define cheating 430491
define cheating 430495
"קיום קשר רגשי אינטימי ו\או מיני עם אדם אחר מחוץ למערכת יחסים מונוגמית כל עוד היא לא הוגדרה אחרת,ו\או ללא ידיעת בן הזוג"

(אין לי כוונה להשמע שמרן בעידן ליברלי נפלא זה בו אנו חיים,רבל אני יוצא מנקודת הנחה שרוב מערכות היחסים נכנסות אוטומטית להגדרה "מונוגמה")
''מונוגמיה''.. כמובן 430496
define cheating 430513
"קשר רגשי אינטימי"? אני לא בטוח שזה מוגדר כבגידה. התחושה שלי היא שבחברה שלנו צריך פעולה פיזית כלשהי (מנשיקה ועד סקס) בשביל שזה ייחשב לבגידה. לכאלו שמקיימים קשר רגשי אינטימי ש"לא מגיע לידי מימוש" (כאילו שרק יחסים פיזיים הם מימוש) דווקא שמורה בחברה שלנו הערכה הראויה לקדושים מעונים.
define cheating 430522
זה מעניין: נראה לי שמבחינת יחס החברה כולה זה לא יוגדר כבגידה, אבל מבחינת בן (בה"כ) הזוג זה בהחלט עלול להיות מוגדר כבגידה, עם כל ההשלכות.
define cheating 430528
שאלה נלווית שקשה להתעלם ממנה היא איך בן הזוג ידע, ומה הוא ידע. אפשר לתפוס על חם "בוגד פיזי", אבל לא ברור מה פירוש תפיסה של "בוגד נפשי". כך שנשארת האפשרות של וידוי מצד הבוגד. מה בדיוק הוא יגיד?
define cheating 430533
הנחת המונוגמיה המקובלת בחברה שלנו גורסת (בצדק או שלא בצדק) ,כי לא ייתכן קשר אינטימי-רגשי שווה בערכו עם יותר מפרטנר אחד,ואנו מצפים לבלעדיות מלאה ,על ,ומבן הזוג שלנו,על גופו ועל רגשותיו (שוב ,אני לא מכניס כאן צידוקים),לכן הודעה בבגידה ''רגשית'' מצד בן הזוג הבוגד תתכן בהחלט.
define cheating 430535
לא ענית לאף אחת מהשאלות שלי.
define cheating 430540
הוא בהחלט יכול להתוודות שהוא מאוהב במישהי אחרת.
define cheating 430542
נכון, וזה גם עשוי בהחלט לגרום לפירוק הקשר, אבל האם זו "בגידה"?
define cheating 430545
אני מתנצל ,חשבתי שמובן מתגובתי שאכן הבוגד התוודה ,הרי שאם לא מדובר על ''תפיסה על חם'' אז הדרך היחידה לגילוי הפרשה היא התוודות של בן הזוג על קיום קשר עם אדם אחר.

למרות שסביר שאדם העומד להתוודות על חטא שכזה ,שישנה סבירות לפירוק הקשר הנוכחי בו הוא נמצא בעקבות הווידוי ,יודה ב''קיימתי יחסי מין עם...'' ולא ב''תשמעי, אני חושב שאני מאוהב ב...'' אין זה אומר שאין הדבר סביר.

אני לא חושב שבגידה משמעה אך ורק קיום יחסים פיזיים עם מושא הבגידה,לפעמים זה אפילו פחות גרוע,משום שאז יש סיכוי לאמונה שמדובר במעידה חד פעמית בשל משיכה שכולנו חשים לבני אדם ללא קשר למיקומנו הנוכחי מבחינה זוגית.
define cheating 430562
ודאי שזו בגידה.
define cheating 430585
define cheating 430572
כל זוג מגדיר לעצמו אחרת מה זו בגידה (היכרתי זוג שקבע שאם כלו כל הקצין ויש פיתוי חזק לבגוד, מותר להתנשק עם אחרים.
define cheating 430574
וזה עמד במבחן המציאות?
define cheating 430581
כבר אין לי קשר איתם - לא יודעת אם הם עדיין יחד.
define cheating 430586
אני מדבר על מה שנחשב לנורמה בחברה שבה אנו חיים. אם תרצי, מה שקורה במשפחה עם ה-‏2.3 ילדים (אפשר גם הגדרה אחרת, רחוקה מזו של ה-‏2.3: מה שמוצג במדיה).
define cheating 430560
גם ''בוגד פיזי'' אפשר לתפוס לא ''על חם'', וגם ''בוגד נפשי'' אפשר לתפוס - במידה מסוימת - ''על חם''. למשל, אם הוא עושה זאת באינטרנט. או כותב על כך ביומן.
define cheating 430587
מסכים, אם כי הדוגמאות של מה שצריך להיות כתוב ביומן שעליהן אני חושב הן קיצוניות למדי.
define cheating 430590
מספיק שהוא יהיה מהסוג של החברה המתעדת של אחד האיילים כאן (שכלתי את שמו כך שלא אוכל לחפש את הלינק)...
define cheating 431340
למיטב זכרוני, זה היה אלמוני, ואלמונית אחרת הופיעה וסיפרה שגם היא עושה/עשתה משהו כזה. חוץ מזה, גם הן לא תיעדו את הפעמים ש"ממש הרגשתי ששנינו יודעים מה השני חושב באותו הרגע". (בצורה שונה מ- "הוא שכח להוריד את הזבל" / "היא יודעת ששכחתי להוריד את הזבל")
define cheating 431354
מה הקטע של "ממש הרגשתי ששנינו יודעים מה השני חושב באותו הרגע"?
define cheating 431381
חשבתי שהן סיפרו שהן נוהגות לתעד מגעים מיניים, לא עניינים רומנטיים באופן כללי, אבל נזכרתי עכשיו שזה נוסח כ''מתי נפגשנו ומה עשינו'', ואני כנראה השלמתי בעצמי מהדמיון.
define cheating 430604
כמי שעומד על סף פרוק נישואין שנמשכו למעלה מ20 שנים, אני די מקבל את ההגדרה הזאת. מי שהיתה בת זוגי לאורך אותה תקופה כנראה שלא מקבלת אותה, שכן קשר רגשי אינטימי (לא מיני) שהיא פיתחה עם אנשים אחרים נראה לה כ none of my business, עד כדי תחושת מחנק.
מן הצד השני אני יכול לומר שהתנהגות פלרטטנית, כפי שנהוגה מדי פעם על ידי, (שלא הובילה, ולא התכוונה להוביל, לשום מקום) אינה בהכרח מקובלת על על כלל הזוגות בחהרתנו.
משתתף ב- 430611
define cheating 430612
חרהתנו

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים