436671
לדעתצי מדינת ישראל צריכה לתת להם להשאר שם ולהחזיר את צה"ל. ישראל לא צריכה לדאוג לכל מטורף שמחליט להקים ישוב בשטחים. זה כל כך חשוב להם? שיקימו את זה לבד, בלי שמירה של צה"ל ובלי חיבור למים וחשמל. מדינת ישראל אינה בייביסיטר של האנשים האלו. אם אינם רוצים להכיר במדיניות של המדינה שיקימו מדינה חדשה, ללא סיוע.
הבקשה של המתנחלים להשאר ברצועה עד אחרי סדר פסח מזכירה את אותה קבוצה מופרעת שעשתה תעלול דומה בשנות השבעים. איני זוכר את הפרטים במדויק אבל נראה לי שזה היה בחברון.
תהיה הלכתית 436673
נניח שהם מסרבים להתפנות עד הסדר, ונשארים שם גם במשך החג, ונניח שמטוס קל מפזר עליהם פירורי לחם במשך החג. האם מבחינה הלכתית עליהם להתפנות?
תהיה הלכתית 436679
זו אכן סוגיה הלכתית שכדאי לשקול בכובד ראש. מטוסי קרב יכולים לירות עליהם ככרות לחם עם אגוזים וצימוקים במהלך הפסח. מאידך, הם עלולים לחשוב שיורד מָן מן מהשמיים, כמו ביציאת מצרים.
תהיה הלכתית 436680
חלילה מטוסי קרב. צריך לשם כך טייסים דרוזיים.
436674
האם הדיאגנוזה של טרוף מבוססת על בדיקה פסיכולוגית שערכת, או אולי מעידה על אישיותו של הפסיכולוג יותר משהיא מעידה על אישיות "מטופליו"?
436681
לא הבנת את הפואנטה
436703
אכן, בשנות השבעים התבצרו בחברון נשות הדסה והתחילו את ההתנחלות היהודית בחברון. והבעיה עם מדינת ישראל היא שהיא הרשתה להם לערוך את הצעדה הזאת ואפילו סיפקה אבטחה - וזה בידיעה שהכוונה היא לבנות את חומש מחדש. מטורפים יכולים לעשות כאן ככל העולה על רוחם.
436712
אולי אתה מתכוון לסבסטיה, אלון מורה, אחריו הבטיח בגין ''עוד יהיו הרבה אלוני מורה''...
ואגב התמיכה הנוכחית של צה''ל ובמילים אחרות, המדינה(...), רק ממשיכה את הקו שבגללו הם החליטו לעלות, צה''ל בכלל לא עזב, ההתנתקות בוצעה רק ב''כאילו'', התושבים והבתים הועפו והצבא נשאר מאז ולא עזב לשניה, צפון השומרון מאז ההתנתקות הפך לבדיחה אחת גדולה על חשבוננו, מיותר להזכיר שמאז ההתנתקות-שנה וחצי-לא בא לשם אף לא חצי פלשתיני לגור (או לפחות להקים שדה אמונים לשהידים)

ובינינו, מדובר יותר בפעולות גישוש והפגנת מחאה מאשר הקמה ממש של היישוב מחדש
הדעה שלך לא נכונה! 484108
שגם לערבים לא יתנו חיבור למים וחשמל ואז נדבר. ישראל כן צריכה לדאוג ולשנות את הדעות שלה לגבי ההתנחלויות. אף אחד לא אמר שמדינת ישראל היא הבייביסיטר של האנשים האלה. אבל זה התפקיד של ה צבא לא? להגן על כל עמ"י חוצמיזה שזה לא תעלול!
ואגב, כל הכבוד להם!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים