כמה שזה נכון 460988
אני ממש מסכימה עימך, אני עוברת דבר דומה עכשיו עימם, ממש מוציאים את החשק להתחתן...היום אחרי בירוקרטיה וסחטנות קיבלתי אישור כשרות-כן יש לי תעודה שמעידה שאני יהודייה כשרה...וזאת אחרי שנולדתי בארץ, לאמא יהודייה שהייתה רווקה ושהחטא היחיד שלה היה שהיא חד הורית...ועל כן בדקו את יהודותי, למרות שביהדות הכל נקבע לפי האם, ולכן אבי הביולוגי לא רלוונטי...כרגע הצלחתי לקבל תעודת רווקות, אני מקווה שבמפגשי עם הרבנות הבאה לגבי תעודת נישואין, לא יצוצו בעיות חדשות...פשוט מוסד סחטני ומגוחך!
כמה שזה נכון 461032
אל יאוש. לא לחינם ברא הקב''ה את קפריסין, והגיע הזמן שהמקטרים על הממסד הרבני יצביעו בכנפיים.
כמה שזה נכון 461033
בשביל קפריסין צריך יותר כסף מאשר בשביל חתונה רבנית (ובזו האחרונה גם מקבלים מתנות המחזירות את ההשקעה), שלא לדבר על הלחץ של סבתא/סבא/דודה-בלומה להתחתן כיהודים כשרים - דווקא כשהממסד הרבני מביע ספק לגבי יהדותם של הכשרים הללו. על כך סיפר דובי במאמר שבראש דיון זה.
כמה שזה נכון 461034
כמה עולה נסיעה לקפריסין? את המתנות אפשר לקבל גם בלי לשבור שום כוס. הלחץ של הקרובים באמת מהווה שיקול משמעותי אצל זוגות רבים, אבל מי שנכנע ללחץ שלא יבוא בטענות לרבנים אלא לקרובים (ולעצמו, אם הוא ישר מספיק). ההתבטלות העצמית הזאת בפני אותם כוחות כבירים ("מה תגיד הסבתא?") בעניינים מהותיים עבור הזוג הצעיר אינה זוכה אצלי לשום סימפטיה - לא עבור דובי, לא עבור המיואשת ולא עבור ידיד שעומד לעשות את זה עוד שמונה ימים בדיוק. אתאיסטים דה-מיקולו.

הייתי משתמש במלים הרבה יותר קשות אלמלא אני עצמי נפלתי באותו פח בשעתי. זה היה אחד הצעדים שאני מחשיב כבזויים ביותר בהיסטוריה שלי‏1.
____________
1- לעומת זאת, לגבי הקבורה שלי אני משאיר ליורשי להחליט אם בא לו להשקיע את הכסף בקבורה חילונית או לא. אחרי מותי לא איכפת לי אפילו לחזור בתשובה.
כמה שזה נכון 461037
ממה שסופר לי, הקפריסאים הצליחו לתקן איזושהי תקנה מיוחדת או ליצור איזה פטנט מיוחד לישראלים המתחתנים - פטנט הגורם לכך שהללו חייבים להישאר בקפריסין לפחות שלושה ימים (ולא להסתפק ביממה אחת המספיקה, תיאורטית, לביצוע המשימה), וזאת ע''מ שיכניסו סכום כסף קצת יותר משמעותי לכלכלה הקפריסאית, הגם שהדבר לא נאמר במפורש אלא מתורץ באיזשהו סעיף חוק הקשור בתהליך הנישואין. לגבי החישוב מה עולה יותר ממה אין לי פרטים מדוייקים, אבל זוגות שעשו את זה אומרים שנסיעה על כל הכרוך בה יוצאת בכל מקרה יותר יקרה מחתונה מקומית.

לגבי הסבתא (של אשתו של דובי ובעוד עדויות מסוג זה), נראה לי שלא מדובר ב''מה תגיד הסבתא'', מהבדיחות הפולניות, אלא ב''יש להתחשב ברגשות הטעונים-מאוד של סבתא בנושא הזה'' (קצת בדומה למה שסופר כאן על המניעים להמשך מנהג המילה, עם כל ההבדלים וההסתייגויות הנדרשות). כך שיותר משמדובר באתאיסטים דה-מי-קולו - מדובר באתאיסטים שיש בליבם רגשות אנוש, וטוב שכך. אי אפשר לשרוף את כל הגשרים בבת אחת מבלי לפגוע במבוגרים שבמשפחה, ומתחשבים בנקודה הזאת גם בדרך לעולם חדש ואמיץ.
כמה שזה נכון 461038
מה שהעלה הגוגל: נישואים ביום אחד בקפריסין. 3,700$ לזוג

ואפשר גם בוורנה, רק 1,000$ לטיסה, ארבעה ימים במלון + טקס: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2798923,00.h...
כמה שזה נכון 461040
וואו, תודה, לא ידעתי על ורנה והנושא באמת שווה בירור מדוייק (לא בשבילי, בשביל חברים שזה אקטואלי עבורם כרגע).
כמה שזה נכון 461062
$3700 זה למי שרוצה שרות VIP. מי שהולך על הסטנדרט משלם רק $729 לאדם.

בשבת לפני כשבועיים הייתי במסיבת חתונה שהתחילה ב13:30 והסתיימה בשעות הערב המאוחרות. הזוג הצעיר והמאושר היה כבר נשוי כחודש והמסיבה נועדה לשתף בשמחה את הקרובים והחברים תושבי ישראל שלא הוזמנו או הוזמנו ולא יכלו להגיע לחתונה שנערכה בעיר Sneek בהולנד (הכלה הולנדית). ראש העיר שערך את הטקס, התעקש לערוך את הטקס בעברית ובהולנדית על מנת לודא שהחתן והכלה מבינים היטב את הנאמר ואת מה ששואלים אותם. הטקס כלל ברכה באורך של כרבע שעה שהוקראה כולה בעברית (עם קצת שגיאות בהטעמה, אבל חוץ מזה הוא היה רהוט להפליא) ומעבר לעובדה שהטקס היה ארוך פי שתים מהמקובל (קרוב לשעה) אי אפשר היה שלא להעריך את ההשקעה.
אני מניח שאם כל שבוע היו מגיעים עשרות זוגות ישראלים להתחתן, זה היה נעשה בסרט נע כמו בבולגריה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים