אני חושב שזו יוזמה מבורכת! 455662
אני תושב אירופה ורציתי לאמר שזה יוזמה מפורטת ולהלן ההסברים:

א. יוזמה זו מבורכת מפני שישראל מיישרת סופית קו עם מדינות המערב אלייה היא תמיד רצתה ועדיין רוצה להדמות.

ב. שבירת המונופול של השליטה הדתית לאומנית קרי חרדית בכספי המדינה וחלוקתם למוסדות שווה בשווה ומתן כסף לנזקקים ולהביא מחדש את המושג מעמד הביניים לתת לו את רוב הכוח.

ג. שינוי מערכת החינוך למערכת פלורליסטית שתתן לתלמיד מהגן ועד סיום התיכון את הפאן של ביקורתיות וספקנות(לסגור את מפעל התוכים המצטטים בעיקר ממגזרים דתיים או מגזרים סגורים).

ד. שיעורים במעורבות חברתית, ואזרחות (טובה). לא יזיקו התמקדות בעתידנות תוך כדי שיהיה לתלמיד אופציה לגדול באיזה נתיב שהוא בוחר שמערכת כזו יכולה להציע. (וכמובן שהמדע הוא הנשק נטוב ביותר כנגד הדת).

ה. הפיכת השפה האנגלית לשפה ראשונה בישראל היא תהיה כלי שמחבר אולי סופית את הדו קיום ואת הרב גוניות החברתית בישראל, ולעומתה עברית וערבית כשפות משניות. יתרונתיה של הפיכה זאת תהיה בזה שהמדינת ישראל תסגור את הפער העצום בקוגניציה וביכולות ההכרה ורמיסת הבורות בקרב הילד הישראלי הממוצע.

ו. ביטול המושג צבא העם. לישראל אין שום אוייבים מבחוץ ישראל זקוקה לבטחון לאומי לפני שהיא צריכה בטחון ממה שמגדירים כביכול "מדינות אויב" יש סבירות גבוהה שאם ישראל תשנה את הצבא ה"עם" לצבא מקצועי הקנדידטים יצטרכו ללכת לאקדמיה צבאית ולהכשיר את עצמם למשימות שהם הכי טובים בה. מהלך זה יסנן מועמדים בעלי כשרון אפסי שרובם ממלאים היום את חיילות צה"ל.

ז. לקדם את זכויות בע"ח שישראל לא תצטרך להיות בית לאנשים שפוגעים בזכויות אדם, בזכויות בע"ח ושתהיה אור בהגנת הסביבה ע"י הסבת מפעלים מזהמים וניסיון לצמצם אותם כפי שישראל חתמה על הסכם קיוטו.

ח. כמובן שוויון הזכויות והחובות בלי דת גזע ומין כל בן אדם שמאמין שיש לו מה לתת בין אם הוא (נוצרי, יהודי, מוסלמי) מוזמן לעבור מבחני התאמה במשרד הקליטה ולהקלט כחלק מחברה מודרנית, לסלול לנוער את הדרך לאקדמיה או להתמקצעות במקום לשלוח אותם לשירות חובה שהוא יוצא לאוויר בגיל 21 הוא כבר ב 3 שנים מפגר אוטומטית אחרי אוכלוסיית העולם המערבי.

הלוואי ונתבדה לראות את היוזמה הזאת צוברת תאוצה מה שאני דיי חושב שהוא אשלייה מפני שרוב תושבי המדינה לא יסכימו אם זה..
ונהפוך הוא יקראו לי ולכם בוגדים

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים