המלה האחרונה, בינתיים 432815
טואף: אמירתי שיתכן שהיהודים ביצעו רצח פולחני היתה פרובוקציה אקדמית אירונית. http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=117035984...
המלה האחרונה, בינתיים 432823
עם כל הכבוד, הוא כנראה גם קצת אידיוט.
המלה האחרונה, בינתיים 432824
לי הוא נשמע תמים, יותר מאשר אדיוט. המסכן נשמע כמו מישהו שלא יודע מה נפל עליו פתאום, ולמה- הרי הוא עוסק בנושא כבר שנים, בגלוי, ועם תלמידיו בבר-אילן..
אני מתערבת שמי שבחר את שם הספר "פסח של דם: יהודים ורצח פולחני" היה המו"ל, שמכיר את נפש בהמותיו וידע שכותר כזה ימכור יותר טוב מאשר משהו כמו "הפולחן היהודי בימי הביניים", או "עיון מחודש בארכיוני האינקוויזיציה"..
המלה האחרונה, בינתיים 432826
ודאי תמים, אבל ברמה כזאת שזו כבר טפשות. לא ייתכן שבן אדם שקיבל פרופסורה, והיה ראש חוג, לא מודע לכך שיש אימפקט מסוים לדבריו. גם לא סביר שלא שם לב עד היום שאמירות הרבה יותר "מתונות" משלא יכולות לעורר סערות היסטריות לחלוטין, אפילו כשהן באות מפיו של רדם במעמד נמוך משלו, כמו תדי כץ למשל. וגם האם לא שמע על אנטישמיות בימינו?
וגם אם המו"ל בחר לו את שם הספר, עדיין הייתה לו זכות לשנות אותה.
אולי אידיוט אבל לא תמים? 432827
אז לא ייתכן שבן אדם שקיבל פרופסורה וכולי הוא תמים, אבל כן יתכן שהוא אידיוט?
אולי אידיוט אבל לא תמים? 432828
ייתכן שהוא שניהם. אם הוא די תמים כדי לא להבחין בדברים שציינתי, כשהוא פרופסור, הוא כנראה שניהם.
המלה האחרונה, בינתיים 432942
פגשתי מספר אנשי אקדמיה בכירים ומבריקים שבכלל לא בטוח שהם מבינים משהו ממה שקורה סביבם.
המלה האחרונה, בינתיים 432945
בהחלט. גם אני פגשתי כמה וכמה כאלה. אלא שכל עוד מדובר באנשים מתחום המדעים המדויקים, או לחילופין מספרות/תולדות האמנות/אשורולוגיה וכיו"ב עניינים שאינם לרוב טעונים פוליטית, הכל טוב ויפה. לעומת זאת, אנשים העוסקים בהסטוריה/סוציולוגיה/כלכלה/מזרח תיכון ותחומים דומים, ומגיעים לעמדות בכירות דיין בלי להבין שהם נוגעים גם בעניינים רגישים - זה כבר סיפור אחר.
המלה האחרונה, בינתיים 432851
או כמו שהיו אומרים בארץ, "שותים את דמי!"

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים