תגובה למאמר 44355
קראתי את המאמר בענין רב וברצוני לציין שתי הערות:
א) ממעט הבקיאות שיש לי ביהדות, מקובל שמי שחיבר את ספר יהושע הינו יהושע בן נון בעצמו. כך שההשוואה של המחבר לדמות בעלת אופי כמעט נאצי נובעת או מבורות או מהתעלמות טוטלית מהאנשים שמיצגים יותר מכל את הספר הזה שמתארים את יהושע בן נון כבן אדם רחמן יחסית למפלצת שתוארה במאמר.
ב) לאחר הבאת הקושיות על הכתוב בספר יהושע והבאת התאוריות המנסות להתרץ אותם, נשמטה תאוריה חשובה, כבדת משקל, שנותנת תשובות הגיוניות ומבוססות לכל הבעיות המובאות למעלה. מדובר בשחזור החדש של תקופת התנ"ך שנובע מהתאוריה השנויה במחלוקת של פרופסור עימנואל וליקובסקי (אם כי התאוריה עצמה די מוזרה בכל מה שמתיחס להשפעת הכוכבים צדק ונוגה על המתרחש בהסטוריה). בשחזור זה המובא במחקרו המקיף "AGES IN CHAOS" הוא מביא את כל הבעיות הנובעות מהשחזור הזה (כולל "תקופת החושך" ביוון שהיא מונח די בעייתי) ומזיז את כל התיארוך המצרי כ-‏500 שנה קדימה, ואת יציאת מצרים לסוף תקופת הממלכה התיכונה, ולפתע כל הבעיות -כולל אלו שנרשמו במאמר- יושבו. אני חושב שהשמטה זו היא חטא לאמת ודבר שראוי לשנותו.
תגובה למאמר 44404
אינני רואה מה הרלבנטיות לנושא המאמר אם יהושע בן נון עצמו כתב את ספרו. וכפי שציינתי במאמר דורות מאוחרים לא חשו בנוח עם המתואר בספר יהושע וניסו לתרץ את מעשיו בצורות שונות ( למשל שהוא שלח הזהרות שונות למלכי כנען לפני הפלישה וכו' , דברים שאין להם כל זכר בטקסט).
ואשר לתיאוריה של וליקובסקי , מאמר שלם שלי מוקדש לתיאוריה זאת בלבד:
מדענים מתנגשים
דיון 760
תגובה למאמר 418174
פרשנות מעניינת
תגובה למאמר 418181
תגובה יפה

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים