442929
הבעיה היא שרוב פרשני הכדורגל, גם אלו בעלי החזות המכובדת כביכול, נותנים לגיטימציה להתנהגות הברברית-ילדותית-מטומטמת-מגעילה-מקוממת של האוהדים (''זה חלק מהמשחק''). העונש שניתן לבית''ר (ארבעה משחקי רדיוס בפועל) נחשב לחמור, ולשמחתי הוא ימנע מאוהדים להכנס לאיצטדיון בו יערך משחק האליפות של בית''ר. ברם, התמונות הללו כ''כ מקוממות אותי שלדעתי אולי הגיע הזמן למשהו הרבה יותר קיצוני -
א. אני אוותר על פסילת האליפות, ואסתפק בהורדה משמעותית של נקודות בעונה הבאה.
ב. תאום עם אופ''א, אם הדבר אפשרי, שמשחקי הקבוצה באירופה יערכו גם הם ללא קהל.
ג. קנס משמעותי למועדון.

מעבר לכך, יש להסיר את הגדרות מכל מגרשי הכדורגל, להוציא את השוטרים מהאצטדיונים ולהטיל את כל האחריות על הקבוצות.

הגיע הזמן ש''עדר הפילים'' הזה יבין שהקפריזיות הילדותיות שלהם, ואני אומר את זה דווקא כאוהד כדורגל, הרבה פחות חשובות מחיי אדם, גם שלהם עצמם.
442931
טיעון סביר אחד בעד הגדרות (שקראתי אצל פרשן שלא נותן לגיטימציה להתנהגות של אוהדי בית"ר - יש לך דוגמאות לכאלו שכן?) הוא שבלעדיהן נשקפת סכנה גדול לקוונים (תאר לעצמך קוון שפוסל שער מכריע של בית"ר בטענת נבדל). האם אנחנו רוצים שהאחריות לשלומם תיפול על הקבוצות?
442959
נושא משרה כזו צריך להיות מחוייב בנשיאת נשק אישי (נגיד וולקן) בתפקיד.

בתור אחד שלא מבין למה מלכתחילה הם רודפים אחרי הכדור, הנה שני הסנט שלי :
אוהדים רוצים לפרוץ למגרש ולקחת פיסת דשא ? שיהנו, לא צריך גדרות ושהמועדון יחוייב בעלויות והנזקים. אוהדים עלולים להקדים את השעון בפריצה ? הפסד אוטומטי לפורצים (בכמות סבירה, אחרת סתם לעצור). מעבר לכך לא תזיק מיכלית קטנה עם זרנוק לפיזור הפגנות למקרה שצריך להגן על שופט או כוון (או סתם להרגיע את הקהל).
443025
זרנוק מים? במקרה של אוהדי בית"ר הייתי ממליצה להכניס ואליום למי השתייה באיצטדיון.
442933
ד. מאחר ו''הירידה לכר הדשא מהווה עבירה פלילית'' הייתי מצפה לשלל משפטים נגד אותו עדר פילים. יש הרבה תמונות מהארוע, כך שלא קשה לתפוס חלק מהעבריינים.
מהשב"כ? 442935
ממך אני מצפה להסביר שמה שטוב לאנרכיסטים שמפרקים מחסומים אמור להיות טוב גם עבור אוהדים שמפרקים גדרות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים