חוצפה ישראלית 442
השדולות היהודיות הן כלי בידי ישראל, ככל שאר הכלים? נראה לי כי שכחת, אסף, כי יהודי ארה"ב הם אנשים ברשות עצמם, עם אינטרסים משלהם. אחד מהאינטרסים הללו הוא הצורך שיהיה ברור לכל האמריקאים כי ליהודי ארה"ב אין נאמנות כפולה, והם לא ישימו את ישראל בראש מעייניהם, אם תהיה בכך פגיעה בארה"ב. הצעתך, אם מישהו יעיז להעלות אותה באופן רשמי (ואחרי שדוד לוי איים על האוסטרים, אני מאמין שהכל אפשרי), יהודי ארה"ב, יש להניח, ישקלו לנתק יחסים דווקא איתנו... הם לא פראיירים, אתה יודע.
חוצפה ישראלית 444
אני שמח לשמוע שלא רק לי נדמה שמדינת ישראל צריכה לנתק לאלתר את קשריה עם דוד לוי.
חוצפה ישראלית 454
הלובי היהודי בארה''ב הוא לובי חזק ויציב אשר פועל בקונגרס ובסנאט האמריקאי שנים רבות ותרומתו למדינת ישראל היא עצומה. זהו בדיוק כלי ישראלי מובהק כיוון שישראל מנחה את הלובי להפעיל את לחציו על המוסדות האמריקאים בתחום בה זה מועיל לה. הלובי היהודי בהחלט פועל לטעמי בניגוד לאינטרסים של ארה''ב כבר זמן רב, בעיקר בתחומי הסיוע הכספי המופרז והמופקע שניתנת לנו ע''י האמריקאים. סיוע זה נגזל ישירות מפיותיהם של עניי אמריקה וניתן למדינה אשר כבר לא נחשבת ל- ''מדינה מתפתחת'' אלא ''מפותחת''.

הלובי היהודי פעל ופועל בתחומים אשר לא אמורים להיות לו שום נגיעה בהם. אין להתפלא שעם כזו תעוזה, מתפתחת אנטישמיות בארה''ב. הנקודה היא שאם כבר מפעילים אותו בדרכים לא דרכים - אז לפחות למטרות הנכונות ולאינטרסים הנכונים. זה חשוב יותר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים