האם משחקים שפיטים? 463550
הייתי מתיחס לעצם או לפעולה כוירטואליים אם הם מוגדרים במסגרת משחק מחשב מסויים בלבד. במקרה זה העצמים היו וירטואליים אבל הגנבה התבצעה מחוץ לעולם המשחק. לכן די ברור שמדובר בגניבה רגילה.

שאלה מעניינת היא אילו מעשים אסורים בתוך עולם המשחק עצמו, ועד כמה יש למפעילי אווטרים אחריות פלילית. כלומר עד כמה פעולה שניתן לבצעה במסגרת מנוע המשחק היא אסורה בכל זאת, והאם האחריות נופלת על השחקן המבצע או החברה המפעילה את המשחק.

האם הטרדה griefing היא עברה פלילית או עילה לתביעה אזרחית? האם פדופיליה בתוך המשחק היא עבירה? (כפדופיליה אני מתכוון למצב שבו שני אנשים בוגרים מפעילים אנימציות של יחסי מין על שני אווטרים שאחד מהם מעוצב כילד) האם גנבה או הונאה הם עבירות כאשר הפעולות הטכניות הדרושות לשם ביצוע המעשים הם חלק ממנוע המשחק?
האם משחקים שפיטים? 463562
בוודאי ובוודאי. העונש על מעשה פדופיליה וירטואלי הינו כקבוע בחוק - 6 חודשי עבודות שירות וירטואליות.
האם משחקים שפיטים? 463584
נשמע כמו ואריאציה על שיר של מאיר אריאל.
463615
העונש יהיה בדרך כלל חסימה, שמשמעותה הוירטאלית היא עונש מוות והחרמת רכוש. אבל גם ה"חיים האמיתיים" מתפרצים לפעמים לתוך הוירטואליה:
As a result of the Five News investigation CEOP, the Child Exploitation and Online Protection Agency, will be sending a team of virtual detectives – controlled by real-life officers - into Second Life and other on-line communities to try to infiltrate the growing number of paedophile networks exploiting virtual worlds.
http://www.skypressoffice.co.uk/SkyNews/News/showart...
האם משחקים שפיטים? 463623
אפרופו פדופיליה, מה ההגבלות על הצגת ציורי ילדים בסיטואציות מיניות? למשל, קומיקס שמתאר בין השאר אונס של ילדה על ידי אביה החורג (Battle Royale), כמה רחוק מותר לו להרחיק, על פי החוק?
תלוי איפה. 464149
אפשר לקרוא על כך כאן:

(גלול ל- Controversy and legal issues)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים