''תשלומי העברה'' 44717
הרייטינג של משחקי המונדיאל באופן ממוצע למיטב זכרוני הוא לפחות 25% בממוצע ואחוזים גבוהים עוד יותר למשחקים שמעוררים עניין מיוחד. הכדורגל הוא המשחק העממי האהוד ביותר והקצפת היא שידורי המונדיאל שבמשך שנים רבות שודרו בערוץ 1. לשידור המשחקים בערוץ הלוויין יש משמעות אחת: אלה תשלומי העברה - מהעניים לעשירים שמנהלים את עסקי התקשורת.

לערוץ 1 הגובה אגרה ע"פ חוק אין הרבה מה להציע לקהל העממי. משודרות בו תוכניות תעודה טובות וגם התוכניות "מהיום למחר" ו"גלובוס" בראשות השלישיה, ויצטום את הלפרין את נהרי העושים בכלים מצומצמים עבודה טובה. אולם ספק אם הקהל העממי הממוצע נהנה מתוכניות אלה. המונדיאל, פעם בארבע שנים, היה בין הצ'ופרים המעטים שזכו להם משלמי אגרה אלו. עכשיו הם ישארו עם שידור אופרה מכיכר רבין, והמופע המייגע של יום העצמאות עם מני פאר ודומיו. אין תמורה לאגרה.
''תשלומי העברה'' 44721
התכנית היחידה, שאני צופה בה בערוץ 1, היא "אחים לנשק", שבשבוע שעבר הועלמה לטובת ארוע ספורטיבי כזה או אחר.
מאחר ומשחקים ספורטיבים מעוררים ענין רב, יש הגיון לשדר אותם בערוץ יעודי, שם מקומם.
''תשלומי העברה'' 44757
אם אני זוכר נכון מלבד דודו טופז שהגיע ל50 % ריטינג ביום שבו הוא הבטיח חייזרים רוב הזמן לרוב הארוצים אין גם את ה25 % הללו מה שאומר שיש מספיק אנשים שמלמים אגרה ולא מבינים למה אולם כאשר יש משחק טוב ואיכותי כמו אנגליה ברזיל או גרמניה איטליה הם מוכנים לוותר על הרבה בשביל לראות אותו, אז מבחינתי רצוי שיבטלו את האגרה אבל במידה ולא ויש 25% שמעוניינים לראות את הכדורגל ואפילו אם הם דומים לבבונים הרי שהערוץ הראשון חייב לקנות את הזכויות ולו בשביל להראות כי יש לו רייטינג פעם בשנה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים