הדיון סביב שיריו של ברנר משעשע 451300
הדיון התחיל בתגובה האיילית הרגילה לשירה שמתפרסת פה- "למה זה בכלל שיר? מה הופך שיר לשיר?". הדיון התחיל אי אז בשנת 2003 בערך, אוטלי לפני אולי אחרי.
תגובתו של ברנר הפתיעה. הוא התלהם והגן על שיריו בחירוף נפש, דבר שהלהיט את האיילים הותיקים, שלא היו מוכנים לתגובה מסוג זה.
אני זוכר שבדיונים אחרים סביב שירים או מאמרים העדיפו בד"כ המחברים להגיב לביקורות עליהם בתיבה החומה של המערכת. התיבה הזו מכובדת יותר ומורמת מעם ותגובה כזו יכולה למנוע דיוני רפש ומלחמות בוץ וירטואליות. ברנר, שכנראה לא היה מודע לאפשרות זו, או שלא חש שעליו, כמחבר השירים, להתגונן בצורה שונה מזו שהוא מתגונן, כנראה, באכסניות אחרות, הגיב כאחד האיילים, כאייל מן השורה ולא כמי שסביב כתיבתו נסוב הויכוח.

התגוננות מסוג זה בהכרח סימנה אותו כליצן- וחבל. אין ספק שאינו שייך למיטיבי הלכת או לבעלי האירוניה הדקה והיכולת להבליג אבל יש משהו בכך שבאייל ישנה אווירה מסוימת ותחושת סולידריות- בעיקר בין איילים ותיקים בעלי שמות קבועים אך גם בין איילים אלמוניים.

אגב, מה דעתכם על פתיחת מדור באייל תחת השם "קבר האייל האלמוני"?

לדעתי השרשור הזה מוסיף המון חן לאתר. זהו חן זול אבל נסתפק בזה. אני קורא מעל בימה זו לאלי אשד לכתוב על זה באתרו או לכתוב מאמר באייל על אופי השתלשלות העניינים. זה הרי מה שהוא יודע לעשות, זו המומחיות שלו.
הדיון סביב שיריו של ברנר משעשע 451307
"אגב, מה דעתכם על פתיחת מדור באייל תחת השם "קבר האייל האלמוני"?"

מה זה? (דעתי שלילית, ונדמה לי שלו הבנתי מה זה צריך להביע, היא היתה שלילית עוד יותר)
הדיון סביב שיריו של ברנר משעשע 451308
זו פארפראזה על קבר החייל האלמוני. לשם ירוכזו, למשל, תגובות נבחרות של אלמונים או תגובות של קבועים שהחליטו ברגע מסוים משום מה להיות אלמונים ועוד.

למה דעתך שלילי מר אלמוני?
הדיון סביב שיריו של ברנר משעשע 451321
המערכת לא רוצה לעודד את תופעת האלמוניות (ובצדק).
הדיון סביב שיריו של ברנר משעשע 451324
האייל השולי, אם היית קורא את תגובותיי ביתר רצינות או קורא אותן, או לחלופין היית ניחן בדקות אבחנה מעט מעל הממוצע, היית מבין שמי שהפך לליצן - שאינו מבין הומור דק מן הדק, כלומר הומור "אכסנייתי" האופייני ליניב ברנר - זה הרוב הרועש כאן שניגש כגוף אחד, להגיף את מפר הסדר הבלתי מנומס והבלתי מרוסן שאינו בקי בנימוסי החדר ו"בהומור הפרטי" שלו, כלומר אותי, והתגלה כעדר שימפנזים, שהאופן היחיד בו הוא יכול להגיב הוא בהשמצות, ירידה נמוך וכולי, ולפיכך שלל התגובות הכעוסות.
לא מהיום אני כאן. אני קורא באתר הזה זמן רב.

אבל דבר אחד אני זוכר, את הפעם הראשונה שנכנסתי לכאן, לפני שנה בערך, וקראתי את תגובות הקוראים. הבחנתי בדמות מסוימת שעוררה בי רוגז. דמות שכל דבר כמעט שיצא מפיה היה מחוצף, דמגוגי, מלעיג, ומכעיס.
מי זה "האייל האלמוני" הזה? שאלתי. ולמה הוא כל כך מעצבן.

אוקי, תפסתי את העניין די מהר.
הדיון סביב שיריו של ברנר משעשע 451326
אז זהו - שזאת עיקר טענתי למר ברנר‏1: שהוא לא טרח להכין שיעורי בית, ללמוד להיכן הוא נכנס, מהי תרבות (או חוסר תרבות) הדיון כאן, ואיזה נהרות כבר חצינו‏2, ובכל זאת פתח בהטלת רפש לכל הכוונים.

__
1 שהרי בשירה אינני מבין מעבר לקביעה הבנאלית מצא/לא מצא חן בעיני.
2 אפילו לפרסום הפרטים הביוגרפיים שלו (שיש להניח ש*הוא* זה שהעביר אותם למערכת שתפרסם בדף הכותב שלו) הוא התייחס כאל פעולת בילוש וחדירה לצנעת הפרט.
הדיון סביב שיריו של ברנר משעשע 451334
דורון, תסלח לי, אבל לא קראתי את כל התגובה שלך. אני מבטיח לקרוא גם את מה שמתחת לקו בשעת כושר.

אני אגיב רק על הפיסקה הראשונה. כבר כתבתי: לא פעם ראשונה שאני נכנס לכאן ולא עשירית.

אוקי, שכנעת אותי, אני אקרא גם את מה שמתחת לקו:)
שוב אתה טועה ומטעה. לא זכרתי בכלל שרשומים פרטים עליי, באותו רגע בו הגבתי. כנראה ששכחתי, נו, עברו כמה חודשים מאז התבקשתי למסור מעט פרטים אישיים. טלי ביקשה ממני לספר לה קצת על עצמי. אגב, אם זה היה תלוי בי, לא הייתי יוזם צעד כזה.

מכייוון שלא זכרתי שמסרתי פרטים אישיים, היה נראה לי מוזר ומפתיע שאחד הקוראים כאן טוען שאני סטודנט לפילוסופיה ומעוות שיר אחר שלי שלא פורסם כאן, ולכן ה"בילוש" כהגדרתך.
הדיון סביב שיריו של ברנר משעשע 451337
האבחנה הזאת בין אחד שהוא "סטודנט לפילוסופיה" לבין מי שכבר סיים לימודי פילוסופיה, היא באמת כל כך עקרונית בעיניך? (חזרת לנקודה הזאת כבר כמה פעמים, כאילו שזה איזה עיוות נורא של הביוגרפיה שלך, כאילו שמישהו העליל עליך שלמדת/שאתה לומד סריגת כיפות, ולא פילוסופיה)
הדיון סביב שיריו של ברנר משעשע 451339
אתה עושה את זה בכוונה? זה לא היה העניין, תקרא שוב.
הדיון סביב שיריו של ברנר משעשע 451341
לא הבנתי אבל עזוב, לא חשוב, נחיה גם בלי זה.

(למרבה המזל כאן לא האוניברסיטה, שאותה עברתי כבר מזמן, כאן לא צריך להגיש עבודות ואין מה לומר לי ''תקרא שוב''. רוצה - מסביר, לא רוצה - בלי טובות)
הדיון סביב שיריו של ברנר משעשע 451432
"אוקי, שכנעת אותי, אני אקרא גם את מה שמתחת לקו" - וואו. באנגלית קוראים לזה magnanimity. יש לך את זה בדליים. בשמו של דורון ובשמה של האנושות, תודה, תודה לך על שטרחת לקרוא את הכל לפני שענית.
הדיון סביב שיריו של ברנר משעשע 451440
דורפל, סוף-סוף אתה קולט אותי.
הדיון סביב שיריו של ברנר משעשע 451419
אולי יש לכותב של תגובה 106632 זכויות יוצרים.
הדיון סביב שיריו של ברנר משעשע 451695
מוזר מאוד. מעולם לא נתקלתי בתגובה הזו, הרעיון צץ במהלך כתיבת התגובה ליניב ברנר. לא גנבתי!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים