מה עם טורקיה? 44769
לא שאני מתכוון לצפות במשחקים (אולי משחק הגמר) אבל בממיר האנלוגי המעפאן שלי יש 2 או 3 תחנות טורקיות, 2 גרמניות 3 צרפתיות, ו 3 רוסיות, 2 ערוצי ספורט זרים ועוד כמה ערוצים רלוונטיים שבטח שכחתי.
אתם רוצים לומר לי שאף אחד מהערוצים הללו לא מתכנן לשדר את המשחקים?
מה עם טורקיה? 44772
אולי כן, אבל למיטב הבנתי (ע''פ הסכמים בין רשתות השידור) הם יחסמו בזמן שידור המשחקים.

אולי אם יש לך צלחת שמאפשרת לך לקלוט את טורקיה באופן עצמאי...
מה עם טורקיה? 44773
למה אין לי לוין כזה ?
מה עם טורקיה? 44775
אני חושב שאני אתחיל להתעניין באופציה הזו. צלחת לוין פרטית על הגג שקולטת באופן עצמאי את התחנות שאני רוצה לקלוט.
אתה מכיר איזה האקר טוב של ערוצים מקודדים?
מה עם טורקיה? 44780
אתה בטוח שערוצים ממלכתיים (משהו כמו "הערוץ הראשון" של טורקיה) מוצפנים? אם הם רק מקודדים, ולא מוצפנים, לא צריך האקר. רק מתקין צלחות מקצועי.
המגוחך הוא... 44802
המגוחך הוא שצלחת לווין חזקה מאוד, שתאפשר לראות בנחת גם את תחנות השידור האמריקאיות ולא רק את הערוץ התוקרי עולות רק כ 1800 ש"ח... פחות מ 8 חודשי לווין/כבלים.

בנוסף, זה לא ברור כלל וכלל שהערוצים הזרים ייחסמו. זה נידון בבית המשפט בעבר ולא הוחלט לחסום את השידור כבקשת המבקשים באותו תיק...
המגוחך הוא... 44803
ההשוואה לא במקום. התשלום ללוויין או לכבלים הוא עבור התוכן ולא עבור התשתית מחוץ לבית שניתנת בחינם. גם לאחר שתתקין צלחת לוויין פרטית ב-‏1,800 ש"ח תצטרך לשלם לספק כלשהו סכום כסף מסוים כל חודש עבור תוכן איכותי (בהנחה שאתה אזרח שומר חוק) או שתקלוט רק תחנות לוויין חופשיות ותקבל למעשה מוצר נחות בהרבה מזה שמספקים הכבלים ו-yes.
העניין הוא שהמוצר אינו נחות 44809
עמית,
צא ולמד, מיהי התחנה האיכותית ביותר בטלוויזיה? ערוץ 2.
מיהי התחנה הניצפת ביותר? ערוץ 2. היכן ישנן גם סדרות ותוכניות איכותיות? בערוץ 1 (משחקי כדורגל, אולימפיאדה, מכבי ת"א, סימפסון, אחים לנשק ועוד.)

שידורי התחנות המשודרות באוויר בארה"ב הינן בדיוק באותו אופן איכותיות מהכבלים בדרך כלל.

הרי לך מוצר חופשי שאיננו נחות כלל וכלל.
העניין הוא שהמוצר אינו נחות 44811
"צא ולמד, מיהי התחנה האיכותית ביותר בטלוויזיה? ערוץ 2."
חשבתי שטעם וריח זה עניין סובייקטיבי. לא?
העניין הוא שהמוצר אינו נחות 44827
ערן,
רק להבהרה.

יש לי 4 ! טלוויזיות בבית. אני רואה בערך שעה בחודש. הידע שלי הוא מקולות הרקע של צופים אחרים בבית.

יחד עם זאת, אין ספק שבכל המונחים ערוץ 2 הוא התחנה הבכירה הניצפת וקובעת הסטנדרטים בטלוויזיה.
תטל''א 44831
העניין הוא שהמוצר אינו נחות 44813
באוויר בארה"ב (ומן-הסתם גם בטריטוריות אמריקאיות ובמחנות צבא אמריקאיים), אבל איך אפשר לקלוט את 3+3 הרשתות בישראל?
העניין הוא שהמוצר אינו נחות 44815
מר כהן היקר,

ראשית, אני חולק על קביעתך שערוץ 2 הוא "התחנה האיכותית ביותר בטלוויזיה". הייתי אפילו כותב שאתה נשמע כמו פרסומת לערוץ 2 וזה מטריד מאד, אבל את זה נשאיר לדובי לעשות. :)

שנית, האם לדעתך עדיף אוסף של ערוצי לוויין חופשיים - אפילו מארה"ב - על פני חבילות הערוצים שמציעות חברות הכבלים וחברת yes? אנא קזז את ערוצים 1 ו-‏2 אל מחוץ למשוואה שכן הם נמצאים בשני צדדיה. ממה שזכור לי מתקופות בהן שהיתי בארה"ב, הערוצים החופשיים היו הערוצים המשמימים יחסית של הרשתות הגדולות (ABC, NBC, FOX ו-CBS), טלוויזיה חינוכית (PBS) ועוד כמה ערוצים עוד פחות מעניינים המשדרים בעיקר סינדיקציות של תוכניות עבר. לא נראה לי שיש מה להשוות חבילה עלובה כזו עם מה שמציעות חברות הכבלים, שלא לדבר על yes.
העניין הוא שהמוצר אינו נחות 44822
אסף,

PBS איננו טלויזיה חינוכית אלא "הרשת הציבורית" והיא רחוקה מלהיות משמימה. זהו ארגון שבו חברות מאות תחנות מקומיות המקבלות את מימונן מכספי תרומות הצופים, מחסות חברות וממענקים ממשלתיים ההולכים ומתדלדתים עקב לחצי הגופים השמרנים בקונגרס. (למשל, בגלל שהם הכזו לשדר תוכנית על יצירותיו של רוברט מייפלת'ורפ)

בין תוכניות האיכות שהפיקו התחנות אפשר למנות את רחוב סומום, סדרות דוקומנטריות כמו זו על הג'אז או הרוק-נ-רול, סדרות היסטוריות על מלחמת האזרחים או ניו יורק, סדרות על אומנות וטבע ועוד .אחת מספינות הדגל של הרשת הוא מגזין החדשות היומי אשר בניגוד לשיטחיות הערוצים הרגילים מסקר לעומק נושאים ומשמש תחנת חובה לכל פוליטיקאי [ישראלי] המכבד את עצמו .הרבה מסדרות הדרמה האנגליות הופקו בשיתוף ומימון של התחנות היותר עשירות (בוסטון, ניו יורק).

בקיצור, כל מה שערוץ 1 היה אמור להיות.

אגב, לרשת הטלויזיה הציבורית יש מקבילה איכותית ברדיו NPR. אני ממליץ לבקר באתרים שלהם ולהקשיב לתוכניות שהם מציעים.
העניין הוא שהמוצר אינו נחות 44829
תודה על ההסבר. הבהרה קטנה מצידי: התואר "משמימות" הוצמד בהודעתי לארבע הרשתות הגדולות ולא ל-PBS.

לא שזה יעזור לך שם מעבר לים, אבל אני יכול להמליץ על רצועה חדשה של סרטים תיעודיים יוצאי דופן המשודרים בערוץ יס+ במשך כל ימי השבוע בשעה 20:35. מדובר בסרטים בריטיים מצוינים העוסקים בנושאים קשים שאינם זוכים לטיפול טלוויזיוני לעתים קרובות. בין השאר יש שם תוכניות על אנשים עם בעיות הקשורות למראם החיצוני והדרכים שלהם להתמודד עם הבעיה, אנשים עם בעיות מורכבות של זהות מינית, ניתוחים פלסטיים והמשמעויות הפסיכולוגיות והפיזיולוגיות שלהם, אנשים במדינות מערביות המייבאים לעצמם כלות ממדינות מזרח אירופאיות, שיטות נסיוניות לשיקום פושעים מועדים, וכו'. מדובר בסרטי תעודה קשים לצפייה ולא מומלצים לילדים אך מרתקים מאד.
זכות הציבור 44860
הה, הסדרה של PBS על מלחמת האזרחים... היא שודרה בארץ פעם, והייתה ממש מופתית. כלומר, כנער לא יכולתי לשפוט עד כמה היא היתה מעמיקה, אבל היא היתה ממש, ממש מרתקת, וגם טלוויזיונית להפליא (אפילו שהתמונות היו רק רצפים של תמונות סטילס במונוכרום, וקצת ראשים מדברים של היסטוריונים).

ו-NPR זכור לי כאחד התענוגות הגדולים שיש לארה"ב להציע למי שמטייל הרבה שעות במכונית. ובלי פרסומות.
מרתקת? מופתית? לא הייתי אומר 44877
ציינת כבר את המכשלה העיקרית בסדרה - התמונות היו רק רצפים של שקופיות שחור-לבן שהמצלמה סוקרת באיטיות. בהתאמה מתפתח תסריט הסדרה בזחלנות איומה, כמותה לא נודע עד שעלו לאוויר שידורי הנשיונל ג'יאוגרפיק, על תכניות החמש מילים לדקה הטיפוסיות לו.

זו סדרה מוצלחת לראות תוך כדי ארוחת ערב, כיוון שניתן להתרכז בצלחת מבלי לפספס משהו מהתמליל. באותה מידה ניתן לקרוא ספר, לשחק סנייק, או (אם רשיונך בתוקף) לנהוג באיילון תוך כדי צפייה. בטכניון מומלץ לצפות בה בקצב מיקי מאוס.
מרתקת? מופתית? לא הייתי אומר 44968
נו, כן... כשחושבים על זה, ראיתי את זה בנערותי, ולמושג ''זמן'' היתה אז משמעות אחרת...
אם כן, סדרה מצויינת לנערים ולפנסיונרים.
אני עדיין חושב שרצפי התמונות שחור-לבן היו אפקטיביים ביותר, בצירוף למוזיקה ולקריינות, ולי לפחות הם נתנו מין תחושה של ''סרט'' של ממש. אבל אין לי נימוקים אינטליגנטיים יותר מזה.
מישהו מחפש נושא לתזה? 44970
לפני כמה ימים יצא לי לראות חלק משידור חוזר של פרק בסדרה ''האיש השווה מיליונים'', סדרה שמאד נהניתי לצפות בה בילדותי. להפתעתי הסתבר שמדובר באוסף סצינות איטיות עד כדי שיעמום (ואני לא מתכוון לקטעי ההילוך האיטי של אתם-יודעים-מה) מהסוג שכנראה חלף מהעולם. ברוב הסדרות של היום יש תפקיד עלילתי ברור לכל רפליקה ולכל שיעול של שחקן משנה, וזה יוצר תזזיתיות ומן הסתם משפיע על נפשו הרכה של הנוער באופנים שרק בעתיד נגלה את משמעותם.
גסיסתו של קול המוסיקה vs. NPR 45164
כמו שכתבתי למעלה, מודל הרשת הציבורית האמריקאית, מבחינת היעוד, (הדגשה על איכות, נגישות ופתיחות לאוכלוסיות שמחוץ לערים הגדולות, התאמה תוכניתית לקהיליות האורבניות והלא אורבניות בהן יש תחנות) אך לא כ"כ מבחינת אופי המימון( אחוזים נכבדים מהמימון בא מתרומות מאזינים, שידורי חסות וחלק ממשלתי הולך וקטן)

לכן, לדעתי, הכתבה המצורפת צריכה להעציב לא רק אותם מאזינים קבועים אלא גם משוחרי רדיו בכלל.

ממש לא רק שידורים חופשיים 44828
אם תרצה תוכל לפצוח בתחביב חדש ומלהיב: מיירט תישדורות לווין.

כך תוכל לזכות לראות כתבות גולמיות ישירות מאפגניסטאן כולל תמונות שלעולם לא תראה בטלוויזיה (קשות מידי לצפייה), תמיד תוכל להצטרף למתקני מפצחי קידודים אילו ואחרים, ובקיצור תוכל להיות מה שהיו פעם חובבי הרדיו.

דרך אגב העולם שייפתח בפניך שם הוא כה רב, ש 24 שעות ביממה לא יספיקו...
ממש לא רק שידורים חופשיים 44832
מאה אחוז, רק שזה לא יהיה חוקי. זו הסיבה שציינתי בהודעה המקורית "בהנחה שאתה אזרח שומר חוק". ברור שלמי שלא מתכוון לשלם עבור התוכן שלו אלא להשיגו בדרכים פירטיות אין דבר טוב יותר מצלחת לוויין פרטית וגדולה על הגג. היום יש גם צלחות שניתן לסובב ב-‏360 מעלות ישר מהסלון באמצעות שלט רחוק, כך שבהינתן כוונון מתאים (ו"פתרון" נושאי קידוד והצפנה למיניהם) אין כמעט שום לוויין שהצלחות האלה לא מסוגלות לקלוט.
ממש לא רק שידורים חופשיים 44834
לא יודע מה איתך, אבל מומלץ בחום לכל בעלי הבתים הפרטיים, ולבתים משותפים עם וועד בית חזק...

חוץ מזה ברור שרק צלחות של 360 מעלוץ עם סיבוב ונעילה על לווינים מתוכנתת...
ממש לא רק שידורים חופשיים 44851
שאני אבין, אתה הרגע המלצת לאנשים לבצע עבירה על החוק? שאני אספר לך מה המדיניות של האייל בנוגע להצהרות כאלה?
תפסיק להתחסד. 44856
מה ההתחסדות שקפצה עליך?
העיקר להגיד משהו?

בפועל עשרות אלפים מתקינים צלחות. תחת כל גג רענן...
תפסיק להתחסד. 44943
א. לא קפצה. אם תבדוק את ההתבטאויות שלי באייל, תגלה שאני באופן די קיצוני כנגד עבירה על החוק בלי קשר לכמה עושים את זה (ראה למשל דיונים בנוגע לצריבת דיסקים או קבצי MP3).

ב. בפועל, אלפי מכוניות נגנבות מידי שנה בישראל. אם היית ממליץ לאנשים לגנוב מכוניות, כי זה נוח וזול, הייתי מדווח עליך למשטרה.

בקיצור, תתנצל וזהו.
תפסיק להתחסד. 44964
מותר לכל *אחד* להתקין צלחת לוין. לגנוב מכונית זה אסור.
גם לקנות צורב מותר.

בקיצור, אתה מתחסד.
למד לקרוא. 44973
בתגובה הזו: תגובה 44834

תחת הכותרת "ממש לא רק שידורים חופשיים", המלצת על התקנת צלחות לווין.
למד את החוק 44976
האם יש משהו לא חוקי בהתקנת צלחת לוויין?
למד את החוק 44982
כשהיא מיועדת "לא רק לשידורים חופשיים"?
למד את החוק 44986
כן, גם כשהיא מיועדת לא רק לשידורים חופשיים.
למד את החוק 44989
הירגע - ה"אלמוני" האהבל רגיל להטיף לאחרים בתחומים, בהם אין לו, בעצם, שום מושג בעצמו. מדוע, בעצם, חושב אתה, כי מסתתר הוא מאחורי אלמוניותו? על-מנת שלא להיחשף בקלון-בורותו...
למד את החוק 44997
בדירה שאני שוכר יש חיבור לכבלים (אנלוגי). לא יודע איך זה - פשוט יש (כנראה היה לדייר קודם ושכחו לנתק). האם זה חוקי להתחבר אליהם? כל שעלי לעשות הוא לחבר את הטלוויזיה לשקע האנטנה בקיר. אשתי לא מרשה לי להתחבר, היא טוענת שזו גנבה. לכן אני קולט כרגע רק את ערוצים 1 ו2 עם אנטנה פנימית.
האם אתה יודע מה החוק בענין?
למד את החוק 44998
תתחבר כשהיא לא בבית ותתנתק כשאתה שומע אותה בדלת
למד את החוק 45001
אם אני זוכר נכון, יש ערוצים בכבלים שאפשר לקלוט בכל דירה עם תשתית, גם בלי לשלם וללא ממיר. המבחר די שרירותי - ערוץ 1, 3, הטורקיות כמדומני, ועוד כמה. לקלוט אותם ללא ממיר וללא תשלום זה, חוקי. נדמה לי.
למד את החוק 45002
ראשית, על מנת להיות בסדר באמת ולא לעמוד בפני ויכוחים מיותרים עם חברת הכבלים בעתיד ודרישה לפרוע את השידורים, מבלי להיקלע לוויכוח אם ראית עם אנטנה פנימית או לא, נא הודע לכבלים על המצב, וציין את רצונך להתחבר או להתנתק.

שנית,
אינני חושב שבשום אופן ניתן להכליל עולה כזאת כנופלת לגדר הקודקס הפלילי של סעיף גניבה, אבל ללא ספק עילה לתביעה אזרחית יש כאן.
(לכן, שנית, הודע לכבלים על המצב הקיים).
תוספת ללמד את החוק 45006
אין גם שום צורך שתתענה עם אנטנה פנימית.
במסגרת מחוייבותה החוקית של חברת הכבלים שלך, היא חייבת לספק לך דרך אותו השקע הרגיל של הכבלים, במקרה ולא בחרת להיות מנוי של הכבלים את שידורי ערוץ 1,2,33,23.
כך שלאחר הניתוק הינך יכול ללא חשש להתחבר ולצפות בערוצים שיוותרו פתוחים.
תוספת ללמד את החוק 45176
שי,

המידע שסיפקת, שאחר הניתוק מחברת הכבלים עדיין הצרכן לשעבר זכאי לראות את הערוצים הציבוריים שציינת, חדש לי. כשאתה כותב שאפשר להתחבר ללא חשש ולצפות בערוצים אלה למה בדיוק כוונתך? האם החוק מתיר לי לפתוח את תיבת החיבור על דעת עצמי ולהתחבר. האם אני צריך לדרוש מחברת הכבלים לעשות זאת? מה בדיוק צריך לעשות?
תוספת ללמד את החוק 45180
חברת הכבלים מחוייבת לחבר את הלקוח המתנתק לתשתית הקיימת בביתו (או בבניין) כדי שיוכל לקלוט את הערוצים הציבוריים.
במידה שהיא לא עושה זאת ומשאירה אותו מחובר לתשתית שלה, הוא רשאי להשתמש בתשתית הזו כדי לקלוט את הערוצים הללו (בחברות כבלים שנוהגות לקודד את השידורים שלהן הערוצים הללו חופשיים). במידה שהיא מנתקת אותו מהתשתית שלה ומשאירה אותו מנותק מאנטנת הבניין (מצב די נדיר) היא נתונה לתביעה מצד הלקוח (או כל מי שגר בדירה המנותקת). ומנסיוני (כטכנאי שירות בערוצי זהב לשעבר) היא תשתדל להמנע ממצבים כאלו.
תוספת ללמד את החוק 45334
שמעון היקר שלום,

צר לי על התשובה המעט מאוחרת, לא יצא לי לטייל במחוזות האייל יום ומחצה...

ובכן, על פי תנאי הזכיון ובמסגרת ההתחייבויות שנטלו על עצמן חברות הכבלים, משהותקנה מערכת כבלים

מנותקת האנטנה המרכזית אותה מחוייב קבלן הבניין להתקין.

בתמורה לניתוק אנטנה מרכזית זו, חברות הכבלים מחוייבות על פי החוק לאפשר לכל דייר לצפות בשידורים שהוזכרו דרך השקע אותו היתקינו בבית הלקוח.

אין צורך לבצע פעולה זו באופן עצמאי, משום שחברות הכבלים מחוייבות לאפשר צפיה כאמור, והן אכן מאפשרות אותה.

כך לדוגמא הינך יכול להיות מנוי על הכבלים, לבקש ניתוק או הקפאה, לראות את השידורים החופשיים שהוזכרו, וכל עת שהינך חוזר להיות מנוי משלם, לראות גם את שאר השידורים.
למד את החוק 45034
אתה אמור לפנות לחברת הכבלים ולבקש מהם לנתק אותך מהכבלים ולחבר אותך חזרה לאנטנה המרכזית של הבניין. עד השם יעשו את זה אתה רשאי על פי חוק להיות מחובר לשקע האנטנה ולצפות בערוצים שניתן לקלוט באמצעות אנטנה (1,2, לבנון וירדן).
בא לשכונה בחור חדש 45028
אחרי האנטי מחיקון
ואחרי הכבלים הפירטים
תמחור של תוכן במחירים לא ריאלים יביא לשכונה גיבורים חדשים
לויני גרילה (בטח ימצאו לזה שם מוצלח יותר)
ולחוק היה תמיד כאן קרקע מאוד רעועה

חולה אהבה משיכון ל'
בא לשכונה בחור חדש 45089
הכבלים הפיראטיים דווקא קדמו לכבלים החוקיים. הכבלים החוקיים באו למלא את הואקום שנוצר ע"י הדרישה לערוצים נוספים - וזו אחת הסיבות שהייתה להם חדירה של 90 ומשהו אחוזים באזורים שבהם הם פרשו תשתית. הכבלים הפיראטיים, בכל מקרה, כמעט ונמחקו בעקבות כניסתם.
להשוות "תמחור תוכן במחירים לא ריאלים" עם המחיקון זה עלבון גס. המחיקון נוצר כדי ליצור סוציאליזם מעושה ושיוויון מזוייף (ומיותר), בעוד שתמחור תוכן הוא חלק מהתחרות החופשית ההגיונית ביותר. לציבור יש זכות מלאה להצביע ברגליים. אם בעלי הזכויות יגלו שהיחידים שמשלמים להם הם בתי קפה ופאבים, ושאנשים צופים במשחקים שם, הם בהחלט עשויים להבין את הרמז, ולהוריד את המחירים. הכוח בידיים של הצרכנים.
בא לשכונה בחור חדש 45109
1)טוב הדוגמאות נופלות
2)הנקודה אם לנסות ולנסח אותה מחדש
שהביקוש כאן (בגלל המנטליות) לא ינותב למרד צרכנים אלא יפתר בקומבינות ברמת ועד הבית,או שאנשים יחרקו שינים וישלמו.
בא לשכונה בחור חדש 45140
אז זהו, שהקומבינות הללו הן פשע. אולי באמת הגיע הזמן למנטליות חדשה.
למד הגדרות 45335
ובכן דובי אל תמהר לכנות בשם פשע.

פשע הוא קטיגוריה אחת בחוק הפלילי.

גניבה דרך אגב, אינה פשע. היא מעשה פלילי, אך לא ברמת פשע.

עוון.
בא לשכונה בחור חדש 45200
בעייה אפשרית: כשאתה שוכר סרט וידאו, כתוב עליו שאסור לך לעשות בו שימוש מסחרי. סביר שגם תוכן pay per view יוגבל כך. וסביר שבתי קפה שמראים אותו לקהל צמא (ולא לקפה) בהחלט עושים בו שימוש מסחרי. אני לא אתפלא אם גם היום בתי-קפה שמראים ספורט מן הכבלים נמצאים על סף החוקיות, וזה פשוט לא יותר מדי משנה לאף אחד. במצב בו יהיה הרבה כסף על הכף, זה יתחיל לשנות.
בא לשכונה בחור חדש 45211
זה נראה לי קצת מוזר להניח שחברות הכבלים/לווין לא יודעות שכאשר הן מתקינות מפענחים בבתי-קפה אזי השידורים מועברים לקהל. כאילו, הם "לא שמו לב" שהם התקינו את זה במקום ציבורי? האם סביר להניח שאותן חברות מניחות שההתקנה היא "לשימוש אישי" בלבד?
בא לשכונה בחור חדש 45281
"אני לא אתפלא אם גם היום בתי-קפה שמראים ספורט מן הכבלים נמצאים על סף החוקיות, וזה פשוט לא יותר מדי משנה לאף אחד. במצב בו יהיה הרבה כסף על הכף, זה יתחיל לשנות." (סוף תגובתי הקודמת).

קרי: הניחוש שלי הוא שהיום פשוט חברות הכבלים "מוותרות להם", כי זה לא ממש משנה לאף אחד (נו, אז משה מרח' ביאליק מסרב להתחבר לכבלים למרות שהוא חולה על המונדיאל, והוא מתבסס על הבאר השכונתי. כל שאר חמישים המשפחות בשכונה ממילא מחוברות לכבלים. בשביל זה להסתבך בבעיות תדמית?). כשיהיה מדובר על Pay per view (כמו, למעשה, סרטי וידאו), אז בתי הקפה יגזלו פרנסה נטו וישירות מחברות הכבלים; אז כבר יתחילו לצוץ המגבלות.
בקפה, נאספו בנות הרבה 45284
אני שב וחולק עליך, ואני אנסה לברר אצל בעליו של בית המרזח השכונתי. מלכתחילה השימוש של בעלי אותם מקומות בכבלים/לווין הוא לשימוש מסחרי ולא לשימוש פרטי (הם אמנם לא גובים כסף על הצפייה אבל הם משתמשים בשידורים כדי למוך אליהם לקוחות) ואני מניח למשל שבעל העסק מנכה את עלות החיבור מהמע"מ‏1 שהוא משלם. הניחוש שלי, כיוון שזה לא דבר חדש, הוא שההסכם עם לקוח מוסדי שונה מההסכם עם לקוח פרטי. אני גם סומך על עורכי הדין שידעו לחזות את אפשרות ה- PPV והדבר מעוגן בהסכם בין בעל העסק לבין חברת הכבלים/לווין. כמובן, שבמסגרת אווירת ה"סמוך" הישראלית, יתכן ולא כך היא.

רציתי לכתוב מע"ם, אבל זה משום מה לא נראה לי טבעי. למה?
בקפה, נאספו בנות הרבה 45297
אם אתה צודק, הרי אני חוזר בי מכל השטויות שכתבתי.
מצד שני, אם זה ככה אז במקרה של PPV יוכלו חברות הכבלים בכלל לא להרשות לבית המרזח לשלם, או לחילופין לדרוש סכום אסטרונומי שימנע זאת ממנו, ואז... מה היתה השאלה? אני כבר לא זוכר מה היה הטיעון שהצית את כל התת-דיון הזה.
בקפה, נאספו בנות הרבה 45434
תשמע, אני קצת מופתע, אבל מסתבר שהחוזה מול חברות הכבלים/לווין הוא אחיד. את התשלום עבור השמעת מוזיקה מכל מדיה משלם בעל העסק ישירות לאקו"ם ולארגונים אחרים. כשהעלתי בפני הבעלים את שאלת הPPV (האם הוא למשל יכול להקרין סרט בהזמנה אישית) אז הוא אמר שכנראה שלא. בקיצור, אני שב ומתפלא על חברות הכבלים/לווין שאינן מציעות חבילות כאלו לבעלי עסקים - נראה לי שזה יכול להיות אטרקטיבי.
בקפה, נאספו בנות הרבה 45322
לי מע''ם נראה נורמלי כמו מכ''ם וכמו סג''ם.
לפי הדר' אבשלום קור, יש להשתמש באות סופית כאשר מבטאים את ראשי התיבות כפי שכתוב, (ראה הדוגמאות לעיל) ובאות רגילה כאשר מבטאים את המילים במלואן. (ק''מ, מו''מ כ''כ וכו')
ירדן ניר צודק בגדול! 45336
השידורים אינם ניתנים גם היום לצפייה ציבורית ולרווחים בין אם ישירים ובין אם עקיפים על ידי צד ג' כלשהו.

המוסיקה המושמעת בבית הקפה עולה לבעל בית הקפה כמה אלפי ש"ח לשנה (משהו קרוב ל 20,000 ש"ח).

אילו הם תמלוגים לאקו"ם. היו רבים שכבר הרגישו את נחת זרועה של אקו"ם. הסיבה הינה ברורה: המוסיקה משמשת לעשיית רווחים, והיא מחוייבת בתמלוגים.

קל מאוד להשיג אכיפה ופיצויים נגד בעל עסק, השגת הראיות קלה, והמזומן בקופה קל מאוד לעיקול...

סביר מאוד, שכאשר ימכרו את הקרב "טייסון נגד הקראטה"
ב 80$ לקרב, נראה אם הם יאפשרו "מופעי אמפי" של טלוויזיה אחת וכל השכונה צופה חינם...

זה יהיה ללא ספק פלא!
אקום 45362
האם בעל בית עסק שמשמיע מוזיקה דרך ה'נט גם צריך לשלם כסף לאקום?

ואם כן האם יש הבדל עם זו תחנה ארצית רדיו וואלה או תחנה מחו"ל?
אקו''ם 45366
בארה''ב, הרבה תחנות רדיו באינטרנט נסגרו לאחרונה בדיוק בגלל עניין התמלוגים. עד כמה שאני זוכר, החוק המחייב תשלומים נכנס לתוקף רק עתה והרבה תחנות, אפילו כאלה ששייכות לרשתות של תחנות רדיו, נאלצו להפסיק לשדר ברשת בגלל התמלוגים. נושא זה אגב שייך ישירות לפירסומת - עליה בתשלום התמלוגים יכולה לגרור ירידה בהכנסות מפירסומת.
בוודאי ובוודאי 45367
אם הינך פותח לך תחנת רדיו אינטרנטית ומשמיע להנאתך ומען האנושות או לכל מטרה נעלה אחרת את מבחר שירים ערוכים לטעמך, הינך עובר על החוק הפלילי, וכן עוול, עוולה אזרחית ולפיכך צפוי לתביעת פיצויים אזרחית.

יותר מכך, המחוקק אף החמיר וקבע כי התובע אף אינו צריך להוכיח כי גרמת לו לנזק, בגין כל הפרה, ניתן לתבוע 20,000 ש"ח **ללא כל צורך בהוכחת נזק**.

רק למען ההבהרה, אם השמעת 10 שירים, ניתן לתבוע על 200,000 ש"ח ללא כל צורך בהוכחת נזק...

אבל, תמיד אתה יכול להשמיע מבחר שירים של אומנים שימסרו בידך כתבי הרשאה מתאימים. (להקות צעירות, אומנים מתחילים וכו')
עקום 45453
כן. לא חשוב מקור ההשמעה (רדיו, טייפ, דיסק או חיבור רשת) אלא התוכן המושמע. אם, לעומת זאת, אתה משמיע רק מוזיקה קלאסית ישנה דיה (דהיינו, שכבר אין עליה זכויות יוצרים), אתה פטור מתשלום.

סביר שיש זכויות יוצרים על *ההקלטה*, אבל נראה לי - או ליתר דיוק, אני חושב שנראה להם, לאקו"ם - קצת מסובך להוכיח שהשמעת הקלטה של בירנבויים, משנות השמונים, ולא של טוסקניני, משנות העשרים.

למעשה, אני חושב שהם אפילו לא ינסו לבדוק שכל המוזיקה הקלאסית שאתה משמיע היא אכן ללא זכויות יוצרים (כלומר ישנה מספיק).
בקפה, נאספו בנות הרבה 45339
אל תגיד ''בית מרזח'' לידו או שהוא ירביץ לך.
ליד מי? 45378
ליד בעל בית המרזח 45401
למה? 45402
זה בית המרזח של הסבא של ביאליק? 45417
לא 45429
אל תיפגע מערן 45454
הוא פשוט עסוק עכשיו, IT'S A RUSHTIME אתה יודע.
למה? 45669
כי רק חנונים עם עיגולדים אומרים "בית מרזח". אתה משתייך לאחת הקטגוריות האלו במקרה?
למה? 45683
בשנים האחרונות החנונים עברו למשקפיים יותר ויותר מאורכים (אליפסות לפני כמה שנים ועכשיו הם מסתובבים עם מסגרות פלסטיק מלבניות צבעוניות מחרידות) אז די כבר עם הביטוי הזה (עיגולדים).
לשתיהן כמובן! 45690
האמת שאני בשלב האליפסות כרגע, כמו שציין בחן דורון יערי, אני מתכנן לעבור למלבניות צבעוניות בקרוב.
לשתיהן כמובן! 45692
גם אני תקוע עם האליפסיות ומחפש כבר כמה חודשים אלטרנטיבה שתהיה קצת מקורית, לא מגוכחת תקבל אישור מאשתי ותעלה פחות מ 800 ש"ח. מה אני אגיד לך, החיים קשים.
בא לשכונה בחור חדש 45680
החיבור של בית קפה/קיוסק/פאב לכבלים בא במסגרת מינוי אחר שעולה יותר מהחיבור הרגיל ומעניק לבעליו את הזכות לעשות שימוש מסחרי בו (או שלפחות ככה זה היה כשעבדתי בערוצי זהב לפני כמה שנים ארוכות) ולכן הוא חוקי.
לא מדובר ביוזמות פרטיות אלא תוצאה של מאמצי שיווק לא מבוטלים מטעם חברות הכבלים (אחרי שהגיעו ל 80% מבתי האב באמצע שנות ה 90 הם היו חייבים למוא מקום אחר להתרחב אליו).
לא רק אתה חשבת על זה 44781
הנסיון הראשון של הכבלים (והלווין) לגבות תשלום בעבור שידורי ספורט בדידים היה לפני כמה חודשים עם משחקי הליגה האנגלית (10 שקלים למשחק). בנוסף לכך שהניסוי נחל כישלון חרוץ, והצופים הרוויחו עוד כמה חודשי חינם בערוץ 5 פלוס (שהשבוע, אם אני לא טועה, אמור להתחיל לגבות כסף בעבור שידוריו) התברר גם שאותם משחקים ממש משודרים בחינם למנויי הכבלים בערוץ ירדן2. וכך באורח פלא בכל פעם שושדרו משחקים בתשלום שהועברו גם בערוץ הירדני, השתבשה לפתע קליטתו של הערוץ. בפעם הראשונה הכבלים עוד הסבירו שזאת תקלה מיקרית. בפעמים הבאות, עם כל הכבוד לאצבעו של אלוהים, הם כבר נאלצו להודות, בחצי פה, שהם אכן משבשים במכוון(!) את שידורי הערוץ הירדני. פעולה שהיא כמובן בניגוד מוחלט לחוק.
אני כבר מפנה את תשומת הלב ל 44830
אני כבר מפנה את תשומת הלב לאפשרות של תביעה ייצוגית...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים