אני קונה כל בוקר בקבוק ליטר וחצי 44413
והוא מספיק לי לכל היום. אני מנסה לשכנע אנשים אחרים לעשות כן - זה יותר זול, ויותר יעיל. משום מה, הם לא רוצים. הם מעדיפים לבזבז כסף על פחיות ובקבוקים קטנים ממכונות.

מוזרים.
למה לא ליטר וחצי 44430
א. מסורבל - להיסחב כל היום עם 750 גרם נוספים (בממוצע בהנחה של התפלגות שתיה אחידה לאורך היום) בנפח של ליטר וחצי זה מסורבל ומעצבן.

ב. חם - קולה חמה? לא נראה לי.

ג. גזים - טילטולים לא עושים טוב למשקאות מוגזים. הדבר היחיד שמגעיל יותר מקולה חמה הוא קולה נטולת גזים (וקולה נטולת גזים וחמה היא בהחלט טוען סביר לתואר "שיא הגועל").

בקבוקי ליטר וחצי הם הפתרון ההגיוני למשרדים בעלי אמצעי קירור ולבתים פרטיים אך כמשקה מטלטל החסרונות עולים על היתרונות.
למה לא ליטר וחצי 44432
הידעת כי ישנם משקאות שאינם קולה, ואפילו יש כמה שאינם מוגזים? למה אתה מניח אוטומטית שכליל דיבר על קולה?
מוס קופץ בראש 44433
דובי, למה ישר באלימות? השור לא אמר שכליל דיבר על קולה. הוא השתמש בקולה בתור דוגמה. וחוצמזה, גם בקבוק מים מינרלים חמים זה לא שוס גדול...
למה לא ליטר וחצי 44470
לא היית מפקד בפלוגה שלי בטירונות?

ולעניין:
א. לא יחסית לשאר הציוד הלימודי שאני ממילא נסחב איתו.
ב. חם? לא בחורף, חביבי.
ג. אני לא אוהב גזים ממילא - אני שותה מיץ!

היתרונות, לעומת זאת:
1. זמינות.
2. מחיר.
3. איכות הסביבה.
ד. 44549
איחלתי לחייל הצלחה בהמשך שירותו.

ה. בברכה.

_____

אני מניח שאם אתה אוהב מיץ חם ונסחב עם תיק בכל מקרה, בקבוק של ליטר וחצי הוא אכן פתרון טוב.

אני אוהב קולה. והיא חייבת להיות קרה. מאוד (בעיקר בחורף שאז היא צריכה להיות קרה ביחס לטמפרטורת החדר שהיא נמוכה בלאו הכי). לכן אני נאלץ לשלם יותר על מנת לספק את הרגלי השתיה המוזרים שלי.

אגב, אני שונא פחיות, הן מוסיפות לקולה טעם מתכתי שאני לא אוהב. כנראה שאני די בודד בהעדפה הזו כיוון שהבקבוקים של 330 מ"ל שהיו משווקים פעם כבר אינם נמצאים על המדפים. בכל מקרה, לא בקבוקי הפלסטיק וכמובן שלא הפחיות מתחרות בבקבוקי הזכוכית מבחינת איכות הקולה וטעמה. גם מבחינת התרומה לאיכות הסביבה נראה לי שבקבוקי הזכוכית עדיפים על שיטות מחזור אחרות.
ד. 44559
אל תדאג - אתה לא לבד. בתקופת הספרייט שלי (שלא נרחיב עליה את הדיבור) שמתי לב להבדל העצום בטעם בין בקבוקי הפלסטיק לפחיות - מה שיש בקופסאות האלומיניום פשוט לא שתי.

כשמדובר בקולה, ההבדל מספיק קטן, לטעמי, בשביל לא לעשות את כל הדרך עד לקיוסק הקרוב (אם הוא במקרה פתוח. הם מתעקשים לסגור את כל ממכרי המזון הרבה לפני חצות - חוצפה!).

אבל עכשיו אני שותה קפה ממכונה. Can't be worse, ha?
ד. 44575
סליחה? כאדם ששתה רק קולה במשך 20 השנה האחרונות (ולא מתגאה בזה) ושמסוגל להבחין בין קולה בבקוק פלסטיק לקולה מפחית על פי הריח בלבד - אין בכלל ספק שקולה בפחית עדיפה עשרות מונים על האלטרטניבה מפלסטיק, ולו בשל הטמפרטורה הנמוכה יותר, ברוב המשמעותי של המקרים, של הנוזל בפחית.
ד?! 44790
ואם נקרר את בקבוק הפלסטיק לאותה טמפרטורה כמו הפחית - איזה תעדיף (ולמה)?
ומה עמדתך לגבי בקבוקי זכוכית (קרים יותר מלסטיק,iirc)?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים