ספר שישי בסדרת ''מדריך הטרמפיסט'' 43945
ספר שישי ואחרון בסדרת "מדריך הטרמפיסט" (כתבה ב-ynet)

שנה לאחר מותו של דאגלס אדאמס יפורסם הספר השישי בסדרה, שייערך מקבצים שנמצאו בביתו.

ספרו הבלתי גמור של דאגלס אדאמס יפורסם ביום השנה למותו, כך מסר סוכנו של הסופר המנוח. "A Salmon Of A Doubt", השישי והאחרון בסדרת "מדריך הטרמפיסט", יערך מתוך קבצים שנמצאו במחשבו האישי של דאגלס לאחר שמת בחודש מאי האחרון, כך סיפר אד ויקטור בראיון שפורסם ב"Sunday Telegraph". האפיזודה השישית תשאר כפי שנמצאה על הכונן הקשיח, בלתי גמורה. "חפרנו בכונן של דאגלס. היו שם כל-כך הרבה סוגים שונים של הרומן, שעברו שינויים ושיפורים על-ידו, כך שהיו שם לא מעט קבצים", אמר ויקטור. "ברגע שבו הוא סיים לכתוב הוא תמיד היה אומר 'הו אלוהים, זה פשוט נורא'. הוא היה סופר בעל ביקורת עצמית מאד נוקשה ותהליך הכתיבה לא היה קל לו, הוא היה פרפקציוניסט בדרכו", אמר ויקטור.

קבצי "A Salmon Of A Doubt" נמצאו, על-פי הדיווח של הסאנדיי טלגרף, על-ידי אלמנתו של הסופר, ג'יין בלסון והאסיסטנטית האישית שלו סופי אסטין. עבודתו של אדאמס על הרומן הבלתי גמור נמשכה 11 שנים בקרוב. "A Salmon Of A Doubt" יפורסם כחלק מאסופת כתביו האחרונים של אדאמס, שרובם טרם נראו. האוסף יכלול ככל הנראה מאמרים של אדאמס שפורסמו במגזינים ובעיתונים, הרצאות שהעביר, כתבים מתוך אתר האינטרנט שלו, תסריט של "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" וקטעים מתוך עבודתו המשותפת עם הרדיו של רשת atr BBC.

אדאמס נפטר בחודש מאי האחרון מהתקף לב בביתו בקליפורניה. הוא היה בן 49 במותו. סדרת "מדריך הטרמפיסט" החלה את דרכה כסדרת תסכיתים רדיופוניים של רדיו BBC בשנת 1978. התסכיתים הפכו לרב-מכר, סדרת טלוויזיה, משחק מחשב ואף עברו עיבוד לבמה.


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים