לא קשור לשיר אבל חשוב (ב') 43361
בשיחה עם מר אלכסנדר מאן היום נמסרו לי הדברים הבאים:
אין הוא מצליח להתקשר לאתר. כנ"ל גם מר הרטנגזון.
טכנאי לא גילה כל בעיה באופן ואפשרויות ההתקשרות מצידו.
הוא מיצר על חוסר יכולתו להיענות למבקרים באתר שביקשו תגובותיו. הוא מודה לכולם על התקופה הנעימה שהיתה כרוכה בשהייתו באתר. עם הקוראים הסליחה.
לא קשור לשיר אבל חשוב (ב') 43423
הנימה הטראגית (''היו שלום ותודה על המילים'') מיותרת. הוא יודע שאני עושה כמיטב יכולתי (המוגבלת, יש להודות) כדי לטפל בבעיה. הטכנאים אצל ספק האינטרנט שלו הם, איך לומר, אימבצילים. נסיון התקשורת לישראל נתקע קצת אחרי... ניו-יורק. עם זאת, אין זו הפעם הראשונה בה אנו נתקלים בבעיה זו, והיא כבר נפתרה בעבר (עם שינוי טבלאות הניתוב). גם הפעם, זה רק עניין של זמן.
לא קשור לשיר אבל חשוב (ב') 43428
אני מבין שבגולה הדוויה אי אפשר פשוט לטלפן לספק-האינטרנט, להגיד "היו שלום, אימבצילים. אני זקוק לגישה לאינטרנט, לא רק לחלקים נבחרים ממנה", לטלפן לספק המתחרה ולקנות ממנו שירות טוב יותר וזול יותר. מה חבל.

[פתרון זמני: שימוש בשירות אנונימיזציה כלשהו, או במי שיסכים לספק שירותי בא-כח (proxy) לאלכסנדר מאן].
לא קשור לשיר אבל חשוב (ב') 43429
אתה צוחק! להחליף ספק אינטרנט? הרי זהו faux pas ממדרגה ראשונה באירופה! אף מקום מכובד לא יהיה מוכן לקבל אותו, אם יעז!
לא קשור לשיר אבל חשוב (ב') 43456
הוא מודע לאפשרות לעבור למתחרים; לטענתו, השירות והמחיר של ספק האינטרנט שלו ("נט-קולון") הם ללא תחרות.

מישהו מכיר proxy נגיש-לציבור (כלומר, לא-תלוי-ספק) באירופה או בארה"ב? הפתרון שאני מנסה ליישם כעת הוא התקנת pseudo-proxy ייעודי עבור מר מאן על שרת בארה"ב, בעזרתו האדיבה של ערן טרומר.
בלי מילים המתחילות ב-ש'. 43544
הא! עוד דוגמא (אנקדוטאלית) להתרשמות (האנקדוטאלית) שלי: הגרמנים דהיום, בניגוד לסטריאוטיפ (המבוסס אולי, בצדק אולי, על הגרמנים דפעם), הם לא תמיד ממושמעים, לא תמיד מסודרים, ובהחלט לא תמיד יעילים. זה יכול לעצבן במקרים ספציפיים, אבל בגדול, תודו - יש בזה משהו משמח.
בלי שנים המתחילות באלף תשע מאות 43547
הרשה לי לחלוק עליך ולהציג את התמונה המצטיירת אצלי:

יש בעיה בפרוקסי שמוקסי. אלכס מתקשר ועונים לו: "יא?". הוא אומר שיש לו בעיה להתחבר לישראל. "הו, און יזראליכן יודה טוכן מוכן", מתלחששים משרתי השרתים. בטלפון עונים לו "מכין גיחן שטקר, און אלקטרושמיכן". טוב, אלכס התמים חושב שבאמת יש בעיות באייל הקורא. הבעיה מחריפה כשמתקשר טל כהן, יהודי מישראל, טפו.

לחילופין, וגם זה רק כדי לסכסך: על המסך של השרת יש פתק עם הכתובת של הפרוקסי, משהו שכתב בשעתו הר יורגן שמולר. לא משנה שהפרוקסי הזה כבר מת לפני שהמוסד הצליח להניח עליו את ידיו - הפתק זה הפתק, ולא נשנה את ההגדרות בשביל נודניק בודד.

כך או כך, למה לשמוח?
בלי מילים המתחילות ב-ש'. 43548
הם עדיין ממושמעים ומסודרים, וזאת בדיוק הבעיה. מרוב משמעת וסדר הם לא מסוגלים לאלתר פתרונות למצבים שחורגים אפילו בקצת
מהשגרה.
(אנא תבל את התגובה במלות סיוג ממוסגרות, לפי טעמך).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים