אכן , יש לשקול חנינה 460069
אחרי הכל , זהו רצח פוליטי מובהק, ושכאלה בדרך כלל זוכים לעדנה משפטית. אני לא חושבת שזהו רצח אכזרי יותר מאחרים או שונה יותר בדרך אחרת. ורצח זה לא פגע בדמוקרטיה הישראלית.מי שכן פוגע בדמוקרטיה הישראלית הם כל אותם צבועים המנסים לפגוע בכל זכות בסיסית של עמיר, בניגוד לרוצחים אחרים, שטורחים לכתוב שהוא נבלה בעוד רוצחים אחרים, שרצחו ושדדו המון אנשים כמו אנשי העולם התחתון בארץ, שהם גרועים פי אלף בעיני. וגם מקבלים עדיין את זכויותיהם הבסיסיות, כמגיע להם. 12 השנים שהוא ישב שם ומה שעוללו לו בהחלט מצדיק שחרור מוקדם.
אכן , יש לשקול חנינה 460073
אם את טוענת שרצח זה לא פגע בדמוקרטיה הישראלית, אינך יודעת דמוקרטיה מהי.
ועד כמה שידוע לי לא עוללו דבר לעמיר בכלא - נהפוך הוא, הוא קיבל תנאים טובים בהרבה, לצערי, משל הרוצחים האחרים.
אכן , יש לשקול חנינה 460182
זו דרך אחת להסתכל על זה. דרך אחרת היא לראות בטענה שהמצלמות דואגות לשלומו תירוץ לפגיעה בפרטיות. אם רצו להגן עליו עם המצלמות, היו בודקים את מה שהן מצלמות רק בבית משפט, במקרה של תלונה מצידו. והבידוד לא מוצדק אם הוא בכפיה. בקלות יכלו למצוא לו שותף ימני-קיצוני לחדר. וההגבלות על הביקורים? איך פה התנאים שלו טובים יותר משל רוצחים אחרים?
אכן , יש לשקול חנינה 460206
למיטב ידיעתי רוצחים אחרים על רקע בטחוני גם הם מוגבלים בביקורים. ואגב, מאוד מוזר לי לשמוע על הגבלה זו (ראיתי אותה בימים האחרונים) - מעניין ממתי זה. הרי בשנים הראשונות לא הייתה הגבלה דומה: עובדה שהוא הכיר את טרימבובלריתו, שנתנו לה ולבעלה לבקרו לעתים תכופות למדי על אף שלא נמנו אפילו על מכריו קודם לכן.
אכן , יש לשקול חנינה 460240
רוצחים אחרים על רקע בטחוני הם לרוב חברים בארגוני טרור פעילים, או לפחות נחשדים בהיותם כאלו, ויש חשש שימשיכו לתרום לארגונם על ידי העברת מידע והוראות. זה לא המצב עם יגאל עמיר.

למיטב ידיעתי, הוא הכיר את לאריסה דרך התכתבות, וכזה גם היה רוב הקשר ביניהם.
אכן , יש לשקול חנינה 460259
ראשית, זה דומה מאוד למצב עם עמיר - הוא בהחלט יכול להעביר הוראות, ויש לו למי.
שנית, עד כמה שזכור לי, הגב' טרימבובלר הכירה אותו מביקורים תכופים עם בעלה בכלא.
אכן , יש לשקול חנינה 460269
יגאל עמיר פעל לבד, ואין כרגע יותר תשתית מאחוריו מאשר כל אסיר אחר. זה שיש לו יותר פוטנציאל כריזמטי, בגלל המעשה שהוא עשה, לא רלוונטי, אלא אם אתה מוכן להשית עונשים חמורים יותר על נואמים מוצלחים.

בויקיפדיה מצויין שהכירה אותו מלפני הרצח, בניגוד למה שזכרתי, אבל לא מוזכר שהייתה מעולם נשואה לאחר. אתה יכול לפרט?
אכן , יש לשקול חנינה 460270
מסתבר שבויקיפדיה האנגלית יש מאמר המוקדש לה, למרות שבזו העברית אין. בדרך כלל זה הפוך בנושאים מקומיים. מוזר. (אז שכח מהשאלה - אקרא בעצמי.)
אכן , יש לשקול חנינה 460338
הייתה הצבעת מחיקה...

http://he.wikipedia.org/wiki/ויקיפדיה:רשימת_מועמדים_...
אכן , יש לשקול חנינה 460290
יגאל עמיר לא פעל לבד, הוא היה חלק מתא טרור, ובית המשפט הרשיע עוד שלוש חברים בתא (דרור עדני, חגי עמיר ומרגלית הר-שפי).
אכן , יש לשקול חנינה 460384
יש מאחוריו אחו-שקשוקה תשתית
אכן , יש לשקול חנינה 460419
אתה מתכוון לשב"כ או למוסד?
אכן , יש לשקול חנינה 460181
אני רוצה לדעת למה הוא צריך להיות תחת מעקב מצלמות בלתי פוסק, למה הוא בבידוד (אני מניח שהוא לא ביקש זאת לשם הגנתו), ולמה הוא לא יכול לקבל ביקורים. אני רוצה לדעת אם יש רוצח אחד נוסף בארץ שתנאיו דומים.
אכן , יש לשקול חנינה 460211
ראשית - וענונו, שלא רצח מימיו, היה שנים בבידוד מוחלט, בץנאים גרועים פי כמה, ולא יכול היה לקבל שום ביקור שהוא - אף לא מקרובי משפחה.
שנית, לאור ההתרחשות המדווחת בידיעה שמעלינו נראה לי שזה ברור: בניגוד לרוב הרוצחים "הרגילים", לעמיר יש אוסף מעריצים וחסידים ועושי דברו שאפילו בתנאיו הנוכחיים עדיין הולכים ומתרבים ומסכנים את המדינה. וברור שהוא היה שמח לעזור ולהשפיע ככל האפשר למי שהיה ממשיך את דרכו הנפלאה ורוצח גם את שרון בזמנו ואת אולמרט היום לו רק היה מצליח בזה. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה לו נתנו לו לקבל ביקורים כאוות נפשו או לו היה כלוא עם ימניים קיצוניים אחרים שאינם יושבים במאסר עולם והם משתחררים מדי פעם.
אכן , יש לשקול חנינה 460241
היה חשש שוענונו ימשיך למסור מידע חשאי. זה לא המצב עם יגאל עמיר. יש לך הסבר אחר?

"לעמיר יש אוסף מעריצים וחסידים" - או שהם עוברים על החוק, או שאין לך זכות להפריע להם.

"ועושי דברו" - בדית מליבך.

"אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה לו נתנו לו לקבל ביקורים כאוות נפשו או לו היה כלוא עם ימניים קיצוניים אחרים" - אני כן רוצה לחשוב על זה, אם אנחנו מתכוונים למנוע ממנו את הזכות הזאת (זכות שאתה יודע שאני לא תומך נלהב שלה, אם קראת במקרה איזה מדבריי הקודמים על רוצחים והדרך הראויה לנהוג בהם).
אכן , יש לשקול חנינה 460261
יש חשש שעמיר יבית אנשים לפעול כמוהו ואולי גם יעביר להם מידע. אולי אינך זוכר, אבל הוא וחגי אחיו אספו בזמנו הרבה מאוד פצצות וכלי נשק.

אם המעריצים האלה קרובים מאוד לקשירת קשר לביצוע פשע, מה שלא יהיה מפליא במיוחד, אינני יודעת מה החוק בנידון - אבל אני מקוה מאוד שיפריעו להם.

לא ''בדיתי מלבי'' את עושי דברו. ודאי שיש כאלה. די לראות את כל האתרים למענו ברשת - של אחיו ושל לאריסה, למשל - כדי להבין זאת.

את הפסקה האחרונה לא הבנתי.
אכן , יש לשקול חנינה 460262
יסית, יסית. אוף.
אכן , יש לשקול חנינה 460271
אין לו מידע שאין למאות-אלפי יוצאי צבא אחרים.

רשויות החוק אינן רשאיות לנסות לחזות את פעולותיהם העתידיות של אזרחים ולהתערב בחייהם בהתאם. הם יכולים לעקוב אחרי מי שהם חושדים שקושר קשר, אבל אסור להם לנסות למנוע ממנו להגיע לסיטואציה שבו הם חושבים שהוא יפתח את הרצון לקשור קשר, וטוב שכך. מה שאת מציעה חוצה את הגבול הזה.

''עושים למענו'' לא שווה ''עושי דברו''. הזכרי לרגע בהוריך.

''אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה לו נתנו לו לקבל ביקורים כאוות נפשו או לו היה כלוא עם ימניים קיצוניים אחרים'' - העמדתי לרגע פנים שאני לא יודע שזה ביטוי, ואמרתי שאת חייבת לחשוב על התוצאות האפשריות של המקרה, שבכדי למנוע אותו, את מוחלת על זכויותיו של אדם. עשיתי זאת כי רציתי שתפרטי בפניי את המקרה ההיפותטי שממנו את כה חוששת.
אכן , יש לשקול חנינה 460337
אני חוששת ממצב שבו עמיר כלוא עם ימניים קיצוניים אחרים, הם מלהיבים זה את זה בעלילות גבורה מסוג זו שלו, חושבים ביחד על דרכים ואמצעים לבצען ומגדילים עוד ועוד את חוג מכריהם החושבים כמוהם באמצעות מבקריהם מכל הכיוונים. כשמי מהם משתחרר, הוא הולך ומפיץ את ''תורתו'' במקומות נוספים, ומגדיל את מאגר המשוגעים לעניין... וכך הלאה.
לאחר רצח רבין אמרו הוריהם של הר שפי ושל עדני שברור היה להם מראש שרבין צריך להירצח וכי יירצח. כל סביבתם דיברה על כך מזה זמן רב, בתחושה שאסור לתת לו להמשיך לחיות ולפעול. הכל חיכו למי שיעשה את המעשה. סביר להניח שבאותם חוגים גם ה''צורך'' לרצוח את אולמרט היום הוא דוחק מאוד, וההכנות המעשיות לכך נערכות ברמה כלשהי, כיוון שרצח רבין שבר את המחסום הפסיכולוגי בעניין זה.
אכן , יש לשקול חנינה 460362
צודקת, מאוד מסוכן ומחייב תגובה מיידית - אני מנסה להתקשר למשטרת המחשבות על ידי חשיבה מאומצת על המספר 1-0-0.
אכן , יש לשקול חנינה 460365
חשיבה כזאת לא תעזור. נסה לחשוב על 100.
אכן , יש לשקול חנינה 460366
מצטער, אני חושב אנלוגית, לא דיגיטלית, וצריך לחכות שהחוגה תעשה סיבוב בחזרה אחרי חיוג כל מספר.
אכן , יש לשקול חנינה 460442
מצד שני, מדינת ישראל מסתכנת כרגע ביצירת קדוש מעונה.
אכן , יש לשקול חנינה 460444
קדושים מעונים הם אלה שמוצאים להורג. יגאל עמיר עדיין מחייך לו בכלא.
אכן , יש לשקול חנינה 460775
מי אמר? קדושים מעונים יכולים להיות כאלה גם בחייהם.

פרסום חיוכיו של יגאל הם אכן צעד נבון (עבור האינטרסים של הקונצנזוס). הם פוגעים ביכולת להציגו כקדוש מעונה (ותורמים למדורת השבט ב"שעת השנאה").
אכן , יש לשקול חנינה 460495
''אני חוששת ממצב שבו עמיר כלוא עם ימניים קיצוניים אחרים, הם מלהיבים זה את זה בעלילות גבורה מסוג זו שלו, חושבים ביחד על דרכים ואמצעים לבצען ומגדילים עוד ועוד את חוג מכריהם החושבים כמוהם באמצעות מבקריהם מכל הכיוונים. כשמי מהם משתחרר, הוא הולך ומפיץ את ''תורתו'' במקומות נוספים, ומגדיל את מאגר המשוגעים לעניין... וכך הלאה''

וישנה תיאוריה אחרת שגורסת שכל זה כבר קרה.
אכן , יש לשקול חנינה 460501
ושתיהן נכונות.
אכן , יש לשקול חנינה 460278
החשש האמיתי מוענונו היה שהוא יספר איך חטפו אותו. לגבי עמיר, היה צריך לאפשר לו ביקורים. במקרה הגרוע, אפשר היה לממש חוקים נגד הסתה- אם היה הופך למרכז עליה לרגל. בהזדמנות חגיגית זאת, אפשר היה לראות מי האנשים שבאים אליו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים