צרכנים יצליח רק אם המחרימים יודעים מראש מה הם רוצים להשיג, ומסוגלים לראות איך החרם מוביל בצורה מוצלחת לתוצאות אותם הם מעוניינים להשיג. למשל, החרם החרדי על ויטה הצליח.
מרד הנפָלים 430268
אני חושב שחרם צרכנים הוא האמצעי הטוב ביותר להשפיע על השוק (ולא רק על השוקן) אלא שהוא מחייב מודעות צרכנית שאינה נפוצה במחוזותינו.

מה שנשאר הוא להחליט אם בתנאים הנוכחיים, כשהציבור הרחב אינו משתתף בחרמות כאלה (אלא אם הוא חרדי), עדיין רציונלי להחרים. בעניין הזה אני הולך בעקבות קאנט או, ליתר דיוק, בהתאם לעקרון ההכללה של יום (?).
מרד הנפָלים 430271
אנא חלוק אותו אתנו.
מרד הנפָלים 430272
פעל באופן שאם שאר האנשים יפעלו בו תהיה מרוצה.

(סליחה על הניסוח. אני רעב)
מרד הנפָלים 430274
אל תאכל שום דבר שאני לא הייתי אוכלת.
מרד הנפָלים 430593
<טאגליין>!

(סתם, הצחקת אותי. וחוץ מזה גם לי מותר.)
מרד הנפָלים 430280
רעב זה לא רציונלי.
דעת מיעוט 429960
אני כבר מעבר לשליחת פקסים. הוט שברו אותי סופית והחלטתי להתנתק משירותי הטלביזיה שלהם. לגמרי. לא על מנת לעבור ל- YES. החלטתי פשוט לנסות לחיות בלי. ולא בגלל שאני לא אוהבת טלביזיה (טובה). אלא בגלל שנשאר פחות ופחות מה לראות, וזה פשוט לא שווה את המחיר.
  דעת מיעוט • ברקת
  דעת מיעוט • ל.ב.פ., תל אביב
  דעת מיעוט • אורית המקורית
  דעת מיעוט • ל.ב.פ., תל אביב
  דעת מיעוט • אורית המקורית
  דעת מיעוט • האייל המדיח והמסיט
  שאלה • האייל האלמוני
  שאלה • אותו אלמוני מסיט ומדיח
  דעת מיעוט • אורית המקורית
  דעת מיעוט • אביב י. <בהתקף שו''חיסטי>
  דעת מיעוט • האייל האלמוני
  דעת מיעוט • אביב י.
  דעת מיעוט • האייל האלמוני
  דעת מיעוט • אביב י.
  דעת מיעוט • האייל האלמוני
  דעת מיעוט • אביב י.
  דעת מיעוט • האייל האלמוני
  דעת מיעוט • האייל האלמוני
  דעת מיעוט • האייל האלמוני
  דעת מיעוט • שוטה הכפר הגלובלי
  דעת מיעוט • שוטה הכפר הגלובלי
  דעת מיעוט • תשע נשמות
  דעת מיעוט • אביב י.
  דעת מיעוט • אביב י.
  דעת מיעוט • האייל האלמוני
  דעת מיעוט • אביב י.
  דעת מיעוט • האייל האלמוני
  דעת מיעוט • האייל האלמוני
  דעת מיעוט • תשע נשמות
  דעת מיעוט • האייל האלמוני
  דעת מיעוט • תשע נשמות
  דעת מיעוט • אביב י.
  דעת מיעוט • אביב י.
  דעת מיעוט • תשע נשמות
  Hear Hear • אורית המקורית
  דעת מיעוט • ל.ב.פ., תל אביב
  דעת מיעוט • גדי אלכסנדרוביץ'
  דעת מיעוט • אורית המקורית
  דעת מיעוט • שוטה הכפר הגלובלי
  דעת מיעוט • אורית המקורית
  היו ימים • האייל האלמוני
  דעת מיעוט • שוטה הכפר הגלובלי
  את הכותרת אתה מקבל בדוא''ל • האייל האלמוני
  דעת מיעוט • אביב י.
  דעת מיעוט • שוטה הכפר הגלובלי
  דעת מיעוט • גדי אלכסנדרוביץ'
  הבנתי, תודה. • סמיילי
  דעת מיעוט • ערן בילינסקי
  דעת מיעוט • ירדן ניר-בוכבינדר
  באין ציפור שיר • דובי קננגיסר
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • אורית המקורית
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • ישראל הירש
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • סמיילי
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • האייל האלמוני
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • שוטה הכפר הגלובלי
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • ישראל הירש
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • שוטה הכפר הגלובלי
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • ישראל הירש
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • סמיילי
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • שוטה הכפר הגלובלי
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • גדי אלכסנדרוביץ'
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • סמיילי
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • שוטה הכפר הגלובלי
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • סמיילי
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • ירדן ניר-בוכבינדר
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • ברקת
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • אורית המקורית
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • דובי קננגיסר
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • ישראל הירש
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • דובי קננגיסר
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • ברקת
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • ישראל הירש
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • ברקת
  ספרות ומגזינים כולל עיתונים? • ישראל הירש

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים