קרל סאגאן ועמנואל וליקובסקי 45512
האסטרונום המפורסם קרל סאגאן היה האיש שהאמין במציאות חיים בחלל ובאפשרות לתקשר איתם , ובאפשרות להפוך את ונוס לעולם נושא חיים על ידי משלוח אצות כחולות לשם ( שיכניסו חמצן לאטמוספירה הונוסית ). טענות אלה הפכו אותו עם כל פירסומו למעין איש שוליים בממסד המדעי0 אשר רבים מאנשיו גם קינאו בפירסומו ובפופולאריות יוצאת הדופן לגבי מדען שלה זכה בציבור הרחב . סאגאן היה למרות זאת , וכנראה גם בגלל זאת, המבקר החריף והעיקש ביותר של מדענים שונים בשוליים. הוא היה האויב הראשי של אנשים כמו פון דניקן שטענו שחיזרים ביקרו את כדור הארץ בעבר הרחוק, בעצם העובדה שהוא הטריח את עצמו להתעמת עם טענות כאלה . וזאת למרות שלאמיתו של דבר הוא עצמו לא שלל כלל על הסף את הטענות האלו ( רק את "ההוכחות " שהוצעו עבורן) ופירסם אותם בדפוס כמה שנים לפני פון דניקן עצמו .
הוא היה המדען הראשון שהטריח את עצמו לפרסם התקפה מפורטת על טענותיו של וליקובסקי אחת לאחת.התקפה זאת הופיעה בעברית בספרו של סאגאן "מוחו של ברוקה " ובמגזין "פנטסיה ה2000 "
ומשם היא הועלתה באתר המצויין "הידען".
סגאן נגד וליקובסקי :חלק א'
חלק ב'
יש לציין שבהתקפה זאת יש כמה בעיות שעמדו עליהן כמה אנשים שאינם תומכים של וליקובסקי כלל וכלל בכמה מהקישורים האחרים שהובאו במאמר זה . ולמעשה בניגוד למה שניתן לחשוב אין בה "חיסול סופי " של וליקובסקי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים