TED כדאי להכיר 457858
יש ממצאים ברורים המעידים על אבולוציה של בעלי חיים בכלל ושל יונקים ובני אדם בפרט - מאובנים. המדע העוסק בחקר מאובנים נקרא פליאונטולוגיה, והוא פורח. גם זיאולוגים רואים שינוי במינים חיים. עיין בספר "מקור הפרוש" (תורגם לעברית - הוצאת עם עובד אם אני לא טועה).

כדאי גם לראות את:
TED כדאי להכיר 457861
אם אתה מלנקק לשם תזכורת או היכרות ראשונית - יפה ותודה. אבל אם אתה מגיב לתגובותיו של המגיב שכינויו ''התיאוריה המשולבת'' - נראה כי הוא והמקור שהוא ניזון ממנו, יקיר שושני - אינם חלוקים על עצם תיאור האבולוציה אלא על השאלה האם התא הראשון נוצר בתהליך אקראי (או ''אקראי'') או נברא ע''י בורא סופר-אינטליגנטי (אלוהים).
TED כדאי להכיר 457878
ראשית, כדאי מאוד להעיף מבט באתר של TED. מרבית ההרצאות שם שוות צפיה.

שנית, היה פה ויכוח על עצם קיומה של האבולוציה.

ולעניין שאתה מעלה:
יש מחקרים חדשים. התיאוריה המודרנית היא שהדנ"א לא התפתח בבת אחת "בקפיצה" מאוספים של חומצות אמינו, אלא שקרומי שומן סגורים קדמו לשרשרות דנ"א. מודלים ממוחשבים של ההתפתחות הזו נותנים פרקי זמן של מיליוני שנים להתפתחות שרשרות דנ"א ארוכות. יש הרצאה על הנושא גם ב- TED
TED כדאי להכיר 457879
תודה על האתר (לא הכרתי).

יפה להתבונן מהצד בקרב המאסף של הפונדמנטליסטים. פעם אלוהים היה אחראי על כל פיפס, היום הוא כבר צריך למצוא מקלט במפץ הגדול או בתא הראשוני. עפ''י הדינמיקה הזאת צריך להכניס אותו לרשימת המינים בסכנת הכחדה.
TED כדאי להכיר 457883
אתה לא מסתובב עם הפונדמנטליסטים הנכונים. בשנים האחרונות אלוהים עושה קאמבק בגדול.
TED כדאי להכיר 457885
לא מבחינת התפקידים שהוא ממלא.
TED כדאי להכיר 457907
תגיד לי, אתה יודע כמה אנשים יש בעולם היום? אתה יודע שהוא צריך לשפוט את כו-לם ב-‏10 ימים כל שנה? אז אי אפשר לדרוש שהוא יתפנה לדברים אחרים כמו פעם, כשהאנושות הייתה הרבה יותר דלילה.
TED כדאי להכיר 457909
עדיין, הוא עושה את זה בעשרה ימים כל שנה. אחר כך הוא הרוג, הוא נח שבועיים. שלושים יום מילואים.
עדיין זה משאיר לו 300 ימים בשנה (לא מעוברת). אפשר היה לצפות ממנו לקצת יותר תפוקה.
TED כדאי להכיר 457923
זה לא משאיר לו שנייה לנשום. אתה שוכח שכל ה-‏300 ימים האלה הוא צריך להתפלל ולהיטהר כדי שהמשפטים ייצאו הוגנים בסוף. ובינינו - כפי שאפשר לראות - הזמן הזה כנראה ממש לא מספיק, והתוצאות בהתאם.
יהודים, רחמים 457961
נח שבועיים? הוא צריך לבדוק מה אוכל כל יהודי בעולם. אם זה בשר, הוא צריך לדעת איך הבשר נשחט בדיוק ואיך הוא בושל. ז"א, הוא צרך לקיים מעקב נוסף על כל הבשר שיכול לשמש למאכל יהודים בעולם. בנוסף, הוא צריך לזכור מתי כל יהודי סיים לאכול חלב ומתי הוא סיים לאול בשר. ז"א, צריך גם מעקב אחרי כל המוצרים שמכילים חלב ויכולים לשמש למאכל יהודים. אחרי כל זה, הוא צריך לוודא אם התפילה שנאמרה היא התפילה שמתאימה למאכל. אה, כן, גם אחרי הכלים צריך מעקב. בסך הכל יש לו איזה ארבע ימי חופש בשנה.
יהודים, רחמים 458076
אני מציע הגדלה של מספר ימי הצום. כולנו מוכנים לקצץ מעט בבשר החי כדי לתת לו מנוחה. 12 ימי חופשה שנתית לאלוהים הם 12 ימי צום בשבילנו.

(אם לא נסכים לזה מרצוננו החופשי, עוד יבואו הפקידים של משרד העבודה והרווחה וידרשו לתת לו גם תנאים סוציאליים ויאפשרו לו לפרוש לפנסיה - ואז אנה אנו באים?)
יהודים, רחמים 458077
למה, מי אתה חושב שאתה? המעסיק של אלוהים?
הבחור העדיף לעבוד כ ‏1free lancer כי הוא לא רצה בוס על הראש - זב"שו.

___
1ובעברית: מיצובישי חופשי.
יהודים, רחמים 506271
מה שמזכיר לי את הסרטון הבא- "מה יקרה אם אלוהים יעלם"
יהודים, רחמים 506278
TED כדאי להכיר 458213
חשבתי שרק את היהודים והגרים הגרים בתוכם. הגויים לא הולכים ממילא כולם לאיזשהו סוג של גיהינום, או של מקום שמיוחד לגויים, לא משנה מה הם עשו או לא עשו?
TED כדאי להכיר 458215
זו באמת שאלה קשה, אולי יש כאן חבר'ה שקרובים יותר למקור ויכולים לענות עליה. בכל אופן, לא נראה לי שכל הגויים יכולים ללכת לאותו מקום, כי עדיין חלק מהם אוהבים אותנו, לא? אז מגיעה להם קצת נחת בעולם הבא.
מצד שני, ייתכן באמת שהחלוקה היא כזאת - בימים הנוראים וביום הכיפורים אלוהים שופט את היהודים, וביתר השנה - את הגויים. זה נשמע קצת יותר הגיוני מבחינת העומס.
TED כדאי להכיר 458312
לעצלנים והטירונים שעוד לא מצאו - אולי אתה יכול לתת לינק ישיר, או שאולי אתה זוכר את שם המרצה? תודה.
TED כדאי להכיר 458419
על אבולוציה: http://www.ted.com/index.php/themes/view/id/3
וגם על אלוהים: http://www.ted.com/index.php/themes/view/id/21

יותר ספציפית:
הרצאה על האבולוציה של המין האנושי -
על מיקרואורגניזמים בים -
ריצארד דוקינס על אתאיזם -
וסיכום של פילוסוף (דן דנט) שאהבתי במיוחד -
TED כדאי להכיר 458420
תודה. (את דוקינס ודנט איתרתי כבר באותו יום :-))
TED כדאי להכיר 458443
ומתוך הרצאתו של דוקינס:
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further."

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים