437835
אני אגיד לכם מה הבעיה:
כל נסיון להעלות דיון שיעורר תגובות נתפס כנסיון לעורר תגובות ולא כנסיון להעלות דיון, ודי בצדק.
לכן לא יתקיים דיון ארוך ומייגע כזה שכולנו (היינו, מי שהימר גבוה) מייחלים לו.
גודווין! 437844
גודווין! 438123
מה שאתה אומר שבשביל לנצח אסור להזכיר את הנאצים?

אופס, אמרתי נאצים.

אופס, שוב אמרתי נאצים.

אופס, אמרתי נאצים עוד פעם.

...
:) 437857
השאלה המענינת היא אם כן, מה היא הדרך הטובה ביותר לעורר דיון ארוך ועירני, בהנחה ששאר הקוראים לא טיפשים..
:) 437866
זו שאלה טובה. לדעתי, צריך להפסיק לנסות לעורר דיון על משהו אחר, ולהתדיין על האפשרויות בסקר. לחלופין אפשר להתדיין על הדרך הטובה לעורר דיון, אבל זה כבר מסובך מדי בשבילי...
:) 437867
גם לי נראה שדיון על כל עניין אחר יהווה החמצה מסוימת. בסופו של דבר, נושא הסקר כפי שהוא טעון ביותר גם כך.
:) 437869
אכן. הרי כבר יש כ-‏70 תגובות בלי שעלה כאן שום דבר משמעותי לבד מדיון על הסקר גופא.
כיצד להעריך כמה תגובות יהיו לסקר זה? 437884
הדרך הטובה ביותר לענות על השאלה היא דרך אמפירית, קרי, לזרוע באתר אינטרנט, כדוגמת אתר זה, מעין שאלה כזו. ואז, כל מה שנותר הוא להמתין עד שהדיון מבשיל לכדי מצב סטטי בקירוב, כך שניתן לקצור את התשובה המספרית המיוחלת. לאותה תשובה יש משמעות מרחיקת לכת בכך שהיא שופכת אור על הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה, והנומרולוגיה של ההמון בעת שהוא משתתף במשחקים מרובי משתתפים ומרובי תורות ללא סוף מוגדר. אם תרצו, ניסוי מעשי בתורת המשחקים. אילו היתה לנו הערכה מוצלחת למספר התגובות לסקר הזה, היינו יכולים לחזות את מספר הסיבובים בשלבי הסיום של טורניר פוקר texas hold 'em וכך, אם נתמיד במשחק ונכלכל את צעדינו בתבונה, לגרוף קופה נאה באחד מבתי ההימורים בלאס וגאס, ולברוח לאיים הקאריביים לפני שמנהלי הקזינו יספיקו להתעשת ולסתום את הפרצה, אם להשתמש בלשון ציורית.

מעניין לראות כיצד עצם פרסום הסקר מהווה פשרה בין הבטלנים למשתדלים במערכת האייל הקורא. הבטלנים מעוניינים לנוח על זרי הדפנה, לעשות את המינימום הנדרש כדי שהאייל הקורא ימשיך להתקיים, ואם אפשר אף פחות. לעין הבלתי מזויינת, שאלת הסקר נראית מאולתרת משהו, כאילו נערכה לאחר יד, ואפילו התשובות כתובות בקצרנות, כאילו רוצה הכותב לאמר "עזוב אותי באמא שך, מינוס אחת זה מאד מצחיק, וגם אם לא, אז זה מספיק מצחיק, וגם אם לא, אז עצם זה שזה לא מצחיק, זה מצחיק בפני עצמו". מצד שני, המשתדלים, רוצים להעמיק והרחיב את אוקיינוס התגובות של האייל הקורא, ולא יפחדו משום מאמץ, עלות כספית או עכבה מוסרית. ואם הקוראים יצליחו להרים לרגע את ראשם מעל לקו המים, ולהתבונן מעלה, הם יגלו שהמשתדלים, עינם פקוחה תמיד, כמו אותו עין מפורסמת על מגדל גבוה בספרו המפורסם של הסופר הידוע טולקין. כן, כן, המשתדלים אינם עוורים להשלכות המעשיות של התשובה לסקר, אותן השלכות שהפובליציסט הידוע אח של אייל הזכיר כבר בפסקה הראשונה של תגובה זו. ניתן רק לשער מה הם יכולים לעשות בסכום הדמיוני של הכסף שניתן להרוויח בשיטה שהזכרתי. מספיק לאמר שהבטלנים במערכת עשויים למצוא עצמם בעתיד הנראה לעין בתוך קובייה ענקית של 15 על 15 על 15 חדרים, כאשר בכל חדר יש מלכודות המובילים למיתה משונה, רחמנא ליצלן, ודי לחכימא ברמיזא. אלא שגם אם הבטלנים היו מודעים לסכנה הממשמשת ובאה, הם היו מתקשים להרים את ישבנם מהכורסא הנוחה, בזמן שעומד להתחיל הפרק המצופה כל כך של הטלנובלה "לה צ'יקיטה בוניטה". אבל אני מרגיש שקצת הרחקתי מהנושא המקורי שלי, ולכן אעצור כאן.
אהבתי :-) 437888
438059
אז בוא נדבר על משהו אחר בנתיים
438122
על מה?
Of cabbages and kings 438133
438073
די מגעיל אותי שאפילו באייל נתפסים למשחקים דביליים כאלו, ושולחים הודעות חסרות תוכן במטרה לנצח בהימור אינפנטילי, שאף אחד לא יודע מי הימר בו איך, ואף אחד לא יזכה בגרוש בעקבותיו בכל מקרה. חבר'ה, תתבגרו! (הודעה 85 - רק עוד 15!)
438075
במקום להיגעל אולי תעשה פעם משהו קונסטרוקטיבי: תעקוב קצת בחושך, בשקט, ותגלה לנו איפה ההימורים. מה יש, למה שגם אנחנו לא ניהנה? צריך להפלות ולקפח אותנו רק בגלל שאנחנו אלמונים?
438119
ואתה משתתף
438130
אז בואו נעשה הסכם ג'נטלמני שלא מעוררים כאן דיונים סתם, כל מי שבעד שיוסיף הודעת תמיכה (דרושה אחת).

(אייקון הומור).
438172
בוקר טוב, אליהו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים