436500
יש לי סקר קטן משלי:

מישהו שם לב לזה שיש המון המון פרסומות לבושם בזמן האחרון?
436527
כן. משהו מסריח כאן.
436536
יש המון מבצעים לבושם. קשור אולי לחגים ואולי לעודפי מלאי.
437184
אולי זה נועד להאבק בהכרה המתפתחת בריחו הטבעי הנעים של האדם.
437191
כמה אופייני שחצני וזכרי לחשוב שמה שנעים לך חייב להיות נעים לכולם.
437192
לא יודע אם לכולם, פשוט לכל מי שאני מכיר.

כמה פתטי וממסדי להניח שהחיים הם בדיוק כמו שהפרסומות היו רוצות שנאמין, ולהשליך נאצות על מי שמעז לערער על כך.
או! 437194
אתה מאמין לי שכשכתבתי בתגובה 437193 על הפרסומות - עוד לא ראיתי את תגובתך זו? זה סימן טוב, סימן שהצלחתי להבין את ההשקפות שלך עד היום. לא עם כל אחד זה קורה לי, עם הבלבניסט, למשל, הייתי מבולבלת לגמרי במשך המון זמן.

:-]
או? 437195
אני לא יודע אם זה אמור להחמיא לי אם לאו. מצד אחד ייתכן שזה חיובי שהשקפת העולם שלי ברורה ונהירה. מצד שני, אולי זה אומר שאני צפוי ומשעמם.

על כל פנים, אני נוטה להאמין לך.
או? 437196
הירגע. משעמם אתה לא.:)
או? 437197
להחמיא? צפוי ומשעמם? לא יודעת, בכלל לא חשבתי בכיוונים האלה. נדמה לי שאם הבנתי, סימן שאתה מבהיר את עצמך במילים שוות לכל נפש.

אגב, מה העניין עם ה"הכרה המתפתחת"? אתה חושב שבדברים מסוג זה יש הכרה מתפתחת? אני אישית לא משתגעת על ריח חזק של זיעה הנודף מגופו של גבר-גבר ישראלי גאה, ואני מעדיפה ניחוח של עור מקולח, נקי - ואפשר גם מבושם *קלות*, בבושם או בדיאודורנט. ואני מודיעה לך במפורש שזה לא בגלל הפרסומות - זה בגללי, ומגיל צעיר מאוד. כשהייתי ילדה עוד לא היו מקובלים בארץ דיאודורנטים לגברים, וגבר שהיה אפילו מעלה בראשו הרהור על שימוש בבושם - היה גונז את הרעיון מיד מחשש לאות קלון בל-יימחה שיוטבע על מצחו.

אז אתה חושב שאם אני ועוד מאה כמוני היינו לוקחים חולצות מיוזעות של רצי מרתון שזה עתה סיימו את המסלול, והיינו שואפים ושואפים אל קרבנו את הריח במשך כמה זמן - היה מגיע רגע מסויים בו היינו צועקים: "או! אוירקה! עכשיו אני אוהב/ת את הריח הזה!"? אני בספק.
איתך במאבקך הצודק 437200
באופן אישי עוד לא הצלחתי להחליט מה דוחה אותי יותר -ריח של זיעה מוגזמת (דווקא לא של רצי מרתון מסוקסים, אלא של אלו, נו, שנעמדים לידך באוטובוס וברור שלא ראו מקלחת זה כמה ימים, ואוגוסט. וחם.) או ריח של אפטר שייב/בושם/דאודורנט מוגזם.
ועד כמה שאני יודעת - לא, אין קשר לפרסומות.

________
העלמה עפרונית, אחוש' רגישה לריחות, משתפת וסליחה.
איתך במאבקך הצודק 437201
אה, זאת את ששולחת אלי כל הזמן את אלה מהאוטובוס? יפה מאוד!

האם המדינה יכולה לכפות מקלחת על אזרחיה ומוסכניקיה?
איתי במאבקי הצודק 437202
למען הסר ספק, אין לי בעיה עם מוסכניקים (גם כי אין לי אוטו ככה שאני לא נתקלת בהם וגם כי ריח של עבודה הוא מקסים בטירוף), אלא רק עם אלו שלא מתקלחים, תהיה עבודתם אשר תהיה.

האם המדינה יכולה לכפות מקלחת? מה פתאום יכולה? צריכה, ויפה שעה אחת קודם!
איתי במאבקי הצודק 437208
בדיוק. אין להשוות את הריח (החריף לפעמים) של מישהו שהתרחץ ביסודיות הבוקר והזיע מאז, לריח של מי שהתרחץ פעם אחרונה בערב ראש השנה, וגם אז בלי סבון. הראשון בהחלט נסבל (אם חייבים), בעוד שעל הפצת השני צריך להיות עונש מוות, מלווה בטמינת הגופה בבור סיד.
חלק מאי הנוחות שנגרמת לפחות לי מריח גוף חזק של גבר נובעת לדעתי מתחושה שדומה מאד לתחושת אי הנוחות כשאדם זר עומד קרוב מדי או מדבר איתי ממרחק 20 סנטימטר - תחושה של פלישה למרחב האישי שלי. יש לי דחף לצעוק - "לך מכאן ותיקח אתך את הפרומונים שלך. אם הייתי רוצה להגיע לכזו קרבה אינטימית אתך, היו לי הנימוסים הטובים להוציא אותך קודם לארוחת ערב וסרט."
איתי במאבקי הצודק 471966
אז מעניין מה דעתך או דעת הקוראים כאן על אופנה חדשה (נדמה לי) ששמעתי עליה לאחרונה: לצחצח את השיניים בלי שום משחת שיניים, גם לא הומאופטית או טבעית או כיו"ב, אלא בלי משחה בכלל ורק עם מברשת. בעיני זה גועל נפש, אבל יש כאלה שמאמינים שזה יותר בריא משום ש"המשחות מזיקות".
איתי במאבקי הצודק 471986
הקוראים כאן הולכים ומתמעטים עם כל אזכור של אופנה חדשה.
או? 437204
יש שמירה על היגיינה בסיסית, ויש כיסוי ריחך הטבעי ע''י כל מיני ריחות של פרחים, בלוטות ריח של איילים קוראים, והשד יודע מה יש היום בבשמים (סתם, בטח הכל סינתטי).

חוץ מזה, תלוי בבן-אדם. לכל אחד יש טעם אחר בריחות, מן הסתם. יש אנשים שריחם המיוזע נעים לי יותר מאשר של אחרים.
437193
למה זה דווקא זכרי? לא פגשת גם כמה נשים שחושבות שמה שנעים להן חייב להיות נעים לכולם? ובכלל, למה לרדת מיד לקטע אישי? כליל דיבר על משהו שלמיטב הבנתי קשור עם האידיאולוגיה הכללית שלו ועם הזוית שממנה הוא רואה את החברה ואת השפעת העולם המתועש, הממוסחר ועתיר הפרסומות, על הפרט. בעניין הריח אינני מסכימה, או, בכל אופן, קשה לי להסכים איתו, אבל זה לא נראה לי בדיוק עניין של "מה שנעים לו", באופן אישי.
437242
"זכרי" היה כדי לקבל את "נאצות" בתגובה 437192. "שחצני" לבד לא היה עושה את זה.
טעותו של כליל... 438427
...היא כמובן הקפיצה מ''פרסומות זה רע'' דרך ''אם מפרסמים את זה, זה רע'' ועד ''אם מפרסמים את זה, כל קבוצת המוצרים הזו רעה''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים