סלחו לי על בורותי 431096
מישהו יכול לספר לי מה עושה שר בלי תיק? מה סדר יומו, על מה הוא אחראי וכו'.
סלחו לי על בורותי 431097
עיקר החשיבות היא שלשר יש זכות הצבעה בישיבות הממשלה.
סלחו לי על בורותי 431107
... ועל פי חוק, גם אחריות משותפת על כל פעולותיה. (לכן אגודת ישראל מסרבת לתפקיד שר)
סלחו לי על בורותי 431102
טוב ששאלת. הנה יומן של אחד כזה http://172.tapuz.co.il/blog/viewEntry.asp?EntryId=68...
סלחו לי על בורותי 431176
מעבר לציניות, בדרך כלל לשרים בלי תיק יש תחום אחריות מטעם ראש הממשלה, כך למשל איתן כבל אחראי על רשות השידור, יעקב אדרי על קשר עם הכנסת,רפי איתן על הגמלאים, ויש שר מש''ס שאחראי על שירותי הדת. ובממשלות קודמות היה לרוב שר שאחראי על השירותים החשאיים (מרידור ואחריו הנגבי), על קשר עם התפוצות (שרנסקי), או על ההסבה (ציפי ליבני בממשלת שרון הראשונה). הרבה פעמים זה אפילו זול יותר למנות שר לפקח על תחום מסויים בלי לבנות משרד (בבריטניה, למשל, יש שר לבטיחות בדרכים), ולא להחזיק משרד מיותר שעולה הרבה יותר כסף למשלם המיסים- ע''ע המשרד לעניינים אסטרטגיים, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, נשרד התקשורת (מאז הופרטו רוב השירותים הוא בעצם רגולטור, ואין לו שום סמכות ביצועית).
סלחו לי על בורותי 431178
ואיך יודעים על תחומי האחריות האלה? לגבי מג'דלה הוחלט כבר כבר מה יהיה תחום אחריותו?
סלחו לי על בורותי 431263
לא, למעשה הוחלט הפירוש שאין לו כרגע תחומי אחריות, אך הוא ככל הנראה יקבל כאלה, בצורת משרד, בסבב השרים הקרב (וראה "רמון הורשע" וגו'). משום שידוע שקרב סבב שרים, ביקש אולמרט לדחות את המינוי בכשבוע שבועיים, אבל משום מה (...) פרץ התעקש שהמונוי ייכנס לתוקף לפני תום הפריימריז בעבודה.

אני לא רוצה בהכרח ללמד סניגוריה על צמד הכשלונות, אלא פשוט לטעון שיש דברים שחשוב יותר נוראיםמאשר מינוי של עוד שר בלי תיק, בעיקר כשזה בא להחליף שר בלי תיק אחר. זה המחיר של proportional representation- וחכה עד שיגלו בארץ את המצאת ה mnister of state האירופאית, כדרך יצירתית להכפלת כמות השרים (מינוי שר נוסף במשרד ממפלגה אחרת).
סלחו לי על בורותי 431267
אין לי כל התנגדות למינוי שרים בלי תיק, וודאי לא למינויו של מג'אדלה - עם תיק ובלעדיו (אם כי הייתי מעדיפה שהוא יתבצע בנסיבות אחרות).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים