ביקור הגודווינים הגרמנים 434738
27 בישופים גרמנים, שבאו לביקור הזדהות עם הנוצרים בארץ ובשטחים, שברו את השיא העולמי בגודוויניות.
ביום ראשון הם ביקרו ביד ושם, ואז עברו לגדה, ובהגיעם לשם החליפו את הניסוחים המנומסים שהשמיעו באוזני הישראלים באמירות גסות-לב ועבות-עור, כמו: "הבוקר ראינו תמונות של גטו ורשה ביד ושם, והערב נראה את גטו רמאללה".
ביקור הגודווינים הגרמנים 438773
לא רק שיא של גודוויניזם אלא גם שיא של חוסר בושה.
אני יודע שאין זה ממין העניין אבל
א. האם אנו עצמנו לא טובלים ושרץ בידנו? קחי למשל את http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3387405,00.h... .
לפעמים בא לך לשכוח שאיש לא הכריח את מדינת ישראל להיות מדינה קולטת עלייה ולהציע לבעוט את רופא השיניים יחד עם שלושת בניו בחזרה לקזחסטן, לגרמניה או לארה"ב (אפשר לתת לו לבחור) ובהזדמנות זו לצרף אליו את העיתונאית האידיוטית המפרסמת דברי הבל של קשיש מסכן ואויל.
ב. האם לא הגיע הזמן להנחות באופן רשמי את כל נציגי המדינה והסוכנות העוסקים בעלייה לספק לעולים פוטנציאליים מידע מדוייק ומלא ככל הניתן על מה שיוכלו לקבל ומה שלא יוכלו לקבל בישראל? האם לא הגיע הזמן להזהיר באופן רשמי עולים שיש סיכוי גדול שיקלעו למצוקה בישראל על כך?
ג. אני תוהה מה ניתן לעשות כדי להנמיך את רמת הפטפטת והצדקנות נוסח "אתה בחרתנו מכל העמים ..." המאפיין את יום השואה. אולי כדאי בכל זאת להפסיק לחלוטין את המסעות ה"חינוכיים" למחנות הריכוז וההשמדה. אני מבין שרבים מן המשתתפים במסעות אלו קבלו הרבה ידע ותובנות חיוביות מן המסעות האלו. מה שאני לא מבין זה מה לומדים במסעות האלו שאי אפשר ללמוד בארץ? האם כל הטררם הזה שווה רק כדי לשכנע תלמידים ללא קשר אישי לעניין הזה, שהיו מחנות השמדה?
ביקור הגודווינים הגרמנים 438785
"אולי כדאי בכל זאת"? כדאי, נקודה. כל העסק הזה נראה לי מאז ומתמיד גובל בעבודה זרה כדוגמת השתטחות על קברי צדיקים. תפלצת איומה(1). איך זה בכלל התחיל? אחרי התפרקות המשטר הקומוניסטי בפולין?

(1) ואת הכסף עדיף להשקיע באפודים קרמיים ;-)
ביקור הגודווינים הגרמנים 438795
השדתטחות על קברי צדיקים זה דבר נפלא. ראשית, רובם נמצאים במקומות יפים להפליא, והטיול הוא מקסים. שנית, הערבוב המעניין בין חרדים קשי יום ליאפים ניו-אייג'ים עם נרות ולילות של ירח מלא...איזה אנתרופולוג לא יוקסם?
ושלישית, לעניין זיווגים זה בטוח עוזר. אם שני אנשים מאמינים בקברות האלה באופן בלתי תלוי, כל מה שהם צריכים זה רק להיפגש...
ביקור הגודווינים הגרמנים 438826
במקרה זה מדובר בהשתדכות על קברי צדיקים.
ביקור הגודווינים הגרמנים 438881
עפ פי פרויד הזכור לטובה.
ביקור הגודווינים הגרמנים 438807
צריך לעשות את האפשרי בכיוון של החלטות ישימות- בעניין טיפול בניצולים, קליטת עולים, והפסקת המסעות לפולין, למשל. אבל ''הפטפטת והצדקנות'' יישארו כנראה, כי זה טבע האדם.
אבל גם אם אין מקום לצדקנות, אני, (שלא כמו חוגים מסויימים במערב), לא חושבת שצריך לדבר על איזו שואה היולית אנושית כללית, בלי להזכיר את העם היהודי, ולהדגיש רק את הלקח ההומני, תוך קבירת הלקח הקיומי-השרדותי. (אם כי אפשר ורצוי לתקן את מי שחושב שהיותך הצד הנפגע הופך אותך אוטומטית לצדיק).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים