כמה דברים שכדאי לחשוב עליהם 432363
ראשית, לא יזיקו תמונות גדולות, מפורטות וברורות הרבה יותר, וכן תיאור של אופן החיבור המקורי של ההתקן לקו (נראה שיוצאים ממנו שלושה חוטים; להיכן היו מחוברים?).

הלאה: בניחוש גס להחריד, אפשר לשער שמדובר בהתקן משנות השמונים המוקדמות, ולהוסיף ולשער שמי שהתקין אותו השתמש בטכנולוגיה הנפוצה בתקופתו. לפיכך: מי השתמש באותו קו באותה תקופה? במה עסק?

ועוד: זהו בבירור לא משדר ולא אמצעי הקלטה. אם אכן מדובר באמצעי ציתות (ולא במעגל שחובב אלקטרוניקה כלשהו התקין כדי להיטיב את איכות הקליטה, למשל), הוא חייב היה להתחבר לדבר-מה נוסף, כשהניחוש הסביר הוא לקו אחר שלכאורה אינו שייך לאף אחד. מה עוד נמצא באותה תיבת תקשורת? האם יש בה סימנים ל"עבודות" נוספות כלשהן?
כמה דברים שכדאי לחשוב עליהם 432501
תודה למערכת על פרסום השאלה, ותודה לכל העונים והמתעניינים.

גרסאות גדולות מעט יותר (אבל לא טובות בהרבה) של התמונות אפשר לראות ב־
לבושתי המכשיר איננו עוד בידיי (זה נושא לסיפור אחר), ולא אוכל לצלם או לבדוק אותו טוב יותר. הטכנאי פירק את המכשיר מהקו בזריזות (ובהתלהבות), בטרם ראיתי כיצד הוא היה מחובר. את קופסת התקשורת אני אבדוק שוב. אגב, זו לא איזו תיבה מתוחכמת, זו קופסת הפלסטיק השקועה בקיר, שאליה נכנס הקו החיצוני.

אינני יודע מי גר בדירה לפני שני עשורים. לפני שש-שבע שנים שכר אותה בעלים/מפעיל של פאב, ולפניו זוג צעיר - מהנדס ורופאה. אולי.

ולסיום שאלה למערכת: מתיי זכיתי בתואר "קורא ותיק"? (אני מודע לקיום האייל בערך שלוש שנים, ועדיין נוטר טינה לאנטילופה שחשפה בפניי את דבר קיומו).
כמה דברים שכדאי לחשוב עליהם 432747
מהנדס ורופאה? מהנדס אלקטרוניקה, אולי?
כמה דברים שכדאי לחשוב עליהם 432804
סביר שזיכרוני בוגד בי, אבל נראה לי שהוא היה בתחום הביו־רפואה.
כמה דברים שכדאי לחשוב עליהם 432868
סביר יותר שהרופאה בגדה במהנדס (או להפך).
כמה דברים שכדאי לחשוב עליהם 432901
לא זה ולא זה. זה היה אבטיפוס של סטטוסקופיה מרוחקת באמצעות הטלפון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים