מדינה פלשתינאית - רעיון מעניין 43765
יש כיום שלוש ישויות מדיניות בעולם בהם יש שיעור ניכר של פלשתינאים:
1. מדינת ישראל. הם מהוים בה כמעט 20%. יש להם ייצוג הולם בבית הנבחרים, פטור משירות צבאי, ואפליה לרעתם בהקצאת תשתיות.
2. ממלכת ירדן. הם מהוים בה רוב מוחלט. השלטון רחוק מהם, ונתון בידי מיעוט. הם מיוצגים בבית הנבחרים, אך אין לייצוג זה משמעות מעשית. הם אינם פטורים משירות צבאי, אם כי קידומם בצבא ובפוליטיקה נחסם.
3. הרשות הפלשתינאית. הם מהויים בה את כלל האזרחים. כמעט כל אזרחי הרשות הפלשתינאית הם פלשתינאים. יש חריג בולט אחד: ערפאת. השליט הרצחני הזה הוא מצרי. כל פלשתינאי יכול להעפיל עד עמדה מס' 2 ברשות, ומשם להתפלל למות הראיס, או לסייע לו בכך. רוב הפלשתינאים ברשות הם חסרי זכויות אנוש לחלוטין. הסיכוי היחיד שלהם להתקדם הוא על ידי פעולות טרור נגד ישראל, עניין מסוכן כשלעצמו. דרך הפרנסה העיקרית היא על ידי עבודה אצל השכן השנוא והשונא.

מדינה פלשתינאית היא רעיון שכדאי לנסות פעם בצורה הנכונה, למשל: להשתלט על כל שטחי הרשות הפלשתינאית, להיפטר בכוח מהאליטה הנצלנית והאלימה, ולכונן שם משטר צבאי בסגנון ארה"ב ביפן. לאחר שתכונן שם חוקה וייקבעו העניינים ההכרחיים, ניתן יהיה להסיג משם את ישראל ולייסד שם מדינה.

אצלנו, כמובן, עושים הכל עקום: בתחילה השלטנו שם משטר צבאי, אסרנו על כל התארגנות פוליטית של אזרחים שומרי חוק, והקמנו התנחלויות בעלות תשתיות מפוארות, שבלטו במיוחד על רקע הדלות הפלשתינאית. אחר כך ייבאנו כנופיית רוצחים בראשות ערפאת לשלוט בהם, וכעת אנו משחדים את שכבת האליטה, כדי שנוכל לשלוט בהם בעתיד (דבר שאינני רואה כל סיכוי שיצליח). אני משוכנע שלבסוף יבוצע הפתרון שאני מציע. לדעתי - שנים רבות יחלפו מבלי שננסה זאת.
מדינה פלשתינאית - רעיון מעניין 43769
אתה יודע מה - מעולם לא הסכמתי עם רעיון כפי שאני מסכים עם הרעיון שלך. למעשה, הייתי חושד בך בגניבה ספרותית, אלמלא היה זה בלתי אפשרי ששמעת אותי מעלה רעיון זה ממש בפורום אחר.

העניין הוא, שבהשתלטותנו על הרשות למען מטרות אלו או אחרות, יהיה זה קשה עד בלתי אפשרי להתנער מהתדמית שיש לנו ברחוב הפלשתינאי, עד שגם אם תופיע עם התוכנית האולטימטיבית לדמוקרטיזציה של הרשות, תתקל לבטח בהתנגדות מכל המגזרים, גם מהאינטלקטואלי.
רוצה לומר, בעצם: קשה מאוד לדעת כמה זמן יקח תהליך ה"שיקום" של הרשות לשיטת ישראל, ונדמה כאילו הוא ימשך הרבה שנים טובות וכואבות. המעבר מנסיונות טיפול קצרי-טווח בבעיה הפלשתינאית לטיפול ארוך-טווח נראה כיום כדמיוני, ומשמעותו עבור כל מנהיג שינסה להעלות אותו - התאבדות פוליטית.
מדינה פלשתינאית - רעיון מעניין 43779
נו אז תן לאמריקאים להשתלט שם צבאית, בקרוב אולי יהיו להם הרבה כוחות שאין להם מה לעשות איתם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים