אולי יש גם קשר ליחסי ישראל-ארה"ב? 429218
האבחנה עצמה מדויקת - באמת הפליטים הפלסתינים מקבלים תשומת לב ללא שום פרופורציה לבעיות האחרות שיש בעולם. לי אישית נראה שיש בזה מן האנטישמיות.
עם זאת, יש לשים לב לעובדה שלא רק הפליטים, אלא הסכסוך הישראלי-פלסתיני כולו מקבל תשומת לב בינלאומית אשר חורגת מכל פרופורציה. למעשה, התחושה שלי היא שהסכסוך אשר מושך תשומת לב רבה כל כך הוא אשר "מחזיק" את הסוגיה של הפליטים, ולא להפך. הפליטים זה מקרה פרטי.
העובדה שהסכסוך עצמו מושך כל כך הרבה אש קשורה לדעתי ביחסים המפותלים בין ארה"ב וישראל, ולעובדה שישראל בעשרות השנים האחרונות מהווה, מרצון (לפחות של הממסד הפוליטי), מעין נושאת מטוסים נייחת של ארה"ב במזרח התיכון. The USS Israel. אנחנו ממצבים את עצמנו כשלוחה של מעצמה אשר מושכת הרבה אש בעולם. בדיוק כפי שהחיזבאללה מושך תשומת לב רבה כל כך בשל היותו שלוחה של איראן (בין שזה נכון ובין שלא). וברגע שאנחנו שלוחה של המעצמה האמריקאית, לכל פיפס קטן יש הרבה יותר משמעות פוליטית גלובלית מאשר למאורע בסדר גודל עצום אשר מתרחש באפריקה שכוחת האל.
אולי יש גם קשר ליחסי ישראל-ארה"ב? 429219
1. זה לא שיש לנו הרבה ברירות במיצוב העצמי. ארה"ב לאורך זמן היא נכס איסטרטגי של ישראל, אולי אפילו יותר מהיות ישראל נכס איסטרטגי של ארה"ב.
2. אתה מניח עקביות ביחסים ארה"ב-ישראל, ולא היא. דווקא בתקופת בוש הבן ניכרת הצטננות רבה ביחסים בכל התחומים, בסדר גודל של הרבה יותר מהשפן הקטן ששכח לסגור את הדלת, ועל רקע זה, עם מסמך בייקר ברקע, הופך הסכסוך הקטן שלנו למוקד תשומת הלב, הרבה מעבר למה שמגיע לו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים