שאלה שהגיעה למערכת 431616
אני כבדת ראייה מאוד, למעשה אני מתנהלת על שרידי ראייה בעין אחת, וזאת לא מלידה. כלומר נאלצתי להסתגל למצב זה. למרות מצבי אני משוטטת באינטרנט וגם עובדת במקינטוש. וכאן אני מבקשת את עזרתם של המומחים, שקראתי על ידיעותיהם באתר שלכם.

בעת עבודתי במקינטוש, סמן העכבר "נעלם" מעיני בגלל התמזגותו במרחב. ניסיתי למצוא פיתרון, ולפני כשנתיים עליתי על אתר של R.J. Cooper, אם אני זוכרת נכון את שמם, והם היציעו שם סמן בצורת נחש בצבעים של שחור ואדום, וכל זמן שאינו בשימוש הוא נמצא בתנועה, כך שגם כבדי ראייה מאוד יכולים להבחין בו. הוא ניתן לניסיון ל15 ימים, ולאחר מכן הייתי אמורה לרוכשו. מילאתי את הטפסים וניסיתי לשלוח אותו לחברה, אך לא הצלחתי. ניסיתי גם להשיגם טלפונית (ארה"ב), ושם נעניתי תדיר ע"י מענה קולי מוקלט, ולא זכיתי לתשובה מהם.

אי-אפשר לתאר את אכזבתי.

האם למישהו יש רעיון?

הבעייה השנייה נעוצה במצגות שאני מקבלת מהחבר'ה: הרבה מצגות נבנות כך שהשקופיות חולפות ביעף ואיני מצליחה להבחין בתמונות שבהן. איך אפשר להפוך את המצגות האלה כך שהמעבר בין השקופיות ייעשה בלחיצת עכבר?

תודה רבה

רותי
שאלה שהגיעה למערכת 431628
באיזה פורמט המצגות? פאוורפוינט, או Keynote, או משהו אחר? האם הן מומרות ל-PDF או משהו כזה?

אם הן בפאוורפוינט ויש לך אפשרות לערוך שינויים, אז זה די קל (תחת Slide Transitions מחליפים ל-On Mouse Click עם Apply to All, ואם יש צורך אפשר לפרט יותר).

מצאתי קצת סמני-עכבר חלופיים ל-OS X פה:

ואני בטוח שיש עוד המון. כדי להוריד את הקובץ צריך להירשם לפורום, אבל זה לוקח שנייה. נראה שיש שם סמנים עם אנימציה, ואני מקווה שאפשר לשכנע את המק להשתמש באחד מהם גם במצב מנוחה. xslf או אחרים בטח יודעים בשלוף איך לעשות זאת.
שאלה שהגיעה למערכת 431709
עניתי במייל לפני שראיתי שהשאלה פורסמה גם כאן, אז הנה עותק לטובת כולם (כשעניתי, נאמר לי שכבר סייעו עם בעיית המצגות):
בואי תגידי לי אם זה מסייע:
לכי לתפריט התפוח, בחרי system preferences ומשם בחרי ב-universal access.
שם תוכלי למצוא הגדרות נגישות שונות של מערכת ההפעלה, כולל הגדרות תצוגה שונות, למשל זום של חלקים מהמסך או תצוגה של לבן על שחור (בלשונית seeing), והגדרת סמן עכבר גדול ובולט (תחת mouse).

הסברים לאפשרויות השונות שם תוכלי למצוא בקישורים הבאים:
http://www.apple.com/macosx/features/universalaccess... (הסבר כללי)
http://www.apple.com/accessibility/ (הסברים פרטניים על כל האפשרויות)

בהצלחה!
שאלה שהגיעה למערכת 431704
אני בלי בעיית ראיה מאבד את סמן העכבר לפעמים ולכן אני משתמש ב Windows Animated שגורמת לסמן מדי פעם להחליף צבעים וכן לחיצה על מקש Ctrl מקיפה את הסמן בעיגול מהבהב גדול. אני משער שיש גם במק דברים דומים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים