אם המערכת אינה אחראית למה מצנזרים? 463883
למה לא פורסמה תגובתי על הרוצח יצחק רבין?
אם המערכת אינה אחראית למה מצנזרים? 463930
אינני מן המערכת אך מתוך היכרות ארוכה וטובה עם אתר זה, אתנדב בזאת להסביר לך: תגובתך פורסמה, אך הוסרה אחר זמן קצר מאחר ומערכת האתר מקפידה על שמירת החוק ונזהרת מפרסום דברי הסתה, שקרים ולשון הרע העלולים להביא לתביעות משפטיות שיוגשו תמיד כנגד מערכות האתרים ובעליהם ורק בחלק מן המקרים כנגד המגיב שסרח בעצמו.

גם ניבולי פה "סתם" אינם חביבים כאן ומהווים לעיתים שיקול להסרת תגובה, אם כי בדרך כלל וככל הזכור לי אינם מהווים ברשת סכנה של ממש כעילה להגשת תביעה.

המשפט "מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים" מופיע בתחתית כל דף מדפי אתר זה כמקובל גם באתרים אחרים (בניסוחים זהים או דומים), והוא מהווה מבוא חלקי ומקוצר לכללי השימוש באתר, המופיעים בדף נפרד (ראי הפניה בסוף פסקה זו).

המערכת היא גוף המורכב מאנשים פרטיים המחזיקים את האתר וולונטרית, מרצונם החופשי, מאהבה לדבר ומתוך נכונות להעניק לרבים שירות והנאה אינטלקטואליים-תרבותיים.

פירוש המשפט "מערכת האייל הקורא אינה אחראית..." וגו', הוא כי המערכת אינה רואה עצמה אחראית *בפני החוק* על כוונותיהם הטובות וה/או הרעות של המשתמשים, שאין בינה ובינם התחייבות כלשהי ו/או כל קשר חוזי מכל סוג. אך אין המשפט בא להצהיר על נכונות לסבול ולפרסם כל דבר חסר רסן, כל הסתה וכל השתלחות.

מבלי להכנס לויכוחים ולהתלהמות, אציין רק כי תגובתך ההיא היא מן הבודדות ש"הצליחו" לעבור על ארבעה מבין חמשת הסעיפים המפורטים - היא עברה על סעיפים א', ב', ד' ו-ה'. היו תגובות אחרות שהוסרו לאורך השנים, אך כותביהן עברו, בדרך כלל, רק על סעיף אחד או שניים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים