44746
1)זו החלטה שערורייתית בעיניי. אני מאוד מקווה שהלוויין יפסידו מכל העסק.
מאה חמישים דולר זו חבילה יקרה מדי עבור רבים ממשקי הבית בישראל. במיוחד עבור חובבי הכדורגל. אני חושב שהלוויין לא ממש מכירים את החברה הישראלית. אם כי אפשר לסמוך עליהם שלפני כל החלטה שכזו הם ערכו סקר שוק.
בנוסף, עד כמה שאני מתמצא במספרים - ואם מישהו יודע אחרת, שיתקן אותי - מדובר רק על שלושים אחוז ממשקי הבית בישראל המחוברים ללוויין.
2)מתלוננים שהמונדיאל משתלט על הערוץ הראשון. הבעיה היא שאין על מה להשתלט. לערוץ הראשון אין צופים. אז מהיכן מגיעים אותם אלו הזועקים בשם הערוץ הראשון? מה גם שעם קצת מעוף תמיד אפשר להעביר את המשחקים לערוץ שלושים ושלוש.
3) וזו הערה בעיקר לליאור - הידיעה היא לא רק ידיעה ספורטיבית, אלא ידיעה כלכלית ותקשורתית.
Pay Per View זו נוסחה חדשה בארץ.
30 אחוז? היו מתים 44752
ללווין מחוברים כנראה קצת יותר ממאתים אלף בתי אב. אם נצא מנקודת הנחה שבמדינה יש בערך מיליון וחצי בתי אב (נדמה לי שפעם זכרתי מספר יותר מדיוק), אז ללוויין לא מחוברים אפילו 15 אחוז מבתי האב בישראל.
מה שכן, וזה באמת פן שעד כה לא התייחסו אליו כאן ממש, אם אכן יועבר המונדיאל באופן בלעדי, בצורה כזאת או אחרת, רק למנויי הלוויין, ייתכן שזה יהיה אותו "מאסט" אחריו תרים קברניטי הלווין מיום היווסדו, שיהווה את התשובה הניצחת לעליונות המוחלטת של הכבלים. עליונות שכרגע לא נראה שיש ללוויין תשובה כלפיה. זכורות לי ההערכות מן העיתונות על פיהן רק בכדי להתחיל להרוויח, על הלוויין להגיע לכמות פחות או יותר כפולה של לקוחות (יותר מ400 אלף) מכפי שיש בידיו כעת.
מספרים מדויקים 45351
היום מתפרסמים ב"הארץ" מספרים מדוייקים, ועל פיהם ללוויין מחוברים כ250 אלף בתי אב, מתוך כמיליון וחצי בתי אב במדינה (עפ"י חישוב של 4 נפשות ל"בית אב"). כלומר ללוויין מחוברת קצת יותר משישית מן האוכלוסיה המחוברת לטלוויזיה רב ערוצית כלשהי. (או קצת פחות משישית מן האוכלוסיה כולה).
בעיה 45383
אם כך, למה הם מתכוונים לגבות תשלום עבור השידורים האלה? הרבה יותר חכם מצידם היה לספוג את העלות, ולהגדיל בהרבה את מס' המנויים.

אנשים כמוני היו שוקלים בחיוב את המעבר ל yes, אבל הרתיעה שלי מ ppv מונעת ממני לעשות זאת.
בעיה 45390
לו אני חברת הלוויין, הייתי מציע את המונדיאל חינם למיץטרפים עכשיו. נדמה לי שזה מה שהם עשו בזמנו עם הפורנו.
בעיה 45493
עד כמה שאני זוכר, מה שעשו בזמנו בלוויין היה להציע למצטרפים את כל הערוצים (כולל הפורנו) למשך חודשיים, במחיר החבילה הבסיסית.
שוב, אם אכן בסופו של דבר, שידורי המונדיאל יהיו באופן בלעדי וסופי של הלוויין, ברור שהם יוכלו "לשחק" איתם בכל מיני אופנים, כולל הצעתם במחיר מוזל למצטרפים חדשים. מן הבחינה הזאת, ולאור מצבה הבהחלט לא קל של החברה, נדמה לי שבלעדיות על שידורי המונדיאל, שווה להם כמעט כל מחיר. בהחלט לא מן הנמנע שבניתוח לאחור של שוק התקשורת, 5 שנים מהיום, יאוזכרו שידורי המונדיאל הבלעדיים כאבן דרך בשוק התקשורת הישראלית.
(אם כי, וללא קשר ממשי למה שנכתב עד כה, אלא יותר בתור צרכן מודאג, 150 דולר תמורת החבילה, נראה לי מחיר מעט מופרז).
בעיה 45538
כמו הפסטיגל - אף אחד לא קונה במחיר מלא. הם יתחילו להציע כל מיני מבצעים, מבצעים בשיתוף חברות אחרות, מבצעי היכרות - 150 דולר זה מחיר התחלתי שעליו אפשר לתת "הנחות מדהימות" ויגרמו לעיסקה גרועה להראות כמו פנטזיה רטובה.
מה?! 45555
אף אחד לא קונה כרטיסים לפסטיגל במחיר מלא?!
שוב דפקו אותי.
בעיה 45540
כיום מדברים על מחיר של 60 דולר, לאחר התלונות על הצעת המחיר המקורית.
killer app 44784
במחשבים יש מושג בשם "קילר אפ" (יעני, אפליקציה קטלנית). המושג מתייחס למשחק שהוא כל-כך מדהים, שהוא גורם לאנשים לשדרג את המחשב שלהם, או לרכוש קונסולה חדשה, רק בגללו. בימיו הראשונים של הפי.סי. ג'וניור, הוא יצא פחות או יותר ביחד עם King's Quest (הראשון, כמובן). מבדיקת הנתונים, מסתבר שכמעט כל מי שקנה את המחשב, קנה את המשחק.

יתכן שהלווין מקווים (ובצדק) שהמונדיאל יהיה הקילר אפ שלהם - אם אנשים מוכנים להוציא אלפי דולרים כדי לנסוע לחו"ל וללוות את הקבוצה שלהם, הם יסכימו לשלם מאה וחמישים דולר (פלוס התקנה) כדי לעבור ללווין ולצפות במונדיאל. אל תמעיט בנחישותם של מעריצי ספורט. יש בזה צד מאוד חיובי - מרגע שללווין יהיה נתח שוק רציני, תתחיל תחרות אמיתית. שלא לדבר על הנתונים הדמוגרפיים שיווצרו ללווין: חצי טכנופילים שעברו ללווין רק בשביל החידוש הטכנולוגי, וחלק חוליגני-כדורגל, שעברו ללווין בשביל המונדיאל. יהיה מעניין לראות איך הם יתסדרו עם זה.
killer app 44788
אל תשכח את אלה שעברו ללוויין לא בגלל הטכנולוגיה ולא בגלל הספורט אלא סתם כי הם רוצים לראות טלוויזיה יותר טובה ממה שהכבלים מספקים. ערוצי הסרטים של הלוויין עולים לאין ערוך על אלה שבכבלים, וערוץ +YES משדר תוכן משובח שאינו נופל ברמתו מזה של Channel Four הבריטי. העולם, לעומת זאת, שותק כהרגלו או מקסימום מעביר ליצפאן (רק בכבלים!) כדי לצחוק קצת על צרות של אחרים.
killer app 44797
יש לי בעיה עם העובדה שיס החליטו ש"בריזה" זה "טלוויזיה ישראלית אמיתית". לגבי השאר - אני לא בטוח שערוצי הסרטים של יס טובים יותר מערוצי הסרטים (סינמה) של הכבלים. מצד שני - אני לא צופה גם בסינמה, ולא הייתי צופה ביס, אז זה לא משנה. את דבריך באשר ליס+ אני אקבל משום שאין לי שום דרך או כוונה להשוות.
בכל מקרה, אתה נשמע כמו פרסומת, וזה גם קצת מטריד. מילא היית אומר שעזבת את הכבלים בגלל שלא היית מוכן להיות לקוח של מונופול מתעלל שכזה, אבל להגיד שזה בגלל התכנים? אה...
killer app 44799
אני מוכן להעמיד את טענתי לגבי ערוצי הסרטים למבחן האדם הסביר (ע''י הבאת דוגמאות מייצגות) אם תסביר לי מה כל כך מטריד בכך שאני ''נשמע כמו פרסומת''. אני הרי לא כותב את הדברים מתוך אינטרס סמוי כלשהו. אני סתם לקוח מרוצה, ואני לא מבין מה רע בזה שכותבים גם דברים טובים ולא רק קיטורים ותלונות.
killer app 44850
לא מתאים לך להיות לקוח מרוצה. זה מרגיש יותר מידי כאילו יותר משאתה מרוצה מיס - אתה מרוצה שאתה דופק את הכבלים.
killer app 44883
"זה מרגיש יותר מדי"??
killer app 44942
נכון, זה בהיבריש, אבל בסביבה שלי, לפחות, הביטוי הזה כל-כך מקובל שהוא כבר לא מפריע לי.
הבבונים עולים כיתה 44791
רק לפני יומיים היינו סתם פרימאטים, והנה עכשיו אנחנו כבר חוליגני כדורגל. הללויה.
הבבונים עולים כיתה 44796
הנה אני יושב ומתלבט לי כיצד לאזן בין דעותי האמיתיות על אוהדי כדורגל לבין חיבתי הידועה לפרימאטים - ואתה בא והורס לי את הכל?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים