משתחררים 437378
"נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, הודיע אחר הצהריים (ד') כי ישחרר את 15 החיילים הבריטים שנעצרו לפני יותר מעשרה ימים בצפון המפרץ הפרסי. הנשיא האיראני כינס מסיבת עיתונאים ואמר כי בסיומה יועברו הבריטים לידי אנשי שגרירות בריטניה בטהרן בטקס מיוחד ופתוח לתקשורת. הוא אמר כי הוא סלח לחיילים על הפלישה לארצו, וכעת הוא משחרר אותם כמתנה לבריטניה לרגל יום הולדתו של הנביא (במקור: נשיא) מוחמד וחג הפסחא."

משתחררים 437385
אחמדינג'אד המסכן, כל כך רצה שבלייר המשתלב יבין ללבו וייצא למבצע צבאי ממוקד שיאפשר לו לוותר על הגירעון... מה באמת קרה שם, אני תוהה?
משתחררים 437387
הסוכן מאו דיווח לו שעלו באייל על התוכנית שלו, לכן הוא נאלץ לפעול בצורה אחרת כדי שלא תתגלה הקנוניה.
משתחררים 437389
מה, אתה טוען שהבלבניסט הרס לו את התוכניות? האם עלינו להסיק שמר ב. הוא בדלן נסתר?
משתחררים 437391
כנראה שמאוד מצ'עמם לך.

איפה רשמתי בתגובה 436957, במטותא ממך, שהחטיפה צריכה להביא מבצע צבאי בריטי? דווקא מיתנתי תגובה של ירדן בנושא הצבאי, ודיברתי רק על האופציה של להפוך את לונדון לפעילה יותר מול האירנים במקום ארה"ב בנושא.
גם דרך התגובות ניתן לזהות את אלו שמנסים להאדיר את אחמדינג'ד בעקבות הצעד, ולמנף את הצעד לפיתרון דיפלומטי (ולא דרך סנקציות) של המשבר הגרעיני:

עוד הוסיף בלייר ואמר: "לעם האיראני אני רוצה להגיד - אנחנו מכבדים את איראן כאומה עם היסטוריה גדולה, ואנו מקווים שאי ההבנות שיש לנו עם ממשלתכם יפתרו בדרכים דיפלומטיות".

סגן שר החוץ הרוסי אמר כי מדובר "בצעד של רצון טוב מצד השלטונות האיראניים".

מתוך
משתחררים 437397
טיפה של הומור תורמת לאריכות ימים, ועוד יותר מכך - קורטוב הומור עצמי. קח בקלות (לא כל הזמן, אבל חלק מהזמן).
משתחררים 437398
נתקלתי ביותר מדי עוקצנות מכדי לזהות מיידית הומור קליל.
בפעם הבאה תוסיף איזה אייקון שיסביר לי לאט שמדובר בהומור משובח.
משתחררים 437401
תגובה 437385 אינה שלי, אך להנחתי היא נכתבה בהומור (אולי להוציא את התהיה שבסוף, שיש בה מידה של רצינות). וגם אם טעות בידי - כדאי לך לקחת בהומור בכל זאת. החיים, אחרי הכל, הם יותר מתגובות ותגובות-שכנגד באייל, ואולקוס איננו עניין מומלץ כלל ועיקר.
משתחררים 437768
ועוד התבטאויות המשך של מסלול הידברות חדש בין טהרן ללונדון כתוצאה מהפרשה:

"בלייר: לא היה הסכם עם איראן, אך נפתחו דרכי תקשורת "חדשות ומעניינות" עמה;"

מתוך:
וכן: "אם הבריטים רוצים להיות מועילים ולהשתמש בהשפעה שיש להם (על ארצות הברית), אנחנו נברך על כך... באופן כללי, נקבל בשמחה כל צעד שיוכל להפיג את המתיחות באזור".

מתוך:
משתחררים 437775
זה ממש לא נשמע כאילו אחמדינג'ד מעוניין להיפטר מהגרעין.
משתחררים 437779
איך אתה מסיק את זה מהכתבות?
משתחררים 437782
''...אחד הפירות האלה, לטעמו, הוא הכרה של חמש החברות הקבועות במועצת הביטחון של האו''ם - ארצות הברית, בריטניה, צרפת, רוסיה וסין - בזכותה של איראן להעשיר אורניום עבור תוכנית הגרעין שלה שמיועדת למטרות שלום''.קשה לי להאמין שהשגריר לא תיאם את דבריו אלה עם אחמדינג'ד.
משתחררים 437785
לכל היותר זה נשמע כמו עמדת פתיחה למו"מ מדיני, וזהו בעצם המסר העיקרי: כפי שזה נראה, אחמדינג'ד מזמין את הבקרה ואת הפיקוח ואת עצירת הגרעין באמצעות הידברות ישירה, ולא סנקציות כלכליות.
משתחררים 437788
נו באמת.
משתחררים 437792
ברצינות גמורה. אני בטוח ב 100% שאחמדינג'ד מעוניין בפיקוח, אחרת לא היה מרעיש ומאיים כל כך השכם והערב. אם היה באמת רוצה נשק גרעיני, הוא היה מתנהג כמו צ' קוריאה - יושב בשקט ומפתיע את כל העולם בפיצוץ הגרעיני הראשון.
הוא מבין היטב מה המשמעות של כל האיומים שלו, ואפילו מדי פעם מרחיק לכת עד כדי כנס מכחישי שואה. הוא רוצה לייצר תהליך (בשיתוף בני הברית החיצוניים) שיתמרץ באופן חיובי את מדינתו לזנוח את הגרעין הצבאי.
משתחררים 437800
במקום צ' קוריאה, עדיף אם הוא היה כמו צ'יק קוריאה - יושב בשקט ומפליא את כל העולם בקסם צליליו. תגיד לו! תגיד לו! לך הוא בטח יקשיב!
משתחררים 438196
ושוב יוצא נשיא אירן ברעש וצלצולים ומכריז/מתריס על עוד שלב בהתעצמות, כדי לנצל את הבמה ולהזמין את המערב אליו:

In his speech, Ahmadinejad said the door to negotiations with the West remains open. "Iran welcomes any suggestion and dialogue to resolve the issues," he said.

מתוך

ומן העבר השני, בריטניה בוחרת להגיב ראשונה ובהתאם לציפיות:
In London, the British Foreign Office said Iran should suspend uranium enrichment immediately.

"We are concerned that Iran appears to have confirmed more nuclear enrichment activity" in violation of UN resolutions, the ministry said in a statement.

"We have always made it clear that we are happy for Iran to have a civil nuclear power program, but they have to satisfy the international community that that is what it is seeking to develop.

מתוך

כמה זה עולה לנו? 437417

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים