רעיון מצויין 456947
הרעיון הוא מצויין. חבל שאנו לא מאמצים אותו כאן. לצערי השמאל הקיצוני יצר בארץ נורמה התנהגותית קלוקלת לפיה אנחנו קודם כל צריכים לראות שכל המערב מאשר חקיקה מסוימת או קוד התנהגות מסוים ורק אז להכניס אותו לכאן. שהשמאל מקדם חקיקה מטורפת כלשהי, כמו אימוץ ילדים ע"י הומוסקסואלים (ולכל אלו שמתנגדים לברית המילה, לשלול מתינוק את האפשרות לחיות עם אבא ואמא וכמעט לקבוע חד משמעית שהוא יהיה הומוסקסואל ובטח ובטח שמטרה ללעג בכיתתו, ע"י הענקת האופטרופוסות עליו לזוג גברים או לזוג נשים זאת פגיעה חמורה לטעמי ולא הקישקושציה שלכם) הוא תמיד יאמר "בצרפת זה ככה-רק אצלנו, החשוכים זה לא". מה שהוא כמובן שקרי בד"כ-וממתי מדינה ריבונית צריכה להסתכל מה האחר עושה ולהעתיק ממנו, ובכלל-אם היא דמוקרטית, הרי שקביעת הערכים שלה ע"י הסתכלות על מדינה אחרת שוללת מראש את כל רעיון הדמוקרטיה. אלא שהשמאל מבלבל בין ליברליזם קיצוני, משיחי-חילוני, לבין דמוקרטיה ואף אחד לא ישכנע אותו שהוא טועה, גם לא מיליארד מצביעים-כי הם הרי לא יודעים מהי דמוקרטיה, צריך לשלול מהם את הזכות לבחור.

בנוגע להגירה, בארה"ב כבר אין הענקת אזרחות אוטומטית לכל מי שנולד בתחומיה- כמובן, יאמר השמאלן הקיצוני הממוצע, המזדהה עם הנאורה שביבשות (ויש לציין גם הזכה ובעלת ההיסטוריה השלווה ואוהבת האדם ביותר): אירופה- ארה"ב היא לא באמת דמוקרטיה, רק שצריך השמאלן הקיצוני הממוצע לזכור שבלי ארה"ב הוא היה חי תחת כיבוש קומוניסטי סיני או רוסי, ואולי, בעצם, זה מה שטוב לליברלים סטאלניסטים שכאלו.

קנדה מכריזה מפורש בחוקי ההגירה שלה כי אנשים ממוצא גזעי קווקזי, כלומר-לבנים, יזכו לתוספת נקודות בהגירה-כלומר, אם שני מהנדסי אלקט' שסיימו את חוק לימודיהם בMIT בממוצע 90 באותו השנתון, ולשניהם ותק של חמש שנים באותו תפקיד בצוות VLSI למשל, באותה החברה, לשניהם חשבון בנק זהה מבחינת שוויו ובאותו הבנק ואפילו באותו סניף בנק, שניהם דוברים אנגלית כשפת אם רהוטה וצרפתית ברמה גבוהה מאוד, שניהם גדלו באותה מדינה באותה עיר ובאותו הרחוב בארה"ב ולשניהם אותה האזרחות אותו מצב רפואי ואותו היעדר רישום פלילי, ושניהם בעלי אותן עמדות הפוליטיות-אלא שאחד מהם לבן והשני סיני או שחור, הלבן יועדף על פני הסיני\\שחור- כחלק ממדיניות ההגירה הרשמית של קנדה.

בסקנדינביה מבטלים את החוקים לפיהם מהגר יכול לסחוב אחריו את בני משפחתו ובהולנד מוסלמי שמעוניין להגר חייב לצפות בסרט אירוטי כדי להוכיח שאינו קיצוני ( צעד שהוא קיצוני בפני עצמו)-העולם המערבי כולו נסגר למהגרים.

הליברלים זועקים מרה, אבל העולם מתחיל להבין, כנראה, שדמוקרטיה לא יכולה להתקיים כאשר רע לאנשים. מחקר, שמסקנותיו היו צפויות בעיני עוד הרבה קודם ששמעתי עליו, הראה כי אנשים מקומיים, שאינם מהגרים או צאצאי מהגרים, מוכנים לשלם יותר מס ככל שאחוז ההגירה באזורם יורד-לא באופן תיאורטי, אלא ממידע שנאסף ממחוזות בעלי שיעור מהגרים משתנה במדינות שונות בעולם המערבי.

דמוקרטיה יכולה להתקיים בתוך מערכת ערכים מוסכמת ובקולקטיב שגבולותיו ברורים יחסית, ההגירה מנטרלת את האפשרות לקיום קולקטיבי מוסכם, יוצרת מתחים ובכלל אינה בריאה-מי קבע שהנורווגי, למשל, חייב לקלוט 50,000 פליטים מסודן ולסבול אותם מחר בבוקר...גזעני? אולי, אבל עניי עירך קודמים.

אני אגלה לכם סוד-מותר לאדם להיות גזען כל עוד הוא אינו משתמש בכך כדי לפגוע או להפלות את האחר-ומרגע שמדינה מסויימת נתנה אזרחות לנתין זר, הוא הופך להיות הבעיה שלה ולכן, זכותן של מדינות, וזכותם של עמים, להחליט מי הם רוצים שיחיה איתם.
מה עם העז? 456963
שאלת ''וממתי מדינה ריבונית צריכה להסתכל מה האחר עושה ולהעתיק ממנו, ובכלל-אם היא דמוקרטית, הרי שקביעת הערכים שלה ע''י הסתכלות על מדינה אחרת שוללת מראש את כל רעיון הדמוקרטיה''
וענית לעצמך ''ארה''ב היא לא באמת דמוקרטיה, רק שצריך השמאלן הקיצוני הממוצע לזכור שבלי ארה''ב הוא היה חי תחת כיבוש קומוניסטי סיני או רוסי''
אז הכנסת עז והוצאת אותה והרבי שמח
רעיון מצויין 456982
האם תוכל להביא קישור לגבי מדיניות ההגירה הרשמית של קנדה, ולגבי הטענה כי קנדה מעניקה לבני הגזעים הלבנים תוספת נקודות למרות נתונים שווים לבני גזעים אחרים? זוהי טענה די מזעזעת, בלי קשר לדעות ימניות או שמאליות.

לעניין אחר שעסקת בו - שים לב לנתון בעל משמעות רבה מתוך קישור לגבי אימוץ ע"י הומוסקסואלים/לסביות:

"בפני בית המשפט הוצגו שלל מחקרים ומאמרים המגבים את טענות המערערות כי ילדים הגדלים במשפחות לסביות מתפתחים היטב מכל הבחינות, וכי הקושי היחיד שנגרם להם, אם בכלל, עקב המסגרת המשפחתית בה הם גדלים, נובע מחוסר קבלה ולעיתים אף עויינות והומופוביה מצד החברה. מכאן, טוענות המערערות, ככל שתיגבר ההכרה של החברה והמשפט במשפחות הלסביות, הקשיים של הילדים הגדלים בהן - יפתרו וייעלמו."

"עוד נטען בערעור, כי המדינה מעולם לא הכחישה שהאימוץ ישרת את טובת הילדים, וכי התנגדותה לאימוץ נובעת רק מאפליה מחמת נטייתן המינית של אמהותיהם, ומחששה להעניק לגיטימציה למאות המשפחות ההומו-לסביות החיות כיום בישראל."

רעיון מצויין 456989
אימוץ ע"י הומוסקסואלים הוא כל כך טרי בשנים שבכלל לא נעשו מחקרי אורך וגם לו היו נעשים אזי שלא על ילדים שאומצו בגיל צעיר מספיק וגם אם אכן היו נעשים כאלו-הרי שלא בכמות מספקת שכן, עובדתית, אין מדינה שמאשרת אימוץ ע"י הומוסקסואלים יותר מעשור-לדעתי (אם כי לא בדקתי) ובכל אופן-אין בציטוט שהבאת התייחסות להתפלגות הנטייה המינית בקרב ילדים שאומצו ע"י הומוסקסואלים, ולא בכדי שהרי בית המשפט מבטל את ההשפעה על הנטיה המינית כגורם מכריע שהרי לגישתו הצבועה הומוסקסואליות דינה כהטרוסקסואליות-רעיון מזעזע שמדובר על ילדים חסרי אונים שנשללת מהם בעצם האפשרות להחליט לגבי זהותם המינית במידה רבה ע"י מהלך שכזה. באופן כללי ניתן לסכם את הציטוטים הנ"ל באימרה האנגלית עתיקת השנים: ya, right.

מעבר לכך-לגבי החוק הקנדי, אני אצטרך לחפש בעניין-אולי מזעזע בעיניך, עדיין לא הופך אותם לפחות דמוקרטים, הם לא טוענים שהאדם הלבן הוא עליון גזעית, הם כן טוענים כי האדם הלבן יותר מתאים להרכב האתני תרבותי של החברה הקנדית.
רעיון מצויין 456994
דומני שאתה טועה. יתכן שבעבר היה סעיף כזה, אבל היום לא. שיטת המיון של מהגרים פוטנציאליים (שהם בעלי מקצוע) מבוססת על נקודות; ניתן לקבל עד 60 נקודות. בין הקריטריונים יש קריטריון דמוגרפי - אבל על הקריטריון הזה כולם מקבלים אוטומטית את 8 הנקודות האפשריות.

אגב, עשר המדינות המובילות בהגירה לקנדה בין 1991 ל-‏2001 היו (http://www.metroimmcanada.com/newcomers.htm):
1. סין
2. הודו
3. פיליפינים
4. הונג קונג
5. סרי לנקה
6. פקיסטן
7. טייוואן
8. ארה"ב
9. איראן
10. פולין.

קשה לראות כאן מדיניות הגירה המעדיפה לבנים.
רעיון מצויין 456996
לא הצלחתי למצוא בשום אתר שום דבר על מדיניות הגירה קנדית רשמית המעדיפה לבנים ולא שום דיבור ממשלתי רשמי של קנדה על התאמת האדם הלבן להרכב האתני תרבותי של החברה הקנדית. להיפך - המדיניות מעודדת הגירת צעירים בעלי כישורים מקצועיים מתאימים (בעיקר מהנדסים ואנשי מחשבים), אפילו אם יש קשיי שפה. אולי אתה מתבלבל בין המדיניות הרשמית לבין תנועת Heritage Front?
לאלמוני ולתשע נשמות 457004
Heritage Front? מה זה בדיוק? התנועה שאתה הקמת או התנועה שכל מי שלא 'חושבים' כמוך שייכים אליה? לא משנה.

גם אני ערכתי חיפוש, כן מצאתי שזו הייתה מדיניות ההגירה הקנדית, אני לא יודע אם היא שונתה. האמת היא שלא קראתי על כך בעצמי וייתכן שיש טעות, אם כי את הדברים אמרו לי שני חברים, ידענים מובהקים והאמת שגם שמאלנים מובהקים-סמכתי על דבריהם ואני עדיין לא בטוח שנפלה טעות, אם כי תיתכן-שוב, לא בהכרח.

שנית, ולתשע נשמות-המדינות שאתה הזכרת הן מדינות עולם שלישי שאחוז הצעירים ששואפים להגר מהן עומד על 50% בממוצע (זה עובדתי), בנוסף לכך-מדובר במדינות שסובלות מהתפוצצות אוכלוסין.

אני בטוח שאם תערוך השוואה באחוזי קבלת בקשות הגירה תגלה שגרמנים שמבקשים להגר, מקבלים יותר-גם אם תחזיק את משתנה ההשכלה כקבוע (כלומר, הסיכוי של מהנדס "ירוק" גרמני לקבל ויזת הגירה לקנדה גבוה מזה של מהנדס "ירוק" אינדוניזי גם אם שניהם למדו במוסדות זהים מבחינת הניקוד האקדמי שלהם).

ככה שסינון לפי ארץ מוצא כבר יש (כלומר, אני מניח ואני חושב שדי בצדק-די להביט באופן שבו מתייחסים בקנדה ובארה"ב לבעלי דרכון אירופאי כבר מרגע הנחיתה כדי להבין) אני חושב שקיים סינון גם לפי גזע-אם כי ייתכן, שוב, שאני טועה.

בגרמניה אגב, וזה כן בטוח, יש סעיף שמעניק אפשרות הגירה כמעט אוטומטית לכל מי שמוכיח שהוא צאצא לגרמנים, תוך הישענות בעיקר על השפה ככלי ממיין.

ובכלל, לכל מדינה מדיניות ההגירה שלה-כך שאני בוודאי לא מותח ביקורת על שווייץ, מדינה שאני לא אוהב במיוחד בשל הסיוע העצום שהעניקה לרייך השלישי בתקופת מלחמת העולם השניה, בהקשר זה. מדובר בעניינה הפנימי בלבד.
לאלמוני ולתשע נשמות 457007
אם ערכת חיפוש ומצאת שזו היתה מדיניות ההגירה הקנדית, למה שלא תתן את הקישור?
לאלמוני ולתשע נשמות 457012
גם אני לא בעד קטלוג אנשים לפי גזע כקריטריון להגירה, לפחות כאן בישראל-אבל אני בהחלט לפי קטלוגם לפי קריטריונים אחרים. בכל אופן די משעשע האופן שבו אתה לוקח קשה את העניין, משל הייתה קנדה שמש האדם הנאור והמערב ליבו הפועם של המוסר-לא אכנס לזה מעבר לכך, זה דיון עמוק.

בכל אופן, זמן לחפש כרגע-אין לי, אם תהיה סובלני אולי אני אחפש עוד בהמשך. בינתיים נראה לי שמראה המקום הזה הוא מקום טוב להתחיל ממנו:

Closing Ranks: Racism and Sexism in Canada’s Immigration Policy
Thobani Race Class.2000; 42: 35-55

וקישור לסקירה של מדיניות ההגירה הקנדית (לא ממש הספקתי לקרוא יותר מעמוד וחצי):

נראה לי שזה די מעניין לבינתיים. עצוב שאתה רואה בהפניית ילדים לאימוץ הומוסקסואלי הליך דמוקרטי, אגב, עפ"י חוקי האימוץ ילד חייב להיות מועבר למשפחה דומה ככל האפשר לרקע ממנו הוא בא בהשמטת הנתונים הסוציואקונומיים-כלומר, תינוק יהודי אשכנזי הוא בהעדפה ברורה למשפחה אשכנזית ובהכרח למשפחה יהודית וכ"ו, כך שהפניית ילד לאימוץ הומוסקסואלי הוא מעשה שהמדינה מבטאת בו השתלטות מוחלטת על העולל ומכל מקום שוללת ממנו זכות להורות נורמלית. מה שאני אומר בזה , זה שלדעתי אין שום מקום לגישור בנינו-המוסר שלי לא מבוסס על גחמות, הוא עומד על דעתו גם שהיא לא פופולארית.
לאלמוני ולתשע נשמות 457015
"עומד על דעתו גם כשהיא לא פופולארית"? מה כאן לא פופולארי? ההומופוביה היא נפוצה יותר מכל פוביה אחרת, אפילו מן השמאלנות-פוביה. ובניגוד לפוביות אחרות, ההומופוביה גם מביאה לאלפים רבים של מעשי אלימות קשים מדי שנה, ובשנים האחרונות של המאה העשרים גם לכאלפיים מקרי רצח על רקע נטיה מינית.
גיבורנו זינק בחדווה אל הרשת שפרשו לו 457083
"heritage Front? מה זה בדיוק?..." -

באמת, מה זה בדיוק? נסיון צולע להפגין הומור או אירוניה? כמה נחמד.

למרוח איזה סלט לא הומוגני שכולל בין השאר את קנדה ו"מדיניות הגירה" ואח"כ לא לדעת מה זה ההריטג' פרונט זה בערך כמו לומר - "אני מומחה ידוע לענייני ארה"ב, גזענות ומאבקי שוויון... אה, ה-KKK? - זה הארגון הזה שהקים מרטין לותר קינג, לא? קטן עלי!". מי שמנסה לעשות פרצוף של אחד שמבין היה נזהר מהחלקה כזאת.

או בקיצור, כמו שסבא שלי היה אומר - לא רק שלא הייתי קונה ממך רכב משומש, גם טוסטר לא הייתי קונה ממך.
רעיון מצויין 457226
לא דובר ספציפית על אימוץ אלא על ילדים שגדלו במשפחות הומו-לסביות, וזה בכלל לא טרי בשנים (אם כי התופעה תפסה תאוצה בשנים האחרונות בגלל טכנולוגיות מתקדמות ופלורליזם חברתי).
רעיון מצויין 457052
זרקת כאן כל מיני טענות לגבי קנדה, סקנדינביה והולנד - הכל ללא שום ביסוס מצידך, ואתה מאשים את *השמאלנים* דווקא בהתעלמות מן העובדות? זו באמת בדיחה גרועה.
לעומת זאת, חברי כנסת מן השמאל כבר מנסים לנסח שינויים בחוק השבות למניעת מקרים כמו אותם ניאו נאצים מחליאים, שינויים שאנו זקוקים להם כבר מזמן לטעמי, ואני אישית בעד גירושם המיידי. לא רוצה אותם כאן בכלא: לא רוצה לממן עוד יום אחד בחייהם מכספי המסים שלי.
רעיון מצויין 457175
אני מציע להרגע קצת עם הקבוצה הניאו נאצית. ראשית, יש שם נער יהודי (אימו יהודיה). שנית, כתב כבר מישהו, שכאשר "נכדים" לסבא יהודי מקבלים צל"ש -כולם מתפעלים. זו קבוצה קטנה ואי אפשר לחיות רק בהיסטריה.http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3447671,00.h...
רעיון מצויין 457183
א. *אני* אינני מתפעלת מנכדים מצולשים.
ב. ממש לא מעניין אותי שיש שם נער יהודי שאמו יהודיה.
ג. אני הבנתי שזו קבוצה קטנה אבל גם שהיא אחת מני כמה וכמה, ולא אתנגד כלל שיזרקו את כולם מכאן.
ד. דעתי הרעה על חוק השבות ממש איננה חדשה ולא נוצרה בעקבות המקרה דנן.
רעיון מצויין 457192
גם דעתי איננה טובה על חוק השבות אך אינני בטוח שמאותן סיבות.
אני חושב שברגע שקיבלנו אותם כאזרחים שלנו והם אינם אזרחים של מדינה אחרת, אין לנו ברירה אלא לטפל בהם כאן. אנחנו מתרשמים יותר מדי מהסמלים הנאציים ופחות מדי מהאלימות. מעשי אלימות מסוג זה קיימים כבר לא מהיום ואינני רואה מהלך אמיתי נגדם. אז מעתה ואילך יהיו שני סוגי אלימות: רצח והכאה סתם ורצח והכאה תחת סמלים נאציים. ברגע שהופיעו רצח והכאה תחת סמלים נאציים- הפכו רצח והכאה סתם לעברות קלות. כמה מנערי הגבעות שמכים ואף הורגים נידונים באופן קשה?
המעשה של הכנופיה הניאו נאצית הוא על בסיס גזעני. הם לא היכו יהודים סתם; הם היכו חרדים ועובדים זרים; למרות הרטוריקה הנאצית -הם אינם אנטישמים. גם התגובה למעשה נגועה בגזענות וגם האבחנות בין סוגים שונים של אלימות.
רעיון מצויין 457217
ראשית, הם יכולים לחזור לרוסיה. הם לא באו משם כפליטים.
שנית, אין כאן שום הפיכה של רצח והכאה ''סתם'' לעברות קלות. נהפוך הוא, לו הדבר תלוי בי, נערי הגבעות המכים ואף רוצחים היו נידונים במלוא חומרת הדין - ולטעמי, אלה מהם שגם הם מהגרים היו צריכים לעוף מכאן גם הם.
רעיון מצויין 457240
אם כך רצוי שתערוך השוואה בין דעתך הפרטית לבין המצב הקיים.
רעיון מצויין 457242
ולמה *זה* קשור? לא אמרתי שזה המצב הקיים. הבעתי את דעתי הפרטית.
רעיון מצויין 457094
"בארה"ב כבר אין הענקת אזרחות אוטומטית לכל מי שנולד בתחומיה" לא קראתי חדשות כבר שבוע, מישהו מחק את התיקון ה-‏14 של החוקה האמריקאית? מתי? למה?
רעיון מצויין 457143
אני מחקתי. זה היה ניסוח קלוקל במיוחד, ולא הצלחתי לשפר אותו, וזה באמת לא נראה די משמעותי להתאמץ יותר מדי. אם זה בכל זאת חשוב, אנא שכתבו והגישו לי את הנוסח החדש.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים