כאילו גזענות 460068
היום התפקעתי מצחוק וחשתי צורך לחלוק עמכם מדוע.

בניגוד לכישוריי, שוחחתי עת חברתי לעבודה על כדורגל. ואז, כשהיא מספרת לי על משחק בו היא נוכחה, של בני-סכנין נגד לא זוכר איזו קבוצה בה משחק סלים טועמה, היא מתארת לי: "אז בני-סכנין הם כאילו ערבים". קטעתי אותה ב"מה זאת אומרת "כאילו", הם לגמרי ערבים". 'ואז היא עונה לי במלוא הרצינות: "כן, אבל לא רציתי להשמע racist".

בגלל זה.
כאילו גזענות 460072
כן, זה מזכיר לי איזה קטע בתוכנית מעין-דרמה בטלוויזיה שבה אישה מספרת לבעלה שהיא ראתה את הבחור (הערבי) שרצה לשכור את דירתם משוחח עם ערבי. כשהבעל אומר לה, ''טוב, זה הגיוני, גם הדייר ערבי'', היא אומרת לו - ''לא, אבל השני היה ממש ערבי-ערבי, כזה עם זקן''...
כאילו גזענות 460083
טועמה לא משחק בבלגיה?
כאילו גזענות 460120
היא סיפרה על משחק מלפני כמה חודשים.
כאילו גזענות 460098
נראה שלא ראית אתמול את הסרט על בית''ר. היה שם אוהד שהתעקש על זכותו להיות גזען וכולם לא רצו שחקנים ערבים בקבוצה שהסמל שלה זה מנורה יהודית. בסרט היו רגעים יפים שהראו אוהד ערבי שרוף של בית''ר שבא לכל משחק מהגליל (הוא אמר שהוא רוצה להתחבר למיגזר היהודי).
כאילו גזענות 460111
יש בדיחה כזאת על ילד ערבי בעיר מעורבת, שנכנס לכתה א' בבי"ס יהודי. שואלת אותו המורה: "מה שמך?" והוא עונה לה "איבראהים". אומרת לו המורה: "מעכשיו, כדי שתהיה כמו כולם, נקרא לך אבי".
כשהוא חוזר הביתה, ואמו קוראת לו "אבראהים, בוא לאכול" הוא אומר לה "לא קוראים לי אבראהים, קוראים לי אבי". אמו מתעצבנת ומחטיפה לו סטירה, וכשהאבא שומע, גם הוא מחטיף לו.
למחרת כשהוא בא לכתה ופניו נפוחות, המורה נבהלת ושואלת מה קרה.
"אל תשאלי, אתמול איזה שני ערבים החטיפו לי מכות".
כאילו גזענות 460126
כן, אבל אפו רצה לצחוק על שמאלני PC, לא על גזענים.
כאילו גזענות 460227
לא חשבתי על זה באותו הרגע, זה סתם היה מצחיק, אבל יכול להיות שבאופן לא מודע בשל כך הנצחתי זאת מעל שרתיי האייל.
כאילו גזענות 460228
אכן לא ראיתי. אבל אני נזכר בדרוזי, חבר כנסת לשעבר במפלגה ליברלית‏1, שאמר בטלוויזיה לפני כמה חודשים שאמר: 'אם גזענות זה לטובת הצד שלי אז זה בסדר' (הוא התנגד שלכאלו שאינם דרוזים יותר לרכוש דירות בישובים דרוזים אך גם התנגד לאפשרות איסור על דרוזים לרכוש דירות בשכונות יהודיות בחיפה).

1 לא לעזור לי, אני בכוונה לא מציין את שמו
כאילו גזענות 460288
אתה בטוח שהיה מדובר בדרוזי ולא בהוטנטוטי?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים