פריצת דרך אפשרית 455971
המציאות כוללת גם את העובדות הבאות: דרומה מישראל ומרצועת עזה משתרע שטח בן 60 אלף קמ"ר, שמיושב בדלילות רבה. שטח זה גדול פי 9
משטחי הגדה ועזה יחד, ופי 200 משטח רצועת עזה בלבד.

העברת חלק מסוים - בסדר גודל של מאות קמ"ר - משטחי סיני המדבריים לידי הפלשתינים תאפשר להם מידה של גמישות ביחס לשטחי הגדה. למצרים הענקית היא לא תזיק במיוחד, ויינתנו לה תמריצים כספיים ואחרים, נחוצים ביותר במצבה הנוכחי, בתמורה לוויתור.

אני לא רואה דרך אחרת להגיע להסדר.
פריצת דרך אפשרית 456011
יפה שתפסת את העניין. אין דרך אחרת, וגם דרך זאת לא תגיע להסדר. כי הם לא מעוניינים בהסדר.

הבעייה איננה צפיפות אוכלוסין. הולנד הרבה יותר צפופה מעזה. הבעייה היא שכופרים במוחמד נמצאים בדאר אל אסלאם.
פריצת דרך אפשרית 456013
יש שטח די ריק בירדן, במיצרים, בסעודיה. אנחנו טובים לנדב אחרים כי יש שטח די ריק גם בנגב. אנחנו ניקח את גוש עציון, אריאל, בית אל וכו' וניתן להם לגור במידבר סיני. כמה אנחנו נחמדים! בסה"כ טנחנו די נדיבים בזה שלא מציעים להם לגור בסהרה. חילוף הוגן, לא?
פריצת דרך אפשרית 456048
לא סהרה סהרורי
פריצת דרך אפשרית 456050
למה לא? אנחנו טובים בלהציע פתרונות על חשבון אחרים.
פריצת דרך אפשרית 456057
מה אתה משוגע, שמדינות ערביות יוותרו על שטח?? ברור שעדיף לפנות כמה עשרות אלפי יהודים.
פריצת דרך אפשרית 456060
כנראה שאני משוגע.להזכירך, הסכסוך על ארץ ישראל הוא בינינו לבין הפלסטינאים, לא בינינו לבין המיצרים. יש הרבה שטחים ריקים בעולם; למה שלא נתבע מאוסטרליה שתושיב את הפלסטינאים באמצע המידבר? אגב, גם אצלנו יש שטחים ריקים בנגב, למה המתנחלים לא התיישבו בהם מראש?
פריצת דרך אפשרית 456064
"להזכירך, הסכסוך על ארץ ישראל הוא בינינו לבין הפלסטינאים, לא בינינו לבין המיצרים."

דבר שאתה בוודאי יודע, אך אולי יש מקום להזכיר אותו: לגבי ישראלים רבים (וקרוב לוודאי שגם לגבי אירופאים ואמריקאים רבים) - "כל הערבים אותו דבר", והפלסתינאים בכללם. כמו שכל בני הגזעים המונגוליים הם "אותו דבר" - סינים מכל המקורות האתניים בסין העצומה, יפאנים, קוריאנים, תאילנדים ומי לא - כולם "נראים אותו דבר", ויש שקוראים לכולם - "סינים" - כך גם ההתייחסות לערבים. אנשים הרואים כך את "כל הערבים" כולל הפלסטינאים, מתרגזים עוד יותר מזה ש"יש להם 23 מדינות, אז הם מוכרחים דווקא את המדינה הקטנה שלנו?", וקשה לדעת אילו טיעונים להביא בפניהם כנגד. יש לך טיעונים טובים וחזקים לעניין זה?
פריצת דרך אפשרית 456066
בלי לנקוט עמדה מסויימת בדיון, האם קיימת סולידריות פאן אסייתית (אסיה של המזרח הרחוק לצורך העניין) הכוללת בתוכה קוריאנים, תאילנדים, סינים ויפנים אשר מייחדת אי אלו אינטרסים משותפים של קבוצה זו מאינטרסים החיצוניים לקבוצה?
הקץ לסכינאות (ולמזלגיות) 456080
ודאי.
הסולידריות של אוחזי הצ'ופ סטיקס.
פריצת דרך אפשרית 456081
לא חסר סיבות להתרגזות. הקטגוריזציה היא דרך ידועה להתחמק מעבודת הראש. הסכנה הצהובה, הסכנה המוסלמית, הסכנה היהודית...
מה שטוב שאיננו מבחינים שאנחנו חלק מה''סכנות''.
פריצת דרך אפשרית 456128
ויש גם אדמות על הירח, אבל מה הקשר. הסיבה שמציעים לבצע חילופי שטחים היא כדי לא לנשל עשרות ומאות אלפי אנשים מבתיהם. זה עניין מספיק כבד מבחינה מוסרית וכלכלית כדי שהוא יגבר על כל מיני נימוקי גנון בסגנון שהבאת (הסכסוך הוא ביננו לבין הפלשתיניאים, אנחנו באמת טובים בלדרוש מאחרים, המתנחלים התיישבו במקום לא נאות ולכן בוא נקים אותם).
אתה יודע מה, שכח מזה, קראתי בתגובות הבאות בתור שההצעה הזאת בעצם נובעת מזה שאני ואחרים חושבים שכל הערבים אותו דבר. עכשיו אני מבין למה אני תומך בזה, תודה!
פריצת דרך אפשרית 456147
לא ''התיישבו במקום לא נאות'' אלא התיישבו במקום לא שלהם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים