בעיית הפליטים 434714
מדינת ישראל חייבת, על פי אמנת ג'נבה ועל פי המוסר האנושי, לקלוט פליטים מדראפור.
אני לא יודע אם המדינה ערוכה לקלוט פליטים. נראה שלא מזמינים אותם ולא מסייעים להם לברוח, כנראה מתוך אדישות.

מעבר לאדישות, יש למדינה בעיה בטחונית עם פליטים מארצות מוסלמיות - בין הפליטים עלולים להסתנן גם טרוריסטים. מאחר וממילא כולאים את הפליטים עד שאפשר לשלוח אותם חזרה, אני לא בטוח שהבעיה הזו קשה במיוחד.
אפשר, אולי, לטעון שסיוע לפליטים יאפשר לטרוריסטים להסתנן לשיירות ולברוח מהן לפני הגבול. אבל הבעיה הזו קיימת כבר, מחבלים יכולים כבר היום להצטרף למבריחים (זה כנראה מה שעשה המתאבד באילת), וכדי לפתור אותה צריך לסדר את השמירה על גבול סיני, סיוע לפליטים בקושי יחמיר אותה.
שאלת תם 434788
למה הם לא נשארו במצריים?
שאלת תם 434795
במצרים יש הרבה פחות פרנסה למהגרי עבודה, והרבה יותר גזענות כלפי שחורים לא-מוסלמים מאשר בישראל.
שאלת תם 434803
האם הם היו בסכנת חיים במצריים?

אם לא, אז למה ישראל צריכה לקיים אמנות שנועדו להציל חיי פליטים?
אם כן, אז איפה הגינוי באו"ם?
שאלת תם 434892
היה גינוי באו"ם, והוא הועיל:
(גם ההפגנה בה מתו 27 איש מוזכרת בסוף הכתבה)

לפי אמנת הפליטים ‏1, סעיף 1.ג.(4) פליט מפסיק להיות פליט אם השתקע במדינה אליה ברח. אני לא בטוח שזה נכון לגבי הפליטים האלו. אם הם השתקעו במצרים אז הם כבר לא פליטים ואפשר לשלוח אותם חזרה. אם לא, הם עדיין פליטים.
למה הם בורחים לישראל אם הם כבר נפלטו למצרים? כי, כנראה, במצרים היחס שקיבלו היה בעייתי ובישראל הם קיוו ליחס טוב יותר. אולי גם לקבל עבודה. אני מסופק אם הם יודעים הרבה על מדינת ישראל, על אופי הרשויות בה, ועל בעיותיה הפוליטיות. אני מנחש שאמרו להם שכאן יותר טוב מבמצרים אז הם החליטו לנסות.

שאלת תם 434815
הם לא מוסלמים?
שאלת תם 434829
הם כן מוסלמים.
שאלת תם 434798
מילא לא נשארו, אבל לו לפחות תבעו את המצרים על כך שבשל בהתנהגותם המחפירה וחסרת הסובלנות הם נאלצו להמלט לישראל שם נפלו קרבן למעצר ממושך עם אזיקים ללא הופעה בפני שופט.
שאלת תם 434866
בהתעלם, כרגע, מחוסר האובייקטיביות הרגיל של אתר אומדיה, בכתבה זו מסופר על הפגנה שבמהלכה נהרגו במצריים 25 מפגינים סודאנים. עקב העויינות בין הערבים לתושבים הסודאניים השחורים, תושבי אפריקה (ובייחוד תושבי דארפור) המקוריים - מצריים הערבית איננה מקום בטוח ומסביר פנים לסודאנים שחורים.


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים