עם הרבה קשר ליציאה מג'נין ול.. 44903
הרבה קשר ליציאה מג'נין, הרבה קשר לאוסלו, הרבה קשר לפרס, הרבה קשר לעובדה שאין מחסלים את עראפת, עם הרבה מאוד קשר לפושעי אוסלו שעדיין מסתובבים חופשי!
עם הרבה קשר ליציאה מג'נין ול.. 44951
הרבה קשר לכניסה לג'נין, הרבה קשר לאי מילוי הסכם אוסלו ע''י שני הצדדים (לא, לא ''הם התחילו'', האחריות די נופלת באופן שווה, ומשחקי ההשוואות מי אשם יותר הם די חסרי טעם), בלי הרבה קשר לשק החבטות הנוח ששרון הציב לבוחריו על מנת שלא יפגע בעצמו (למרות שהוא מבצע את מדיניותו של שרון ולא להיפך), הרבה מאוד קשר לחיסולים הנקודתיים להחריד בהם צה''ל ''שוכח'' מטענים במקומות הלא נכונים כאילו היה אירגון טירור מתלמד, עם הרבה מאוד קשר לסהרוריים אשר הציונות לא הספיקה להם והם פעלו להריסתה ע''י הנסיון ליישם את החלום המשיחי של א''י השלמה ובעצם בפועל להקים מדינה דו-לאומית שחלק נכבד מתושביה הוא חסר אזרחות והרוב היהודי מפוקפק במקרה הטוב.
גם אותם חולמים בהקיץ מסתובבים חופשי (אך במציאות חלומם הופך לבלהות של כולנו), ולדעתי (בניגוד לחברנו שי שנוטה לראות בעין לא יפה את חופש ההחלטה של עם במדינה דמוקרטית) אני נוטה לשמוח על כך שהם מסתובבים חופשי ומנסים להגשים את חלומם ואני אף מוכן להלחם למען זכותם זאת(כל עוד זה נעשה באופן דמוקרטי כמובן), דבר שאני בעצם עושה בפועל כאשר אני משרת במילואים בצד השני של הקו הירוק.
עם הרבה קשר ליציאה מג'נין ול.. 44979
בקרוב ניישם כאן את התורה האמריקנית מאפגניסטאן.
זה יהיה כמובן בפקודת ארה''ב, הישראלים הם ככל הנראה עדיין שבויי שטיפת המוח השמאלנית.

נקווה שבתורה שנלמד שמהאמריקנים, לא נשכח את הפרק ''כיצד מדכאים נכון מרידה בכלא''

אולי נרחיב את הפרק לעוד כמה יישומים אצלנו.
עם הרבה קשר ליציאה מג'נין ול.. 45067
"שטיפת מח שמאלנית".....

יש לבטא את המילה "שמאללללנית" עם הרבה ארס, והמשקיענים שבינכם יכולים אף להוסיף פרצוף המביע סלידה זו או אחרת (חישבו שאתם מקללים את החותנת, זה יכול לעזור לשפר את הדיוק בהגיה).

נו באמת, כמה קל להידבק לאמיתות אבסולוטיות ולאמר שאלו שרואים את המציאות באופן שונה ממך הם, לא פחות ולא יותר, קורבנות אומללים לשטיפת מח. הרי לא קיימת אפשרות של טעות בפרספקטיבה האנושית. כמובן שגם לא ניתן להעלות על הדעת שהצד הימני, הקרוב יותר למושגים משיחיים/דתיים/לאומניים הוא הקורבן לסוג מסויים של שטיפת מוח.

השמאל הזהיר (בין השאר) שחלום ארץ ישראל השלמה הוא בעצם מפעל שיכולות להיות לו רק שתי תוצאות :
1) מדינה דו לאומית בלי רוב יהודי בארץ ישראל (או רוב מפוקפק במקרה הטוב)
2) חיסול/גירוש המוני של האוכלוסיה המצויה מעבר לקו הירוק.

כמובן שניתן לאמר שאחת מאפשרויות אלו הן שיא הציונות ולאמר שדרך המחשבה המזהיר מפניהן מושטט על שתיפת מח שמאלנית/לאפלאפית/אליטיסטית/אשכנטיסטית/ג'ובניקית/חננית של שומעי ג'ון לנון שכל רצונם בחיים הוא לשמוע נורית גלרון, לצעוק שהם רוצים שינוי עם אביב גפן, להדליק נרות בכיכר ולחבק עצים באשר הם עצים.

כמובן שניתן לאמר זאת (ועוד דברים מופרכים רבים אין ספור) אך לא בביקורת רצינית כלפי הטענות עסקינן אלא רק בניסיון דמגוגי להצדיק את עמדת הכותב ע"י שימוש בסטראוטיפים מטופשים ולא רציניים.

אין חיה כזאת שטיפת מח שמאלנית, אין חיה כזאת שטיפת מח ימנית, ישנו ויכוח. הויכוח הוא לגטימי. הויכוח הוא על אופי הציונות והוא במסגרתה של הציונות. הנסיון לדה-לגיטימציה של צד אחד כאילו הוא אנטיציוני הוא מגוכח במקרה הטוב, מעצבן במקרה הרע. ההודעה האחרונה יותר נוטה למקרה הראשון.

הדבר המצחיק ביותר בהודעה האחרונה הוא הנסיון לבקש מאיתנו הישראלים לאמץ את ההתנהגות האמריקנית כאילו היא המודל להתנהגות משוללת שטיפות מוח. האם מישהו מכם רואה את האמריקנים, לאור ההתפתחויות האחרונות וההיסטוריה שלהם, ככאלו שלא יכולים להעביר לנו מספר קורסים מזורזים בשטיפת מוח של ציבור ?

נ.ב.
GOD BLESS AMERICA

עם הרבה קשר ליציאה מג'נין ול.. 45138
ההאשמה שלך, כאילו צה"ל התכוון להרוג את חמשת הילדים, היא די דוחה, במיוחד מכיוון שאין לך כל הוכחה. ע"פ צה"ל, המטען שהונח במקום אמור להיות מופעל מרחוק, רק כשחיילים בתצפית רואים את המטרות נכנסות לטווח. ע"פ אותו תחקיר, המטען התפוצץ בטעות כאשר הילדים טלטלו אותו. פאשלה מחרידה, אמנם, אבל פאשלה. איזו סיבה יש לכל הדרגים שהיו צריכים לאשר את הפעולה רק כדי להרוג ילדים חפים מפשע?

אף אחד לא "שכח" וגם לא שכח שום דבר בשום מקום.
עם הרבה קשר ליציאה מג'נין ול.. 45247
לא טענתי שצה"ל התכוון להרוג את הילדים. צריך להיות אדם הנוטה להאמין לתאוריות קונספירציה הזויות על מנת להאמין שיש מחליטי החלטות בצבא הגנה לישראל המעוניינים בהרג ילדים.
אמרתי את המשפט הבא:
"הרבה מאוד קשר לחיסולים הנקודתיים להחריד בהם צה"ל "שוכח" מטענים במקומות הלא נכונים כאילו היה אירגון טירור מתלמד".

אני מודע לאופנים השונים בהם ניתן להבין משפט זה, לכן אחדד את כוונתי.

הגרשיים לצידי המילה שוכח אומנם מסמנים שצה"ל לא באמת שוכח את המטענים אך אין כוונתי הייתה שצה"ל שם את המטען למטרות הרג ילדים במזיד. אני מסכים שהיה הרבה יותר מתאים במקרה זה לשים את הגרשיים בצידי המילה "נקודתיים" כדי שכוונתי תהיה ברורה יותר.

כדבריך מדובר בפאשלה, הנובעת מכשל מודעיני או אחר, אך אסור שלצבא מסודר תהיה "הפריבלגיה" לטעויות שכאלה בהן הוא מניח מטען (מטען !!!!! מטען הוא נשק בעל קונוטציות טרוריסטיות מובהקות) ללא ידיעה מוחלטת ויכולת לבקרה במי המטען יפגע. צה"ל הוא לא אירגון טירור ואסור לו להרשות לעצמו פאשלות של ארגוני טירור מתלמדים.

צבא אשר טוען לפעולה ממוקדת כנגד אדם מסויים, עליו לשים את הכוונת על אותו אדם ולדאוג שהוא הורג את האדם המבוקש. אם בפעולה נרחבת עסקינן, כמו ההתקפות של ארה"ב באפגניסטן, לפעמים אין מנוס בהרג חפים מפשע בשל היקף ההתקפה ומגבלות הדיוק של הטכנולוגיה, אך אז אין הפעולה מוגדרת כחיסול ממוקד אלא כ-CAMPAIGN כנגד מדינה ותשתיותיה. כאשר צה"ל משאיר בשטח פצצות מתקתקות או נשלטות מרחוק ומטען זה הורג חפים מפשע (דבר סביר בהחלט) צה"ל מתנהג או לפחות מצטייר כארגון טירור לכל דבר, ובשל שצה"ל (בצדק) טוען שהוא לא התכוון להרג הילדים הוא אף מצטייר כארגון טירור לא מקצועי במיוחד והנזק הוא כפול ומכופל.

מצטער אם לא הובנתי כהלכה בפעם הראשונה.

מעבר לאי ההבנה הנ"ל קיים הדיון בנושא הקשר בין חיסולים נקודתיים (גם אם הם מוצדקים מדוייקים ומוצלחים) לבין הדרדרות (בניגוד לכוונת החיסולים) במצב הביטחון האישי של אזרחי ישראל בשל תגובת ארגוני הטרור, או במילים אחרות : האם כל חיסול מוצדק הוא גם חיסול חכם אשר תורם לאינטרס הישראלי.

הנק' האחרונה היא בעייתית יותר אני יודע, אך אני נוטה לחשוב שהחיסולים הנקודתיים הם ברובם לא תורמים לאינטרס הישראלי ואף מזיקים לו. על כך כמובן שניתן להתוכח (על מה לא? :-) )

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים