מועד ב'? 443686
בניגוד לחששות שהביעו כאן, אולמרט לא 'תקוע', לא בגללו ולא בגלל וינוגרד, וסוף סוף (?) צה"ל מקבל אישור להגיב לירי הקסאם.
רוני סופר מצפה מאולמרט להתייעץ עם כל העולם בסוף השבוע:
אולי זה יקרה ואולי לא. אני חושד שמועד ב' יחזור על מועד א' - תקיפות בעזה (אז בגלל חטיפת גלעד שליט, עכשיו בגלל הקסאם) שיעוררו תגובה מלבנון (האם צבא לבנון והכח הבין-לאומי יצליחו לעצור את חזבאללה?), כניסה חוזרת ללבנון לעוד מלחמת-אין-ברירה-בלי-לשקוע-בבוץ-הלבנוני, הפעם בניצוחו של רב אלוף אשכנזי, ולכן תכלול כוחות יבשה כבר מתחילת ה'מבצע'. חלק מהמסקנות יטופלו - חיילים יצוידו יותר טוב, והכוחות יהיו מתואמים יותר, אולי אפילו יזכרו להכניס אזרחים למקלטים ולדאוג להם לאספקה. הפעם המלחמה תיתקל בבעיה חדשה - כוחות זרים שבהם אסור לפגוע, אפילו לא 'בטעות' (בניגוד לאזרחים לבנונים). האם זה יהיה התירוץ של הסיבוב הבא?

סתם, המון ניחושים פרועים. אתם מוזמנים להצטרף לשרשור הזיות אפוקליפטיות. (ומי יהיה אמיץ דיו להשערות אופטימיות?)
מועד ב'? 443694
אני אהיה אופטימי:
מבליגים עוד קצת. מלחמת אזרחים מלאה פורצת ברצועה. היא גולשת לרפיח. המצרים נלחצים ומבצעים כמה פעולות מנע קטנות. תסיסה איסלמית במצרים גורמת שם לנסיון הפיכה, שנכשל אך בקושי. מצריים שולחת כוחות לרפיח בניגוד להסכמים על ישראל מתוך מטרה "מוצהרת" לייצב את המצב ברפיח. בנסיון דחוק של הרגע האחרון מנסה החמס לבצע פעולת התאבדות נגד כוחות ישראלים ליד הגבול עם רפיח. במהלך הפעולה הישראלים הורגים כמה חיילים מצרים. ישראל מתנצלת. מצרים, שמשטרה מעורער, מגיבה.
(טוב, אולי זה לא כל כך אופטימי).
לא כל כך אופטימי 443696
בינתיים הפסיקו להבליג, כך שהתרחיש הזה לא אפשרי כרגע. אתה חושב שהמצרים ישלחו כוחות לתוך עזה כדי להשתלט על מלחמת אזרחים? אפילו אם היא תגלוש לרפיח, נראה לי שהם יעדיפו 'להתנתק' מעזה ולסגור את המעבר.
אתה חוזה תגובה צבאית מצרית נגד ישראל? זה מאפיל לגמרי על עזה ולבנון. אתה חושב שהחמאס יכול להוביל לזה?
לא כל כך אופטימי 443697
אני חושב שהמשטר במצרים לא כל כך יציב, אבל אני לא איזה מנתח גאופוליטי דגול. זה רק תרגיל.
מועד ב'? 443717
אבל איפה סיפור האהבה? אי אפשר תסריט כזה בלי קצת רומנטיקה.
רומנטיקה? 443747
כל המאורעות הנ''ל עומדים ברקע מסע שורשים ברפיח של שמעון פרס, בחיפושיו אחר בית-סבתו.
רומנטיקה? 443750
*זה* רומנטיקה? איזה טיפוס ישנוני אתה. אלא אם כן הכוונה היא למצוא שם במחבוא את מכתבי האהבה שלה לאהובה הראשון, כשהחייל שמגלה אותם נדלק ללא תקנה על אחותו של המחבל שגרה בבית. לפחות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים