טענה מעניינת על אספרגר 433924
יש הטוענים כי אספרגר הוא מקרה קיצוני של "מוח גברי".

הפסיכיאטר אספרגר עצמו טען פעם כי אוטיזם הוא צורה קיצונית של גבריות.
זו אכן טענה מעניינת 433930
זו אכן טענה מעניינת.
מצד אחד, יש לי דוגמא שיכולה לחזק את הטענה הזו:
אחוז הבחורות הלסביות בקהילה האוטיסטית הוא גבוה מאחוז הבחורות הלסביות בציבור הרחב, מה שעשוי להעיד על כך שבחורות אוטיסטיות הן יותר "גבריות" מבחורות "נוירוטיפיקליות".
מצד שני, ג'ים סינקלייר (ממייסדי הקהילה האוטיסטית) הוא/היא בכלל אינטרסקס (הוא/היא אינו/ה זכר ואינו/ה נקבה).

הבלוג שלי "תרבות אוטיסטית בישראל" http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderName=...
אס"י - קהילת אנשי הקשת האוטיסטית בישראל http://aci.selfip.org
אוטיזם והייטק 433938
יש סטטיסטיקה מעניינת על שיעור ה''אוטיסטים'' באזורים עתירי עובדי הייטק (עמק הסיליקון בקליפורניה ומקבילו הקטן באנגליה- אומרים לי שיש כזה)
אחד ההסברים שהוצעו , מלבד חשיפה לקרינה ממכשור אלקטרוני,היה הקצנה של תכונות זכריות בקרב שני ההורים. לזכר בעל חשיבה אנליטית-מתמטית יש סיכוי גבוה לפגוש בסביבת העבודה נקבה עם מאפיינם דומים ולהעניק לצאצא מופע מוקצן של התכונה.
ההסבר לא כלכך משכנע, אך שיעור האוטיסטים כמעט כפול מבשאר האוכלוסיה.
אוטיזם והייטק 433942
אולי ההסבר הוא גם כזה שסביבה כזו (הייטקית) מתאימה לא"ס עצמו.
שאלה נוספת: האם זה תורשתי או התנהגותי נרכש (והשאלה מתייחסת אך ורק לאוטיסטים בעלי תפקוד גבוה)
אוטיזם והייטק 433943
כיום לפחות , לא ידוע על "גן לאוטיזם". ישנן מספר תסמונות גנטיות (למשל RETT ,בנשים דוקא) הקשורות למספר מומים, כולל צורה קיצונית של אוטיזם. במקרה של א"ס , כמו מרבית ההתנהגויות האנושיות, מדובר בתופעה של מספר רב של גנים והאינטרקציות בינהם. דוקא פה אני לא חושב שיש מקום לויכוח nature versus nurture אלא רק לnature .
אוטיזם והייטק 433944
לגבי גנים אני יודעת.
התכוונתי לשאול שאלה לדיון ולא שאלה לידע (מקווה שהסברתי עצמי באופן ברור :-))
אני לא בטוחה שהתשובה כל כך ברורה (שוב- אנו לא מדברים על אוטיסטים בתפקוד נמוך, אלא על אותם אלו השותפים בקהילת התרבות האוטיסטית).
אוטיזם והייטק 433959
דווקא לא כל כך ברור שתסמונת רט היא תורשתית.
אוטיזם והייטק 433960
מה זה בכלל?
אוטיזם והייטק 433962
תסמונת רט [ויקיפדיה]
אוטיזם והייטק 433976
תודה.
בשבוע שעבר דווקא דיברו על גנים... 433973
במחקר של קצת יותר מאלף אנשים על הקשת האוטיסטית, שלכל אחד מהם קרוב משפחה אחד או יותר שגם על הקשת האוטיסטית, נתגלה קשר גנטי שנראה מובהק למדי.

בשבוע שעבר דווקא דיברו על גנים... 593430
הקישור לא עובד...חבל
אוטיזם והייטק 433972
One of the more popular theories is that there is a connection between "geekdom" and autism. This is hinted, for instance, by a Wired Magazine article in 2001 entitled "The Geek Syndrome", which is a point argued by many in the autism rights movement.‏49 This article, many professionals assert, is just one example of the media's application of mental disease labels to what is actually variant normal behavior—they argue that shyness, lack of athletic ability or social skills, and intellectual interests, even when they seem unusual to others, are not in themselves signs of autism or Asperger's syndrome. Others assert that children who in the past would have simply been accepted as a little different or even labeled 'gifted' are now being labeled with mental disease diagnoses.

(מתוך המאמר בויקיפדיה על אוטוזים). מספר האנשים שאבחנו-את-עצמם כמה שנקרא היום "אנשי ספקטרום" בעקבות אותו מאמר היה גבוה מאוד; רבים מהם עובדי היי-טק, בשל קהל היעד המוצהר של הירחון, אבל גם משום שהתכונות שתוארו במאמר הן באמת תכונות נפוצות בקרב העובדים בתעשייה זו. למותר לציין כי לטענת מומחים, מרבית האבחונים-העצמיים הללו היו שגויים, מה שלא מונע מ(חלקם של) אותם אנשים להציג עצמם כ"אנשי ספקטרום".
טענה מעניינת על אספרגר 643224
אני ממש מתקשה להתחבר לתאוריה של ברון כהן, אפילו לתאוריית המיינד שלו אני מתקששה.
אחותי הרעה שרוצה לקלל אותי אומרת לי שאני נקבה.........
אני הומו מודה. אבל לא ממש מאוד נשי.רגיל כזה.

כמו שאני אספי.
לא כולם ישר שמים לב לאוטיזם.
רואים משהו מוזר, אבל להגיד "גברי" ??

כול התאוריה של גברים ונשים גם לא נראת לי .
אבל נגיד שהיא טובה. אז למה בדיוק אספי גברי יותר ממי שאינו אוטיסט?
כי אנחנו דופקים תראש בקיר או שאנחנו לבד כמו צייד מלקט מימי המערות . גם חתולה לבדד, לדפוק תראש בקיר זה מאפיין של אנשים מחוץ לספקטרום גם, אנחנו אפילו שונאים כדורגל...

פשוט יש לנו מגבלות, אגב אני לא מסכים שהמגבלות הם חברתיות דווקא. אני חושב שהמגבלות אחרות בי פרודקט זה שאני לא יכול לקרוא פנים נגיד.
אבל להגיד עלי פרימיט? אינ הכי מעודן בעולם. אני הכי תרבותי. ציור תאטירון דברים כאלה מושכים אותי כמו מגנט, פוליטיקה או זכר אלפא וכולי הם לא דברים שאני יכול לראות בעצמי או להתחבר אליהם .
אז מה כול כך גברי במח שלי?? המבנה? אני חטפתי מכות בראש ועוד כמה דבריים...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים